Zelenski: 6 miljoen Oekraïners hebben weer stroom na aanval
KIEV (ANP/RTR) - Bijna 6 miljoen Oekraïners hebben de afgelopen 24 uur weer elektriciteit gekregen nadat nieuwe Russische aanvallen de energievoorziening hadden beschadigd. "De herstelwerkzaamheden gaan onophoudelijk door na de terroristische aanval van gisteren", zei de Oekraïense president Volodimir Zelenski zaterdag in een videoboodschap.
Rusland vuurde vrijdag volgens de Oekraïense autoriteiten ongeveer zeventig raketten af op verschillende steden in Oekraïne. Volgens Oekraïense functionarissen ging het om een van de grootste aanvallen sinds Rusland op 24 februari het land binnenviel.
Alleen al op Kiev zouden veertig projectielen terecht zijn gekomen. Als gevolg van de Russische bombardementen vielen op veel plekken de elektriciteit, verwarming en watervoorziening uit. Inmiddels zijn in Kiev en Charkov de nutsvoorzieningen (deels) hersteld.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP) - De interim-president van Venezuela, Delcy Rodríguez, zegt dat haar land de Amerikaanse "agressie" via diplomatie het hoofd zal bieden. De regering van het land kondigde stappen aan om de banden met Washington te herstellen nadat president Nicolás Maduro vorige week werd opgepakt.
39 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Betogers zijn vrijdag in Iran opnieuw de straat opgegaan, terwijl volgens mensenrechtenorganisaties dodelijk tegen hen wordt opgetreden. Teheran geeft de Verenigde Staten de schuld van het geweld tijdens de grootste demonstraties in drie jaar.
51 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het gebrek aan internet in grote delen van Iran sinds afgelopen donderdag is een "ernstige mensenrechtenschending", schrijft Amnesty International in een statement. De hulporganisatie spreekt van een internetblokkade die door de Iraanse autoriteiten is ingesteld. Sindsdien zouden de protesten, die eind december uitbraken, zijn geïntensiveerd.
4 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia vindt dat bij een democratische overgang in Venezuela een erkenning hoort van zijn geclaimde overwinning bij de presidentsverkiezingen van 2024. President Nicolás Maduro werd toen officieel uitgeroepen tot winnaar.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio sprak vrijdag met NAVO-chef Mark Rutte over "het belang van Arctische veiligheid voor alle NAVO-bondgenoten", meldt zijn ministerie. Verschillende NAVO-leden uitten hun bezorgdheid nadat het Witte Huis dinsdag zei dat de VS militaire middelen niet uitsluiten om Groenland in bezit te krijgen.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - De Mexicaanse regering wil nauwer met de Verenigde Staten samenwerken op veiligheidsgebied. De Amerikaanse president Donald Trump dreigde recent met grondaanvallen tegen drugskartels en verklaarde ook dat "kartels Mexico runnen".
5 uur geledenBOGOTÁ/CARACAS (ANP/AFP/RTR) - Amerikaanse diplomaten zijn naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas gegaan om daar te praten over de heropening van de Amerikaanse ambassade. Dat heeft een regeringswoordvoerder in Washington gezegd. De ambassade werd in 2019 gesloten naar aanleiding van de spanningen tussen het regime van president Nicolás Maduro en de VS.
6 uur geleden