Zelenski: 41 plaatsen in Zuid-Oekraïne veroverd
KIEV (ANP/RTR) - Het Oekraïense leger heeft donderdag 41 plaatsen in Zuid-Oekraïne veroverd. President Volodimir Zelenski brengt het "goede nieuws" op Telegram. Hij schrijft dat de Oekraïense vlag daar weer gehesen kan worden en dat hij trots is op "de helden die dit mogelijk maakten".
Zelenski staat in zijn boodschap ook stil bij de offers die de soldaten hebben moeten brengen om het land te bevrijden. "Elke stap die onze troepen zetten, staat voor de levens die zijn gegeven voor de vrijheid van Oekraïners."
Moskou maakte woensdag bekend zich terug te trekken uit de stad Cherson en het omliggende gebied aan de westoever van de rivier Dnjepr. Die Russische terugtrekking is nog niet voltooid, maar de Oekraïners gaan wel gestaag door met hun opmars in de regio Cherson.
Meer uit Buitenland
MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Komende donderdag, de dag van de opening van het WK voetbal, moeten alle ambtenaren in Mexico-Stad thuiswerken en blijven alle scholen dicht. Dat heeft president Claudia Sheinbaum besloten uit angst voor verkeerschaos in de Mexicaanse hoofdstad.
29 minuten geledenTALLINN (ANP/RTR) - Oekraïne en Letland hebben een dronedeal getekend tijdens een top in Tallinn. Op X deelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky beelden van het tekenmoment in de Letse hoofdstad.
30 minuten geledenPARIJS (ANP) - Een groep westerse landen zegt maatregelen te nemen tegen extremistische kolonisten op de bezette Westelijke Jordaanoever. Frankrijk, Canada, Australië, Noorwegen, Nieuw-Zeeland en het Verenigd Koninkrijk hebben sancties ingesteld tegen mensen en organisaties die bijdragen aan het geweld tegen Palestijnen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil een inreisverbod voor elke Rus die in het leger heeft gediend sinds het begin van de oorlog in Oekraïne. Dat staat in het voorstel voor het 21e sanctiepakket. Europa moet verboden terrein zijn voor "iedereen die heeft deelgenomen aan de invasie van Oekraïne, zo simpel is het", zei voorzitter van de Commissie Ursula von der Leyen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In 2025 deden opnieuw minder mensen een verzoek tot asielopvang in de Europese Unie, meldt het Asielagentschap van de Europese Unie (EUAA). Dat is voor het tweede jaar op rij. Het aantal asielverzoeken ligt daarmee op het laagste niveau sinds 2021.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De EU maakt 16,5 miljoen euro vrij om de meest recente ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo en Oeganda tegen te gaan. Dat meldt Eurocommissaris Hadja Lahbib (Crisisbeheer) na een bezoek aan Congo en overleg met de Afrikaanse Unie en de Afrikaanse Centra voor Ziektebestrijding en Preventie.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De recente Israëlische aanvallen hebben in Iran het leven gekost aan zeker twee militairen, meldt de Iraanse staatstelevisie. De twee zouden deel hebben uitgemaakt van de luchtverdedigingseenheden van de krijgsmacht.
4 uur geleden