Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelenski: 23.000 Russische militairen gesneuveld

Zelenski: 23.000 Russische militairen gesneuveld

KIEV (ANP/DPA) - Sinds het begin van de Russische inval zijn volgens de Oekraïense president Volodimir Zelenski 23.000 Russische soldaten omgekomen in Oekraïne. Bovendien werden meer dan duizend Russische tanks en bijna 2500 andere militaire voertuigen vernietigd, zei Zelenski zaterdagavond tijdens een toespraak.

Hoe hoog de verliezen daadwerkelijk zijn, is moeilijk in te schatten. Moskou heeft eerder toegegeven dat meer dan duizend Russen zijn gesneuveld sinds de oorlog op 24 februari begon. Het land schat het aantal gedode Oekraïense strijders op meer dan 23.000.

Zelenski zei te verwachten dat Rusland "extra troepen" samentrekt voor aanvallen in Oost-Oekraïne. Hij deed tijdens zijn toespraak een beroep op het Russische leger. "Elke Russische soldaat kan nog steeds zijn leven redden. Het is beter voor je om te overleven in Rusland dan om te sterven in ons land."

Meer uit Buitenland

Zelensky stuurt delegatie naar Istanbul voor gesprek met Rusland

ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stuurt een delegatie naar Istanbul voor directe gesprekken met Rusland. Eerder wilde de president nog persoonlijk gaan, maar omdat zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin niet komt opdagen, ziet Zelensky daar ook vanaf.

1 uur geleden
Duitsland weigert meer mensen aan de grens

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft fors meer mensen geweigerd aan de grens nadat de controles daar waren opgevoerd. Het ging in de afgelopen zeven dagen om 739 mensen die het land wilden binnenkomen, meldt de nieuwe minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. Dat waren er een week eerder nog 511.

1 uur geleden
Trump aangekomen in Abu Dhabi voor slot reis door Midden-Oosten

ABU DHABI (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is begonnen aan het laatste onderdeel van de eerste grote internationale reis van zijn tweede ambtsperiode. Hij landde na bezoeken aan Saudi-Arabië en Qatar donderdagmiddag in Abu Dhabi, de hoofdstad van de Verenigde Arabische Emiraten.

2 uur geleden
Hongaarse media en activisten keren zich tegen wetsvoorstel Orbán

BOEDAPEST (ANP/RTR/DPA) - Een nieuw wetsvoorstel van de Fidesz-partij in Hongarije is bedoeld om media, denktanks en mensenrechtenorganisaties het zwijgen op te leggen, vinden 62 organisaties die donderdag een open brief hebben gedeeld. Ze vinden het wetsvoorstel van de partij van premier Viktor Orbán een "autoritaire poging om aan de macht te blijven".

3 uur geleden
NAVO houdt nauw contact met Estland na incident met Russische jet

ANTALYA (ANP) - De NAVO "houdt nauw contact met Estland" over een incident met een Russisch gevechtsvliegtuig dat het Estse luchtruim zou hebben geschonden. Ze zorgen ervoor dat ze weten wat er precies is gebeurd, verzekert NAVO-topman Mark Rutte.

3 uur geleden
VK werkt volgens Starmer aan terugkeerhubs voor migranten

TIRANA (ANP/AFP) - De Britse regering kijkt of het mogelijk is om zogenoemde terugkeerhubs voor migranten in te richten. Minister-president Keir Starmer zegt in gesprek te zijn met andere landen om te kijken of van daaruit mensen uitgezet kunnen worden die niet in het VK mogen blijven, omdat hun asielaanvraag is afgewezen.

3 uur geleden
Rusland en Oekraïne beledigen elkaar voor vredesoverleg

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beledigd voor een vredesoverleg in het Turkse Istanbul. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky omschreef de Russische delegatie als een "nepdelegatie". Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken noemde hem vervolgens onder meer een "clown" en een "loser".

4 uur geleden