Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelenski: 2023 wordt het jaar van onze overwinning

Zelenski: 2023 wordt het jaar van onze overwinning

KIEV (ANP) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski schrijft op sociale media dat "2023 het jaar wordt van onze overwinning". Het is vrijdag precies een jaar geleden dat Russische troepen Oekraïne binnenvielen, na maanden van opgelopen spanningen.

Zelenski stelt dat op 24 februari 2022 "miljoenen" inwoners van zijn land een keuze hebben gemaakt. "Niet een witte vlag, maar de blauw-gele", verwijzend naar de Oekraïense vlag. "Niet vluchten, maar onder ogen zien. Zich verzetten en vechten."

De president omschrijft het eerste jaar van de oorlog als een met "pijn, verdriet, vertrouwen en eenheid" en zegt dat de Oekraïners "onoverwinnelijk bleven". De tekst gaat gepaard met een video van bijna anderhalve minuut waarin het leed en de volharding van het Oekraïense volk worden getoond.

Oekraïne werd een jaar geleden vanuit diverse richtingen door Rusland aangevallen en moest zich in de eerste maanden defensief opstellen. Al snel werd een algemene mobilisatie afgekondigd, wat voor de meeste mannen betekende dat ze in Oekraïne beschikbaar moesten blijven voor het leger. Het tegenoffensief begon na een half jaar en de strijd wordt nu vooral gevoerd in het oosten van het land.

Meer uit Buitenland

OpenAI meldt nieuwe AI-veiligheidsincidenten

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft een aantal niet eerder bekendgemaakte incidenten gedeeld waarin zijn kunstmatige-intelligentiesystemen zich misdroegen. Ook onthulde het bedrijf een nieuw kader voor hoe het dergelijke voorvallen in de toekomst wil bijhouden en openbaar maken.

12 minuten geleden
VS weigeren Palestijns leider Abbas opnieuw visum VN-vergadering

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de Palestijnse president Mahmoud Abbas een inreisvisum geweigerd om volgende week de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York bij te wonen, zo meldde een ingewijde aan persbureau AFP.

1 uur geleden
Gewonden en schade in Odesa en Kyiv na Russische aanval

KYIV (ANP/RTR) - Russische luchtaanvallen hebben in de nacht van woensdag op donderdag gebouwen beschadigd in de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Door brokstukken ontstond schade aan onder meer magazijnen en een plek nabij een benzinestation in Kyiv, dat tegenwoordig een frequent doelwit is van Russische aanvallen, meldde burgemeester Vitali Klytsjko op Telegram.

1 uur geleden
Axios: Trump overlegt volgende week over Iran met Golfleiders

ARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zal naar verwachting dinsdag in de marge van de Algemene Vergadering van de VN in New York samenkomen met leiders uit de Golfregio om de volgende stappen in de oorlog met Iran te bespreken, meldde Axios op basis van ingewijden.

1 uur geleden
Experts: klimaatverandering droeg bij aan ontstaan ramp Nepal

LONDEN (ANP) - De gletsjerbreuk die vorige maand in Nepal leidde tot verwoestende overstromingen kon ontstaan door een veelheid aan factoren, waarvan een deel is aangewakkerd door klimaatverandering. Dat concludeert het internationale onderzoekscollectief World Weather Attribution (WWA) in een analyse.

1 uur geleden
Trump dreigt handel met EU te verbreken om relatie EU en Canada

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd de handel met de Europese Unie stop te zetten als die doorgaat met het plan om Canada het eerste geassocieerde lid van de Europese Unie te maken.

1 uur geleden
Vrouwen eisen schadevergoeding van nalatenschap Epstein

NEW YORK (ANP/RTR) - Twee vrouwen die als minderjarig meisje te zien waren in pornografisch materiaal dat werd aangetroffen bij Jeffrey Epstein, hebben een rechtszaak aangespannen. Ze eisen een schadevergoeding van de nalatenschap van de overleden zedendelinquent namens personen die voorkomen in zijn verzameling van duizenden foto's en video's met materiaal van kindermisbruik.

1 uur geleden