Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelenksi op G20-top: dit is het moment om de oorlog te beëindigen

Zelenksi op G20-top: dit is het moment om de oorlog te beëindigen

DENPASAR (ANP/RTR/AFP) - Dit is het moment om een einde te maken aan de "vernietigende" oorlog van Rusland en "duizenden levens te redden", heeft de Oekraïense president Volodimir Zelenski dinsdag via een videotoespraak gezegd tijdens de G20-top op het Indonesische eiland Bali.

"Ik ben ervan overtuigd dat dit het moment is waarop de verwoestende Russische oorlog moet en kan worden gestopt", aldus Zelenski, die de aanwezige leiders, onder wie de Chinese president Xi Jinping en zijn Amerikaanse ambtgenoot Joe Biden, toesprak. "Het zal duizenden levens redden." De Russische leider Vladimir Poetin is niet aanwezig, hij wordt vervangen door minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov.

Het Oekraïense staatshoofd benadrukt dat de oorlog "rechtvaardig en op basis van het VN-Handvest en het internationaal recht" moet worden beëindigd en roept op tot vrijlating van alle Oekraïense gevangenen. "Kies alstublieft uw pad tot leiderschap en samen zullen we zeker de vredesformule implementeren."

"Er zijn en kunnen geen excuses zijn voor nucleaire chantage", voegde hij eraan toe, waarbij hij de "G19" - met uitzondering van Rusland - nadrukkelijk bedankte voor "het duidelijk maken hiervan". Ook riep hij op tot uitbreiding en verlenging van de graandeal die op 19 november afloopt. Volgens de VN zijn er sinds de deal in juli werd gesloten 10 miljoen ton Oekraïens graan en andere voedingsmiddelen uitgevoerd via de Zwarte Zee. Dat heeft geholpen een wereldwijde voedselcrisis te voorkomen.

Meer uit Buitenland

Oekraïne meldt Russische aanval met honderden drones en raketten

KYIV (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Rusland heeft opnieuw grootschalige nachtelijke aanvallen uitgevoerd op doelen in Oekraïne. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die stelt dat de Russische krijgsmacht daarbij 450 drones en 45 raketten heeft ingezet. Landelijk vielen er zeker twee doden.

1 uur geleden
Krant: Ierland wapent zich tegen drones voor EU-voorzitterschap

DUBLIN (ANP) - Ierland werkt aan veiligheidsmaatregelen tegen drones voordat het volgend jaar het EU-voorzitterschap overneemt. De krant The Irish Times schrijft dat versneld een antidronesysteem wordt aangeschaft en dat de politie de beschikking moet krijgen over korte-afstandswapens om onbemande toestellen tegen te houden. Ook zou worden overwogen de hulp in te schakelen van grote EU-landen, die bijvoorbeeld een oorlogsschip naar Dublin kunnen sturen om te helpen bij het verdedigen van het luchtruim.

1 uur geleden
UPS en FedEx houden vliegtuigen aan de grond na crash Louisville

WASHINGTON (ANP/RTR) - De grote internationale pakketvervoerders UPS en FedEx houden hun vrachtvliegtuigen van het type McDonnell Douglas MD-11 voorlopig aan de grond. Dat besluit volgt op het neerstorten van zo'n toestel van UPS in het Amerikaanse Louisville, met veertien doden tot gevolg.

2 uur geleden
Doden en veel gewonden na tornado in Brazilië

BRASILIA (ANP/AFP) - Een tornado heeft een ravage aangericht en veel slachtoffers gemaakt in het zuiden van Brazilië. De wervelwind trof daar de circa 14.000 inwoners tellende plaats Rio Bonito do Iguaçu. De autoriteiten maken melding van zeker vijf doden en ongeveer 130 gewonden.

4 uur geleden
Vredesbesprekingen Afghanistan en Pakistan opnieuw mislukt

ISTANBUL (ANP/AFP) - De vredesonderhandelingen tussen Pakistan en Afghanistan zijn opnieuw op niets uitgelopen. Dat meldt de Afghaanse regering, die Islamabad een "onverantwoorde en niet-meewerkende houding" verwijt.

4 uur geleden
Noord-Korea dreigt met 'offensieve actie' na overleg zuiden en VS

PYONGYANG (ANP) - De defensieminister van Noord-Korea heeft na een veiligheidsbespreking tussen de Verenigde Staten en Zuid-Korea gedreigd met "offensieve actie". No Kwang-chol reageerde daarmee op onder meer het recente bezoek van de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth aan de gedemilitariseerde zone tussen Noord- en Zuid-Korea.

7 uur geleden
Trump mag korten op voedselhulp tot uitspraak rechter

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft vrijdagavond ingestemd met het verzoek van de regering-Trump om voorlopig zo'n 4 miljard dollar minder uit te geven aan voedselhulp. De bepaling geldt tot een lagere rechtbank uitspraak doet over een verzoek van het Witte Huis om de hele maand november minder bij te dragen aan het programma.

7 uur geleden