Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeldzame val schaatsster Leerdam op 1000 meter in Milwaukee

Zeldzame val schaatsster Leerdam op 1000 meter in Milwaukee

MILWAUKEE (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam heeft een zeldzame val gemaakt tijdens de wedstrijden om de wereldbeker in het Amerikaanse Milwaukee. De 26-jarige Zuid-Hollandse trapte kort na de start van de 1000 meter met de punt van haar schaats in het ijs en ging onderuit. Ze krabbelde nog wel overeind en reed haar rit uit, maar van een goede tijd was geen sprake meer.

De Japanse Miho Takagi won de afstand in een baanrecord van 1.13,56. De Amerikaanse Brittany Bowe noteerde de tweede tijd: 1.14,23. Antoinette Rijpma-de Jong eindigde als derde in 1.14,44. Voor Takagi was het haar vierde wereldbekerzege op de 1000 meter van dit seizoen.

Marrit Fledderus kwam tot de vijfde tijd (1.14,98) en Angel Daleman werd zesde in 1.15,01. De pas 17-jarige Daleman zat in de rit van Leerdam en moest de race na de val van haar tegenstander in haar eentje afwerken. Suzanne Schulting wist zich niet bij de beste tien te klasseren; ze zette de veertiende tijd op de klokken (1.15,97).

"Heel ongelukkig en vervelend, want ik val nooit", zei Leerdam later bij de NOS. "Vallen hoort niet bij mij. Als ik een misser maak, vang ik me op. Het is jammer, want ik raakte hem in de trainingen supergoed en voelde me sterk. Dan is het balen dat je het niet kan laten zien. Misschien kwam het doordat ik weer in mijn oude schoenen rij. Dat is een andere timing en onbewust heb ik dan in de wedstrijd die aanpassing niet kunnen maken", aldus de Europees kampioene sprint, die eerder deze winter nog twee keer zilver veroverde op de 1000 meter.

Meer uit Sport

Olympisch schaatspak Leerdam levert 195.000 euro op bij veiling

ARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.

2 uur geleden
Schaatsster Schulting ruim aan de leiding na eerste dag NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.

5 uur geleden
Van der Poel soleert naar zege in eerste Omloop Het Nieuwsblad

NINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.

5 uur geleden
Schaatsster Schulting wint 500 meter op NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).

6 uur geleden
Schaatser Bosker grijpt macht op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.

6 uur geleden
Tennisser Griekspoor meldt zich geblesseerd af voor finale Dubai

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.

6 uur geleden
Olympisch kampioen Groenewoud wint 3000 meter op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).

7 uur geleden