Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeldzame val schaatsster Leerdam op 1000 meter in Milwaukee

Zeldzame val schaatsster Leerdam op 1000 meter in Milwaukee

MILWAUKEE (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam heeft een zeldzame val gemaakt tijdens de wedstrijden om de wereldbeker in het Amerikaanse Milwaukee. De 26-jarige Zuid-Hollandse trapte kort na de start van de 1000 meter met de punt van haar schaats in het ijs en ging onderuit. Ze krabbelde nog wel overeind en reed haar rit uit, maar van een goede tijd was geen sprake meer.

De Japanse Miho Takagi won de afstand in een baanrecord van 1.13,56. De Amerikaanse Brittany Bowe noteerde de tweede tijd: 1.14,23. Antoinette Rijpma-de Jong eindigde als derde in 1.14,44. Voor Takagi was het haar vierde wereldbekerzege op de 1000 meter van dit seizoen.

Marrit Fledderus kwam tot de vijfde tijd (1.14,98) en Angel Daleman werd zesde in 1.15,01. De pas 17-jarige Daleman zat in de rit van Leerdam en moest de race na de val van haar tegenstander in haar eentje afwerken. Suzanne Schulting wist zich niet bij de beste tien te klasseren; ze zette de veertiende tijd op de klokken (1.15,97).

"Heel ongelukkig en vervelend, want ik val nooit", zei Leerdam later bij de NOS. "Vallen hoort niet bij mij. Als ik een misser maak, vang ik me op. Het is jammer, want ik raakte hem in de trainingen supergoed en voelde me sterk. Dan is het balen dat je het niet kan laten zien. Misschien kwam het doordat ik weer in mijn oude schoenen rij. Dat is een andere timing en onbewust heb ik dan in de wedstrijd die aanpassing niet kunnen maken", aldus de Europees kampioene sprint, die eerder deze winter nog twee keer zilver veroverde op de 1000 meter.

Meer uit Sport

Volleybalster Daalderop mist groot deel zomerprogramma Oranje

UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.

5 uur geleden
Grand Départ Tour de France 2028 in Reims na twee keer buitenland

REIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.

7 uur geleden
Internationale turnbond laat Russen en Belarussen weer toe

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.

11 uur geleden
Sinner wint in Rome vijfde masterstoernooi van 2026

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.

1 dag geleden
Di Giannantonio wint GP van Catalonië na chaotische race

BARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.

1 dag geleden
Vingegaard boekt tweede ritzege Giro, Eulálio behoudt roze trui

CORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.

1 dag geleden
Verstappen sluit 24 uur van Nürburgring na pech af op 38e plaats

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.

1 dag geleden