Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeldzame val schaatsster Leerdam op 1000 meter in Milwaukee

Zeldzame val schaatsster Leerdam op 1000 meter in Milwaukee

MILWAUKEE (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam heeft een zeldzame val gemaakt tijdens de wedstrijden om de wereldbeker in het Amerikaanse Milwaukee. De 26-jarige Zuid-Hollandse trapte kort na de start van de 1000 meter met de punt van haar schaats in het ijs en ging onderuit. Ze krabbelde nog wel overeind en reed haar rit uit, maar van een goede tijd was geen sprake meer.

De Japanse Miho Takagi won de afstand in een baanrecord van 1.13,56. De Amerikaanse Brittany Bowe noteerde de tweede tijd: 1.14,23. Antoinette Rijpma-de Jong eindigde als derde in 1.14,44. Voor Takagi was het haar vierde wereldbekerzege op de 1000 meter van dit seizoen.

Marrit Fledderus kwam tot de vijfde tijd (1.14,98) en Angel Daleman werd zesde in 1.15,01. De pas 17-jarige Daleman zat in de rit van Leerdam en moest de race na de val van haar tegenstander in haar eentje afwerken. Suzanne Schulting wist zich niet bij de beste tien te klasseren; ze zette de veertiende tijd op de klokken (1.15,97).

"Heel ongelukkig en vervelend, want ik val nooit", zei Leerdam later bij de NOS. "Vallen hoort niet bij mij. Als ik een misser maak, vang ik me op. Het is jammer, want ik raakte hem in de trainingen supergoed en voelde me sterk. Dan is het balen dat je het niet kan laten zien. Misschien kwam het doordat ik weer in mijn oude schoenen rij. Dat is een andere timing en onbewust heb ik dan in de wedstrijd die aanpassing niet kunnen maken", aldus de Europees kampioene sprint, die eerder deze winter nog twee keer zilver veroverde op de 1000 meter.

Meer uit Sport

Hockeybondscoach Delmee wil dat het WK net als in 1998 gaat leven

AMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.

3 uur geleden
Bondscoach Ehren blij met intercontinentale WK-loting hockeysters

AMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."

4 uur geleden
Minister Sterk huldigt medaillewinnaars Paralympics

DEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."

6 uur geleden
Sprintploegen zonder Broeders-Bol naar WK estafette in Botswana

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.

8 uur geleden
Honkballers Venezuela in finale van World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.

13 uur geleden
Lamens strandt in kwalificaties tennistoernooi Miami

MIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.

1 dag geleden
Sinner wint finale Indian Wells van Medvedev

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.

1 dag geleden