Zeldzame val schaatsster Leerdam op 1000 meter in Milwaukee
MILWAUKEE (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam heeft een zeldzame val gemaakt tijdens de wedstrijden om de wereldbeker in het Amerikaanse Milwaukee. De 26-jarige Zuid-Hollandse trapte kort na de start van de 1000 meter met de punt van haar schaats in het ijs en ging onderuit. Ze krabbelde nog wel overeind en reed haar rit uit, maar van een goede tijd was geen sprake meer.
De Japanse Miho Takagi won de afstand in een baanrecord van 1.13,56. De Amerikaanse Brittany Bowe noteerde de tweede tijd: 1.14,23. Antoinette Rijpma-de Jong eindigde als derde in 1.14,44. Voor Takagi was het haar vierde wereldbekerzege op de 1000 meter van dit seizoen.
Marrit Fledderus kwam tot de vijfde tijd (1.14,98) en Angel Daleman werd zesde in 1.15,01. De pas 17-jarige Daleman zat in de rit van Leerdam en moest de race na de val van haar tegenstander in haar eentje afwerken. Suzanne Schulting wist zich niet bij de beste tien te klasseren; ze zette de veertiende tijd op de klokken (1.15,97).
"Heel ongelukkig en vervelend, want ik val nooit", zei Leerdam later bij de NOS. "Vallen hoort niet bij mij. Als ik een misser maak, vang ik me op. Het is jammer, want ik raakte hem in de trainingen supergoed en voelde me sterk. Dan is het balen dat je het niet kan laten zien. Misschien kwam het doordat ik weer in mijn oude schoenen rij. Dat is een andere timing en onbewust heb ik dan in de wedstrijd die aanpassing niet kunnen maken", aldus de Europees kampioene sprint, die eerder deze winter nog twee keer zilver veroverde op de 1000 meter.
Meer uit Sport
SHEFFIELD (ANP) - Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als vijftiende geëindigd bij het paarrijden. Het Nederlandse koppel stond na de korte kür op woensdag al op die positie en wist in de vrije kür geen plaats te stijgen. Hun totaalscore kwam uit op 149,33.
2 uur geledenCOLMAR (ANP) - De Franse tweevoudig olympisch zwemkampioen Yannick Agnel moet terechtstaan voor vermeende verkrachting en aanranding van de minderjarige dochter van zijn coach. Agnel won op de Olympische Spelen van 2012 in Londen twee keer goud: op de 200 meter vrije slag en op de estafette 4x100 meter vrije slag.
4 uur geledenBENIDORM (ANP/BELGA) - Mathieu van der Poel doet zondag niet mee aan de wereldbekerwedstrijd veldrijden in Benidorm. De rit past niet in het schema van de 30-jarige Nederlander, meldt zijn team Alpecin-Premier Tech.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische atlete Nafissatou Thiam, drievoudig olympisch kampioene op de zevenkamp, zal in maart niet deelnemen aan de WK indooratletiek in Torun (Polen). Haar management liet in een korte mededeling weten dat de 31-jarige Thiam "niet heeft voldaan aan de kwalificatiecriteria".
9 uur geledenWOKING (ANP) - Formule 1-team McLaren heeft de 21-jarige Italiaan Leonardo Fornaroli aangesteld als reservecoureur in 2026. Fornaroli veroverde vorig jaar de titel in de Formule 2. De Mexicaan Pato O'Ward, actief in de Amerikaanse Indycars, is de andere reserve bij het Britse team, dat vorig jaar de constructeurstitel won en met Lando Norris de wereldkampioen bij de coureurs leverde.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Een geboren Cubaan heeft een sleutelpositie gekregen bij de Nederlandse handballers op het EK handbal. Reinier Taboada, sinds september speelgerechtigd voor Oranje, krijgt de positie centraal in de verdediging.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Handballer Luc Steins kan zich geen slecht EK permitteren. Als hij zijn olympische droom wil verwezenlijken, zijn overwinningen noodzakelijk op de Europese eindronde. Die begint voor Oranje zaterdag met een wedstrijd tegen Zweden.
14 uur geleden