Zeldzame tweede hittegolf in een jaar in De Bilt een feit
DE BILT (ANP) - In De Bilt is officieel sprake van een hittegolf. Rond 10.40 uur steeg de temperatuur daar naar 25,2 graden. De afgelopen dagen verliepen op het hoofdstation ook al zomers, met temperaturen van minimaal 25 graden. Op drie dagen werd het zelfs tropisch warm met minimaal 30 graden. Hiermee is de tweede hittegolf van het jaar een feit. Volgens Weeronline is dit "zeer bijzonder".
Sinds het begin van de metingen in 1901 telden alleen de zomers van 1941, 2006, 2018 en 2019 twee officiële hittegolven. Het is de 32e hittegolf in De Bilt. Regionaal is er ook sprake van een hittegolf, maar dat komt jaarlijks vaker voor. Alleen vorig jaar was er voor het eerst in jaren geen regionale hittegolf in Nederland. In 2023 waren er drie regionale hittegolven.
De officiële hittegolf is naar verwachting zaterdag alweer voorbij, want dan komt het kwik in De Bilt volgens Weeronline niet boven de 22 graden uit. In 1975 duurde een officiële hittegolf achttien dagen, van 29 juli tot en met 15 augustus.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om acht Europese landen waaronder Nederland extra importtarieven op te leggen is "chantage". Dat zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) in het televisieprogramma WNL op Zondag.
27 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.
6 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
11 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
20 uur geleden