Zeldzame Stradivarius-viool brengt ruim 15 miljoen dollar op
NEW YORK (ANP/AFP/DPA) - Een Stradivarius-viool, die onder meer te horen is in soundtracks van verschillende Hollywood-films, is in New York geveild voor 15,3 miljoen dollar (14,6 miljoen euro). De viool, gemaakt in 1714 door de Italiaanse instrumentenmaker Antonio Stradivari, was in het bezit van een Japanse verzamelaar die hem te koop aanbood.
De Russisch-Amerikaanse muzikant Toscha Seidel was lange tijd eigenaar van het instrument en gebruikte het voor de soundtrack van de Hollywood-klassieker The Wizard of Oz (1939) en andere films. Het veilinghuis heeft niet bekendgemaakt wie de viool heeft aangeschaft.
Het record dat op een veiling is neergeteld voor een muziekinstrument dateert uit 2011. Destijds werd een Stradivarius die toebehoorde aan Anne Blunt, kleindochter van de dichter Lord Byron, in Londen voor bijna 15,9 miljoen dollar verkocht. In 2014 werd voor een ander exemplaar, waarvan de minimumprijs was vastgesteld op 45 miljoen dollar, geen koper gevonden bij Sotheby's.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - De gezondheid van de oceanen is ernstig in gevaar, staat in de World Ocean Assessment van de Verenigde Naties. "Klimaatverandering, vervuiling, overbevissing en een verlies aan biodiversiteit" zetten de oceanische systemen zwaar onder druk, terwijl ze cruciaal zijn voor de planeet.
47 minuten geledenROME (ANP/RTR) - In Italië is een onderzoek ingesteld naar de Israëlische minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir om diens behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De opvarenden van die actievloot die op weg was naar Gaza werden nabij Kreta onderschept door Israël, waarna de activisten werden gearresteerd.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - In heel Frankrijk worden demonstraties gehouden vanwege de moord op het 11-jarige meisje Lyhanna en het vermeende falen van het Franse justitiesysteem. Na haar dood werd bekend dat er tegen de verdachte al eerder meerdere aangiften waren gedaan van misbruik van minderjarigen. De zaak heeft voor veel opspraak gezorgd.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Paus Leo heeft tijdens zijn ontmoeting met misbruikslachtoffers in Spanje hun voorstellen om verder misbruik binnen de katholieke kerk tegen te gaan ter harte genomen. Dat meldt het persbureau van het Vaticaan. Allen werden misbruikt door geestelijken.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heropent twee belangrijke grensovergangen naar Gaza, meldt de Israëlische overheidsdienst COGAT. De grensovergangen werden gesloten als "veiligheidsmaatregel" nadat Iran zondagavond nieuwe aanvallen uitvoerde op Israël.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk dringt er bij de Verenigde Staten op aan dat het land de sancties tegen Cuba moet opheffen. Volgens Türk raken de sancties vooral de meest kwetsbare Cubanen en brengen ze levens in gevaar.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zitten achter een aanval op een olietanker die onder de vlag van Palau in de Straat van Hormuz voer. Op X schrijft het regionaal commando van de Amerikaanse strijdmacht dat een F-18 de mv Marivex heeft "uitgeschakeld" door met precisiemunitie de machinekamer te raken.
4 uur geleden