Zeldzame Stradivarius-viool brengt ruim 15 miljoen dollar op
NEW YORK (ANP/AFP/DPA) - Een Stradivarius-viool, die onder meer te horen is in soundtracks van verschillende Hollywood-films, is in New York geveild voor 15,3 miljoen dollar (14,6 miljoen euro). De viool, gemaakt in 1714 door de Italiaanse instrumentenmaker Antonio Stradivari, was in het bezit van een Japanse verzamelaar die hem te koop aanbood.
De Russisch-Amerikaanse muzikant Toscha Seidel was lange tijd eigenaar van het instrument en gebruikte het voor de soundtrack van de Hollywood-klassieker The Wizard of Oz (1939) en andere films. Het veilinghuis heeft niet bekendgemaakt wie de viool heeft aangeschaft.
Het record dat op een veiling is neergeteld voor een muziekinstrument dateert uit 2011. Destijds werd een Stradivarius die toebehoorde aan Anne Blunt, kleindochter van de dichter Lord Byron, in Londen voor bijna 15,9 miljoen dollar verkocht. In 2014 werd voor een ander exemplaar, waarvan de minimumprijs was vastgesteld op 45 miljoen dollar, geen koper gevonden bij Sotheby's.
Meer uit Buitenland
LA PAZ (ANP/AFP) - Het Boliviaanse Congres (parlement) heeft een wet aangenomen die president Rodrigo Paz de bevoegdheid geeft het leger in te zetten om wegblokkades op te ruimen die belangrijke steden al wekenlang lamleggen. Dat meldde de voorzitter van het lagerhuis, Roberto Castro, na een urenlang nachtelijk debat.
24 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse parlementslid Ebrahim Rezaei heeft aangekondigd dat Teheran een "beslissende en pijnlijke reactie" zal geven op de Israëlische aanval op de zuidelijke buitenwijk Dahiyeh van Beiroet op zondag. Het Israëlische leger zei dat het met de aanval infrastructuur van de door Iran gesteunde Libanese beweging Hezbollah had geraakt.
1 uur geledenKHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zeker negen doden gevallen, melden de lokale gezondheidsautoriteiten. Twintig anderen raakten gewond.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Iran niet alleen belooft dat het geen kernwapens ontwikkelt, maar ook dat het land in de toekomst geen kernwapens zal kopen van andere landen. Volgens Trump moet die garantie ook in een deal met Iran staan.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft de zuidelijke buitenwijken van Beiroet aangevallen, meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu. Doelwitten zijn "terroristische commandocentra". Volgens Libanese media zijn zeker twee gebouwen geraakt. Defensieminister Israel Katz noemt de aanvallen een reactie op het schieten op Israëlisch grondgebied door Hezbollah.
3 uur geledenJEREVAN (ANP) - In Armenië zijn bij meerdere stembureaus valse bommeldingen gedaan, meldt het Armeense staatspersbureau Armenpress op basis van de autoriteiten. Het ministerie van Binnenlandse Zaken meldt niet wie er achter de meldingen zitten, maar stelt wel dat de verantwoordelijken proberen om de verkiezingen te beïnvloeden.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Bij vermoedelijke schietpartijen in Israël zijn zeker één dode en vijf gewonden gevallen, meldden Israëlische reddingswerkers. De schietpartijen vonden plaats op meerdere plekken in het midden van het land, in de buurt van de Westelijke Jordaanoever.
6 uur geleden