Zeldzame Romeinse munt geveild voor bijna 2 miljoen euro
GENÈVE (ANP/AFP) - Een zeldzame Romeinse munt heeft op een veiling bijna 2 miljoen euro opgeleverd. Het geldstuk is voorzien van een portret van Brutus, de bekendste van de moordenaars van Julius Caesar.
De historische munt is volgens het veilinghuis in Genève gekocht door "een Europese verzamelaar". De gouden munt zou rond 43 voor Christus zijn geslagen, een jaar na de dood van Caesar. De moord is een van de beroemdste samenzweringen uit de westerse geschiedenis en is later veelvuldig beschreven, onder meer in een toneelstuk van William Shakespeare.
Brutus en de andere samenzweerders werden verdreven uit Rome en trokken naar Griekenland, waar de munt waarschijnlijk is gemaakt. In 42 voor Christus werd hun leger verslagen door Marcus Antonius en Octavianus, de latere keizer Augustus. Brutus pleegde zelfmoord, maar Octavianus liet zijn afgehakte hoofd naar Rome brengen om het aan de voet van Caesars standbeeld te leggen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.
44 minuten geledenTEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.
2 uur geledenPOKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.
6 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.
8 uur geledenKINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse filmmaker Jafar Panahi is bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar wegens "propaganda-activiteiten" tegen de staat, meldt zijn advocaat. De advocaat laat weten dat Panahi in beroep gaat tegen de veroordeling. In mei won Panahi een prestigieuze Gouden Palm tijdens het Filmfestival van Cannes voor de film It Was Just an Accident.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.
10 uur geleden