Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeldzaam zonnige en droge november na sombere oktober

Zeldzaam zonnige en droge november na sombere oktober

HOUTEN (ANP) - November was dit jaar bijzonder zonnig. Met gemiddeld over het land 102 uur zon is het volgens Weeronline de op twee na zonnigste novembermaand ooit. Ook was het zeer zacht en droog.

Normaal gesproken schijnt de zon gemiddeld over het land 63 uur, maar dat was dit jaar dus een stuk meer. Alleen in 1920 en 1989 was het nog zonniger, met respectievelijk 106 en 113 uur zon.

November was dit jaar zelfs zonniger dan oktober, terwijl dat meestal andersom is. De zon scheen 25 uur meer dan vorige maand en dat komt niet vaak voor. Slechts drie keer eerder gebeurde het dat november zonniger was dan oktober. Alleen in 1998 was het verschil met 28 uur nog groter dan dit jaar.

Het was niet alleen zonnig, maar ook veel droger. Gemiddeld viel slechts 38 millimeter regen, terwijl deze herfstmaand veelal goed is voor zo'n 82 millimeter. Met gemiddeld 8,9 graden was het liefst 2,2 graden warmer dan normaal. November staat daarmee op plek vijf van de warmste novembermaanden ooit gemeten.

Meer uit Binnenland

SCP: steun voor zwaarbelaste mantelzorgers relevanter dan ooit

DEN HAAG (ANP) - Goede regelingen en ondersteuning voor mantelzorgers zijn "relevanter dan ooit" om te voorkomen dat mensen overbelast raken door de hulp die ze aan anderen bieden. Die conclusie trekken onderzoekers van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een rapport over mantelzorg in Nederland. Ze becijferen daarin dat een groeiend aantal mantelzorgers zich "ernstig belast" voelt. De omvang van deze groep is in tien jaar tijd met de helft toegenomen: van zo'n 400.000 tot ongeveer 600.000 mensen.

4 uur geleden
Missie vermiste Nederlander op Saba gewijzigd naar zoeken lichaam

THE BOTTOM (ANP) - De zoektocht naar de vermiste Nederlander op Saba verandert van reddingsoperatie naar het zoeken naar het lichamelijk overschot. Dat melden de autoriteiten van het Caribische eiland op hun website.

4 uur geleden
COA-baas: 500 plekken nodig voor gewone situatie bij Ter Apel

HILVERSUM (ANP) - Er zijn per direct 500 nieuwe opvangplekken voor asielzoekers nodig "om de situatie in Ter Apel weer gewoon te krijgen", zei bestuursvoorzitter Joeri Kapteijns van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) woensdagavond in het tv-programma Nieuwsuur. De komende tijd zijn dat er nog veel meer, vertelde hij.

6 uur geleden
Op dit moment geen plek voor 30 asielzoekers in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Op dit moment is er in de overvolle aanmeldlocatie in Ter Apel voor ongeveer dertig asielzoekers geen opvangplek beschikbaar, meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Het is onduidelijk of er voor hen in de nacht van woensdag op donderdag opvang geregeld kan worden.

9 uur geleden
Stadskanaal laat asielzoekers Ter Apel niet buiten slapen

STADSKANAAL (ANP) - De gemeente Stadskanaal gaat ervoor zorgen dat asielzoekers voor wie geen plaats is in het opvangcentrum in Ter Apel, niet buiten hoeven te slapen in de nacht van woensdag op donderdag. Dat meldt burgemeester Klaas Sloots woensdagavond in een verklaring. "Wij springen bij als het echt niet anders kan", aldus de burgemeester van de buurgemeente.

9 uur geleden
COA maakt voorwaarden voor voorrang opvang Ter Apel bekend

TER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft woensdagavond bekendgemaakt aan welke specifieke voorwaarden asielzoekers moeten voldoen om voorrang te krijgen tot de overvolle opvanglocatie in Ter Apel.

9 uur geleden
Bas Eickhout stopt in EU-parlement, deels om 'ongepaste relaties'

STRAATSBURG (ANP) - Bas Eickhout (GroenLinks-PvdA) stopt na zeventien jaar als Europarlementariƫr. Hij doet dat deels om relaties in het verleden die "niet passen bij mijn rol", schrijft hij in een verklaring op BlueSky. De 49-jarige Eickhout maakte vorige week bekend een relatie te hebben met de 25-jarige Oostenrijkse Europarlementariƫr Lena Schilling. Zij is in het parlement aangesloten bij de Groenen, waar Eickhout vicevoorzitter van is.

11 uur geleden