Zeldzaam zonnige en droge november na sombere oktober
HOUTEN (ANP) - November was dit jaar bijzonder zonnig. Met gemiddeld over het land 102 uur zon is het volgens Weeronline de op twee na zonnigste novembermaand ooit. Ook was het zeer zacht en droog.
Normaal gesproken schijnt de zon gemiddeld over het land 63 uur, maar dat was dit jaar dus een stuk meer. Alleen in 1920 en 1989 was het nog zonniger, met respectievelijk 106 en 113 uur zon.
November was dit jaar zelfs zonniger dan oktober, terwijl dat meestal andersom is. De zon scheen 25 uur meer dan vorige maand en dat komt niet vaak voor. Slechts drie keer eerder gebeurde het dat november zonniger was dan oktober. Alleen in 1998 was het verschil met 28 uur nog groter dan dit jaar.
Het was niet alleen zonnig, maar ook veel droger. Gemiddeld viel slechts 38 millimeter regen, terwijl deze herfstmaand veelal goed is voor zo'n 82 millimeter. Met gemiddeld 8,9 graden was het liefst 2,2 graden warmer dan normaal. November staat daarmee op plek vijf van de warmste novembermaanden ooit gemeten.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Boekingssite Booking.com laat weten dat "onbevoegde derden" toegang hebben gekregen tot boekingsinformatie van klanten. Sommige klanten van Booking.com ontvingen zondag een mail over een mogelijk gegevenslek. Het bedrijf bevestigt zondagavond dat er dus gegevens zijn ingezien.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italiƫ en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
15 uur geleden