Zeldzaam zonnige en droge november na sombere oktober
HOUTEN (ANP) - November was dit jaar bijzonder zonnig. Met gemiddeld over het land 102 uur zon is het volgens Weeronline de op twee na zonnigste novembermaand ooit. Ook was het zeer zacht en droog.
Normaal gesproken schijnt de zon gemiddeld over het land 63 uur, maar dat was dit jaar dus een stuk meer. Alleen in 1920 en 1989 was het nog zonniger, met respectievelijk 106 en 113 uur zon.
November was dit jaar zelfs zonniger dan oktober, terwijl dat meestal andersom is. De zon scheen 25 uur meer dan vorige maand en dat komt niet vaak voor. Slechts drie keer eerder gebeurde het dat november zonniger was dan oktober. Alleen in 1998 was het verschil met 28 uur nog groter dan dit jaar.
Het was niet alleen zonnig, maar ook veel droger. Gemiddeld viel slechts 38 millimeter regen, terwijl deze herfstmaand veelal goed is voor zo'n 82 millimeter. Met gemiddeld 8,9 graden was het liefst 2,2 graden warmer dan normaal. November staat daarmee op plek vijf van de warmste novembermaanden ooit gemeten.
Meer uit Binnenland
KERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).
13 uur geledenTIVAT (ANP) - Nog voor de zomer komen de Benelux-landen met een plan om kandidaat-landen op een snellere en correcte manier de EU in te trekken. Dat zei premier Rob Jetten na afloop van een top tussen de EU en Westelijke Balkanlanden in het Montenegrijnse Tivat.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer maatregelen zijn nodig om het miljardentekort van woningcorporaties op te lossen, meldt minister Elanor Boekholt-O'Sullivan van Volkshuisvesting. Ze heeft enkele coalitieplannen doorgerekend om de bijna 20 miljard euro op te brengen die corporaties nog nodig hebben voor woningbouw en verduurzaming. Daaruit blijkt dat de maatregelen het tekort alleen "in theorie" oplossen.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland was niet voorbereid op een "brede crisis" zoals de coronacrisis, zegt toenmalig Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid Pieter-Jaap Aalbersberg. Volgens hem lagen er allerlei handboeken voor kleinere crises in afgebakende sectoren, maar was de voorbereiding op een crisis die het hele land raakt niet op orde.
16 uur geleden