Zeker zeven kandidaten voor Oostenrijks presidentschap
WENEN (ANP/DPA) - Ten minste zeven personen hebben de ambitie president van Oostenrijk te worden. Onder hen het zittende staatshoofd Alexander Van der Bellen. De inschrijftermijn voor de verkiezing liep vrijdag af. Tot dusverre hebben zeven kandidaten de eerste horde genomen. Zij kunnen naar eigen zeggen meer dan de vereiste 6000 steunbetuigingen overleggen. Nooit eerder waren het er zoveel.
Mogelijk komen er zelfs nog vier gegadigden bij. Zij kregen uitstel tot dinsdag om de benodigde handtekeningen te verzamelen. De kiesraad moet de officiële kandidatenlijst uiterlijk 8 september bevestigen. Op 9 oktober mogen ongeveer 6,4 miljoen Oostenrijkers van 16 jaar en ouder hun stem uitbrengen.
Keus hebben de kiesgerechtigden volop. Naast Van der Bellen (78), namens de Groenen, doen onder anderen een blogger mee, een vertegenwoordiger van de Bierpartij, een schoenenfabrikant en een kandidaat van de partij Mensen Vrijheid Grondrechten (MFP), die zich volledig wijdt aan de strijd tegen coronamaatregelen.
De kansrijkste uitdager van Van der Bellen is vermoedelijk Walter Rosenkranz (60) van de rechtspopulistische FPÖ, die enige andere partij in het parlement die een kandidaat heeft gepresenteerd. De andere fracties steunen de huidige president. De jongste peilingen betwijfelen of Van der Bellen ook ditmaal in de eerste ronde al de beslissende 50 procent van de stemmen vergaart.
Meer uit Buitenland
VIENTIANE (ANP/DPA) - De vier goudzoekers die vastzitten in een overstroomde grot in Laos moeten waarschijnlijk nog langer wachten op hun redding. Vrijdag werd een persoon bevrijd, maar volgens de reddingswerkers is het risico op dit moment te groot om een nieuwe poging te ondernemen.
2 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is nog steeds in uitstekende gezondheid. Dat zegt zijn arts in een verklaring die vrijdag door het Witte Huis is uitgegeven.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
17 uur geleden