Zeker zeven kandidaten voor Oostenrijks presidentschap
WENEN (ANP/DPA) - Ten minste zeven personen hebben de ambitie president van Oostenrijk te worden. Onder hen het zittende staatshoofd Alexander Van der Bellen. De inschrijftermijn voor de verkiezing liep vrijdag af. Tot dusverre hebben zeven kandidaten de eerste horde genomen. Zij kunnen naar eigen zeggen meer dan de vereiste 6000 steunbetuigingen overleggen. Nooit eerder waren het er zoveel.
Mogelijk komen er zelfs nog vier gegadigden bij. Zij kregen uitstel tot dinsdag om de benodigde handtekeningen te verzamelen. De kiesraad moet de officiële kandidatenlijst uiterlijk 8 september bevestigen. Op 9 oktober mogen ongeveer 6,4 miljoen Oostenrijkers van 16 jaar en ouder hun stem uitbrengen.
Keus hebben de kiesgerechtigden volop. Naast Van der Bellen (78), namens de Groenen, doen onder anderen een blogger mee, een vertegenwoordiger van de Bierpartij, een schoenenfabrikant en een kandidaat van de partij Mensen Vrijheid Grondrechten (MFP), die zich volledig wijdt aan de strijd tegen coronamaatregelen.
De kansrijkste uitdager van Van der Bellen is vermoedelijk Walter Rosenkranz (60) van de rechtspopulistische FPÖ, die enige andere partij in het parlement die een kandidaat heeft gepresenteerd. De andere fracties steunen de huidige president. De jongste peilingen betwijfelen of Van der Bellen ook ditmaal in de eerste ronde al de beslissende 50 procent van de stemmen vergaart.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/DPA) - Melania Trump heeft als eerste first lady een vergadering van de VN-Veiligheidsraad voorgezeten. De first lady betuigde in haar openingsrede medeleven met "families die hun helden hebben verloren, die hun leven hebben opgeofferd voor de vrijheid".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een onderzoekscommissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft videobeelden van de getuigenverklaringen van voormalig president Bill Clinton en zijn vrouw Hillary gepubliceerd. De verklaringen werden vorige week achter gesloten deuren afgelegd voor de commissie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Voor het eerst zal Donald Trump als president het jaarlijkse Correspondents' Dinner voor Witte Huis-verslaggevers bijwonen. Daarmee beëindigt hij zijn jarenlange boycot van het evenement.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Volgens het Israëlische leger waren commandocentra en wapenopslagfaciliteiten van Hezbollah in Beiroet het doelwit.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zegt te hopen dat het Iraanse volk de regering omver kan werpen. Hij zei ook dat Iran onder de huidige machthebbers een enorm risico vormt.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."
10 uur geleden