Zeker zeven kandidaten voor Oostenrijks presidentschap
WENEN (ANP/DPA) - Ten minste zeven personen hebben de ambitie president van Oostenrijk te worden. Onder hen het zittende staatshoofd Alexander Van der Bellen. De inschrijftermijn voor de verkiezing liep vrijdag af. Tot dusverre hebben zeven kandidaten de eerste horde genomen. Zij kunnen naar eigen zeggen meer dan de vereiste 6000 steunbetuigingen overleggen. Nooit eerder waren het er zoveel.
Mogelijk komen er zelfs nog vier gegadigden bij. Zij kregen uitstel tot dinsdag om de benodigde handtekeningen te verzamelen. De kiesraad moet de officiële kandidatenlijst uiterlijk 8 september bevestigen. Op 9 oktober mogen ongeveer 6,4 miljoen Oostenrijkers van 16 jaar en ouder hun stem uitbrengen.
Keus hebben de kiesgerechtigden volop. Naast Van der Bellen (78), namens de Groenen, doen onder anderen een blogger mee, een vertegenwoordiger van de Bierpartij, een schoenenfabrikant en een kandidaat van de partij Mensen Vrijheid Grondrechten (MFP), die zich volledig wijdt aan de strijd tegen coronamaatregelen.
De kansrijkste uitdager van Van der Bellen is vermoedelijk Walter Rosenkranz (60) van de rechtspopulistische FPÖ, die enige andere partij in het parlement die een kandidaat heeft gepresenteerd. De andere fracties steunen de huidige president. De jongste peilingen betwijfelen of Van der Bellen ook ditmaal in de eerste ronde al de beslissende 50 procent van de stemmen vergaart.
Meer uit Buitenland
MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Mexico-Stad neemt maatregelen tegen te grote drukte op plekken waar de WK-wedstrijd Mexico-Engeland vertoond zal worden. Afgelopen week vielen er na de 2-0-winst tegen Ecuador vier doden doordat ze in de verdrukking waren gekomen in het feestgedruis na de wedstrijd. Meer dan 1 miljoen mensen trokken in Mexico-Stad de straat op om de winst op Ecuador te vieren.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Het dodental van de aardbevingen in Venezuela eind juni is opgelopen tot 2954. Dat melden de autoriteiten.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat Oekraïne de controle heeft over de Zwarte Zee. In een bericht op X spreekt hij van "een overwinning waarvan velen geloofden dat deze onmogelijk was".
6 uur geledenKYIV/MOSKOU (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Verenigde Staten gefeliciteerd met het 250-jarig jubileum van de Amerikaanse onafhankelijkheid. In een bericht op X spreekt hij van de jaardag van "een van de meest toonaangevende, krachtigste en invloedrijkste dromen" sinds mensenheugenis: de 'American Dream'.
6 uur geledenERFURT (ANP/DPA) - De rechts-radicale Alternative für Deutschland (AfD) heeft op een partijcongres in Erfurt de twee leiders van de groeiende partij herkozen. Alice Weidel en Tino Chrupalla kregen ruime steun in de stemmingen, Chrupalla verwierf 70 en Weidel ruim 80 procent van de stemmen. Volgens de krant Bild was de uitslag een tegenvaller voor Chrupalla die op meer aanhang had gerekend.
9 uur geledenCALONGE (ANP) - De bosbrand in een natuurgebied niet ver van de Costa Brava is volgens de autoriteiten voor 70 procent gestabiliseerd. Inmiddels zijn 2400 hectare afgebrand en daarbij zijn een boerderij en een huis verloren gegaan. Het getroffen natuurgebied Les Gavarres heeft een oppervlakte van 30.000 hectare en de brandbestrijders vrezen dat de situatie toch kan verslechteren door de harde noordenwind en de droogte in het gebied.
11 uur geledenBAMAKO (ANP/AFP) - Jihadisten hebben op meerdere plekken in Mali aanvallen uitgevoerd, meldt de Malinese krijgsmacht. Aanvallen werden onder meer gemeld in noordelijke steden en een gevangenis in Kenieroba, vlak bij de hoofdstad van het Afrikaanse land.
11 uur geleden