Zeker zeven kandidaten voor Oostenrijks presidentschap
WENEN (ANP/DPA) - Ten minste zeven personen hebben de ambitie president van Oostenrijk te worden. Onder hen het zittende staatshoofd Alexander Van der Bellen. De inschrijftermijn voor de verkiezing liep vrijdag af. Tot dusverre hebben zeven kandidaten de eerste horde genomen. Zij kunnen naar eigen zeggen meer dan de vereiste 6000 steunbetuigingen overleggen. Nooit eerder waren het er zoveel.
Mogelijk komen er zelfs nog vier gegadigden bij. Zij kregen uitstel tot dinsdag om de benodigde handtekeningen te verzamelen. De kiesraad moet de officiële kandidatenlijst uiterlijk 8 september bevestigen. Op 9 oktober mogen ongeveer 6,4 miljoen Oostenrijkers van 16 jaar en ouder hun stem uitbrengen.
Keus hebben de kiesgerechtigden volop. Naast Van der Bellen (78), namens de Groenen, doen onder anderen een blogger mee, een vertegenwoordiger van de Bierpartij, een schoenenfabrikant en een kandidaat van de partij Mensen Vrijheid Grondrechten (MFP), die zich volledig wijdt aan de strijd tegen coronamaatregelen.
De kansrijkste uitdager van Van der Bellen is vermoedelijk Walter Rosenkranz (60) van de rechtspopulistische FPÖ, die enige andere partij in het parlement die een kandidaat heeft gepresenteerd. De andere fracties steunen de huidige president. De jongste peilingen betwijfelen of Van der Bellen ook ditmaal in de eerste ronde al de beslissende 50 procent van de stemmen vergaart.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Russische troepen rukken op in de Oekraïense verdedigingslinies en president Vladimir Poetin heeft opdracht gegeven tot uitbreiding van een bufferzone in de Oekraïense regio's Soemy en Charkiv in 2026. Dat heeft de Russische stafchef Valeri Gerasimov tegen Russische persbureaus gezegd.
59 minuten geledenBOGOTA (ANP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro heeft bevestigd dat de Verenigde Staten een cocaïnefabriek hebben gebombardeerd in de havenstad Maracaibo, in het westen van Venezuela.
2 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - Procureur-generaal Johel Zelaya van Honduras heeft aangekondigd binnenkort juridische stappen te ondernemen om de gebeurtenissen tijdens het omstreden verkiezingsproces in het Midden-Amerikaanse land op te helderen.
2 uur geledenCONAKRY (ANP) - Couppleger Mamady Doumbouya heeft de presidentsverkiezingen in het West-Afrikaanse land Guinee gewonnen. Uit voorlopige resultaten blijkt dat de generaal bij de verkiezingen van zondag 86,7 procent van de stemmen behaalde, waardoor een tweede stemronde niet nodig is, aldus de kiescommissie.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse acteur Isiah Whitlock, bekend van zijn rol als de corrupte senator Clay Davis in de serie The Wire, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn agent op Instagram bekendgemaakt.
4 uur geledenTUAPSE (ANP) - Een Oekraïense droneaanval heeft schade toegebracht aan de haveninfrastructuur en een gaspijpleiding in een woonwijk van de Russische havenstad Tuapse aan de Zwarte Zee. Dat meldt het operationele hoofdkwartier van de regio Krasnodar via Telegram. Er zouden geen gewonden zijn gevallen.
4 uur geledenMACHU PICCHU (ANP) - Een frontale botsing tussen twee treinen op de spoorlijn naar Machu Picchu in Peru heeft een dode en minstens 40 gewonden geëist. De overledene was de machinist van een van de twee treinen, aldus het openbaar ministerie in Cusco, de plaats die het dichtst bij de beroemde Incastad ligt.
5 uur geleden