Zeker vier daders achter overval distributiecentrum Bol.com
WAALWIJK (ANP) - De politie denkt dat zeker vier personen achter de gewapende overval en gijzeling van personeel van een distributiecentrum in Waalwijk zitten. De overval vond zondagochtend 19 juli plaats. De daders overmeesterden en gijzelden twee beveiligingsmedewerkers. Die konden zich pas halverwege middag bevrijden en alarm slaan.
De daders maakten gebruik van een vrachtwagen. Hoeveel er is gestolen en wat de waarde van de buit is, wil de politie in het belang van het onderzoek niet zeggen. Er wordt alleen aangegeven dat een aanzienlijke hoeveelheid waardevolle goederen is buitgemaakt. Hoe lang de overvallers binnen zijn geweest wil de politie evenmin bekendmaken. Of de daders hulp van binnenuit hebben gekregen wordt nog onderzocht. Wel wil de politie kwijt dat het gaat om een professioneel opgezette overval. Er is nog niemand aangehouden.
Omdat het om een modern distributiecentrum gaat, beschikt de recherche over grote hoeveelheden videobeelden van de overval. Over wat daarop te zien is, doet de politie geen mededelingen. Er waren op het moment van de overval naast de twee gegijzelde beveiligers nog enkele andere werknemers aanwezig, maar zij hebben niets van de overval meegekregen.
De bezorging van tienduizenden pakketjes van bestellingen bij Bol.com liep vertraging op als gevolg van de overval. Volgens een woordvoerster van het bedrijf is die achterstand inmiddels geheel ingehaald.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Na de verloren kwartfinale van Marokko is het in Rotterdam relatief rustig gebleven, zegt de politie. Vijf mensen werden aangehouden voor het overtreden van de algemene plaatselijke verordening (APV).
15 minuten geledenBILTHOVEN (ANP) - Vanaf zaterdag geldt het Nationaal Hitteplan in het midden en zuiden van Nederland. Het RIVM heeft daartoe vrijdag besloten in overleg met het KNMI. Het plan is van kracht in de provincies Zeeland, Zuid-Holland, Noord-Brabant, Limburg, Utrecht, Gelderland en Overijssel.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft in Den Haag elf mensen aangehouden na de kwartfinale van het WK voetbal, waarin Marokko donderdagavond van Frankrijk verloor. Zij werden gearresteerd voor belediging, opruiing, het verstoren van de openbare orde en het gooien van vuurwerk naar de politie.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) hoopt dat de Verenigde Staten en Iran snel weer met elkaar gaan praten, nadat het staakt-het-vuren deze week werd doorbroken met aanvallen over en weer. "We hebben steeds gezegd: alleen een diplomatieke oplossing kan tot een oplossing leiden. En daar draagt dit niet aan bij."
51 minuten geledenUTRECHT (ANP) - In Utrecht is het volgens de politie "relatief rustig" op straat gebleven nadat Marokko de WK-kwartfinale van Frankrijk had verloren. Na de wedstrijd gingen groepen mensen de straat op in de wijken Kanaleneiland, Lombok en Overvecht. Op wat kleine incidenten na, bleven mensen kalm en trad de ME niet op. Twee mensen werden aangehouden voor het verstoren van de openbare orde.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie in Amsterdam heeft acht mensen aangehouden die na het verlies van Marokko voor onrust zorgden op straat. Ze werden aangehouden voor het verstoren van de openbare orde, gevaarlijk rijgedrag en het gooien van een baksteen naar de politie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL wil soepelere wettelijke verplichtingen voor de bezorging van post. Volgens de postbezorgdienst sluiten de wettelijke verplichtingen niet meer aan bij de werkelijkheid van de postmarkt.
6 uur geleden