Zeker vier daders achter overval distributiecentrum Bol.com
WAALWIJK (ANP) - De politie denkt dat zeker vier personen achter de gewapende overval en gijzeling van personeel van een distributiecentrum in Waalwijk zitten. De overval vond zondagochtend 19 juli plaats. De daders overmeesterden en gijzelden twee beveiligingsmedewerkers. Die konden zich pas halverwege middag bevrijden en alarm slaan.
De daders maakten gebruik van een vrachtwagen. Hoeveel er is gestolen en wat de waarde van de buit is, wil de politie in het belang van het onderzoek niet zeggen. Er wordt alleen aangegeven dat een aanzienlijke hoeveelheid waardevolle goederen is buitgemaakt. Hoe lang de overvallers binnen zijn geweest wil de politie evenmin bekendmaken. Of de daders hulp van binnenuit hebben gekregen wordt nog onderzocht. Wel wil de politie kwijt dat het gaat om een professioneel opgezette overval. Er is nog niemand aangehouden.
Omdat het om een modern distributiecentrum gaat, beschikt de recherche over grote hoeveelheden videobeelden van de overval. Over wat daarop te zien is, doet de politie geen mededelingen. Er waren op het moment van de overval naast de twee gegijzelde beveiligers nog enkele andere werknemers aanwezig, maar zij hebben niets van de overval meegekregen.
De bezorging van tienduizenden pakketjes van bestellingen bij Bol.com liep vertraging op als gevolg van de overval. Volgens een woordvoerster van het bedrijf is die achterstand inmiddels geheel ingehaald.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De 41-jarige Ayham A. uit het Zuid-Hollandse Arkel, verdacht van onder meer een leidende rol in terreurorganisatie IS in zijn vaderland Syrië, betwist de verklaringen van de getuigen tegen hem. Volgens A. verwarren zij hem met andere personen. Hij ontkent dat hij iets met de terroristische beweging te maken heeft gehad.
1 uur geledenGERDERATH (ANP) - Drie personen zijn omgekomen door een vliegtuigongeluk net over de Duitse grens bij Gerderath, ter hoogte van Roermond. Het vliegtuigje vertrok maandagochtend uit Hilversum, meldt de krant Rheinische Post.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) gaat geen nader onderzoek doen naar de trambotsing op de Erasmusbrug in Rotterdam. Op woensdag 22 juli reed een tram daar tegen een stilstaande tram die stond te wachten omdat de brug open was. De raad heeft vertrouwen in het onderzoek dat het openbaarvervoerbedrijf, de RET, van Rotterdam laat doen.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM zijn blij dat het kabinet met het advies van de Raad van State nieuwe regels voor de luchthaven kan vaststellen. De luchthaven en de luchtvaartmaatschappij noemen het advies maandag over nieuwe regels die Schiphol op papier stiller moeten maken "een belangrijke stap" daarnaartoe.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Stichting Donorkind overweegt namens een aantal ouders en kinderen die gedupeerd zijn door massadonor Simon juridische stappen tegen de man te ondernemen. Volgens de stichting is dat de wens van dertig ouders. Eerst krijgt de man een brief met een uitnodiging voor een gesprek, om een rechtsgang te vermijden.
3 uur geledenNIJKERK (ANP) - De gemeente Nijkerk wil dat het kabinet dinsdag op Prinsjesdag meer geld uittrekt voor het onderhouden van wegen, bruggen en vaarverbindingen. De A28 bij de Gelderse plaats was vorige week enkele dagen afgesloten, nadat er zand en grind bij een brug waren weggespoeld. Het verkeer tussen Zwolle en Amersfoort moest omrijden via Apeldoorn.
4 uur geledenSUSCH (ANP) - Tegen de chauffeur van de Nederlandse tourbus die donderdag verongelukte nabij het Zwitserse Susch is strafrechtelijk onderzoek ingesteld. Dat bevestigt het Zwitserse Openbaar Ministerie (OM) tegenover het ANP na berichtgeving in Zwitserse media. Onderzocht wordt of de Nederlandse chauffeur schuldig is aan meervoudige dood door nalatigheid en het veroorzaken van lichamelijk letsel door nalatigheid. In Zwitserland is het gebruikelijk onderzoek in te stellen na dit soort grote incidenten.
4 uur geleden