Zeker vier agenten gewond door rellen bij zalencentrum Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Bij rellen rond een bijeenkomst van de Eritrese gemeenschap in Den Haag zaterdagavond zijn voor zover bekend vier agenten gewond geraakt. De politie zegt meerdere aanhoudingen te hebben verricht.
Twee agenten raakten gewond aan hun hand. Een andere agent liep letsel op aan haar gebit. Een agent raakte gewond doordat hij werd aangereden door een politieauto. "Vanuit het niets werden onze collega's geconfronteerd met zeer heftig en ernstig geweld", zegt algemeen commandant Mariëlle van Vulpen. "Het is zeer te betreuren dat collega's gewond zijn geraakt en ook andere hulpverleners ernstig belaagd werden, dit is onacceptabel. Samen met het Openbaar Ministerie doen we uitgebreid onderzoek naar deze ongeregeldheden".
Volgens de politie was er vermoedelijk sprake van een confrontatie tussen pro- en antiregeringsgezinde Eritreeërs. Bij de rellen rond zalencentrum Opera op de Fruitweg werd onder meer met stenen en vuurwerk naar agenten en de brandweer gegooid. Twee politievoertuigen werden in brand gestoken. Ook een touringcar vloog in brand en meerdere auto's werden vernield door rondvliegende stenen.
Het zalencentrum werd eveneens zwaar beschadigd. Door de rook en warmte zijn bovendien meerdere bezoekers onwel geworden, meldt de politie.
De Haagse burgemeester Jan van Zanen gaf een noodbevel af en de Mobiele Eenheid en traangas werden ingezet om de relschoppers uit elkaar te drijven. De burgemeester noemde het geweld dat tegen de politie is gebruikt zaterdagavond "afschuwelijk en onacceptabel".
Meer uit Binnenland
KLUNDERT (ANP) - De zeehavenpolitie van Zeeland-West-Brabant heeft in de Brabantse plaats Klundert acht verdachten aangehouden in verband met een eerdere vondst van honderden kilo's cocaïne in een busje in Papendrecht. Dat heeft de politie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendgemaakt.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het gesprek dat EU-leiders hadden met de Hongaarse premier Viktor Orbán was "niet gezellig", stelde premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. "En dat was ook precies het doel", zei hij. "Het is eigenlijk schandalig dat hij elke keer weer dwarsligt voor iets wat alle Europeanen raakt."
6 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De man van Iraanse komaf die donderdagochtend is neergeschoten in Schoonhoven is een medewerker van de politie. Korpschef Janny Knol en directeur Paul van Musscher van het Politiedienstencentrum laten dat weten. De man raakte ernstig gewond. Waarom hij werd neergeschoten is niet duidelijk.
8 uur geledenDORDRECHT (ANP) - In sommige sloten in Dordrecht, Sliedrecht, Papendrecht en de gemeente Molenlanden is de PFAS-vervuiling de afgelopen jaren verergerd. Daarom hebben gemeenten en waterschappen besloten dat in een groter deel geen slootwater meer gebruikt mag worden voor het beregenen van voedselgewassen.
10 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid David van Weel zegt op X geïnformeerd te zijn door de politie over het neerschieten van een 36-jarige Iraniër in Schoonhoven donderdag. Volgens hem zijn verschillende autoriteiten alert en nemen die maatregelen.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een vijfde verdachte aangehouden voor de explosie vorige week bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam. Het gaat om een 19-jarige man uit Tilburg, die donderdag in zijn woonplaats is gearresteerd. Zijn rol wordt onderzocht, meldt de politie.
12 uur geledenDOESBURG (ANP) - In de Gelderse gemeente Doesburg is de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen donderdag toch nog iets veranderd. De SP krijgt er een tweede zetel. Dat gaat ten koste van GroenLinks-PvdA. Die partij komt niet met drie mensen in de raad, maar met twee.
12 uur geleden