Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeker vier agenten gewond door rellen bij zalencentrum Den Haag

Zeker vier agenten gewond door rellen bij zalencentrum Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij rellen rond een bijeenkomst van de Eritrese gemeenschap in Den Haag zaterdagavond zijn voor zover bekend vier agenten gewond geraakt. De politie zegt meerdere aanhoudingen te hebben verricht.

Twee agenten raakten gewond aan hun hand. Een andere agent liep letsel op aan haar gebit. Een agent raakte gewond doordat hij werd aangereden door een politieauto. "Vanuit het niets werden onze collega's geconfronteerd met zeer heftig en ernstig geweld", zegt algemeen commandant Mariëlle van Vulpen. "Het is zeer te betreuren dat collega's gewond zijn geraakt en ook andere hulpverleners ernstig belaagd werden, dit is onacceptabel. Samen met het Openbaar Ministerie doen we uitgebreid onderzoek naar deze ongeregeldheden".

Volgens de politie was er vermoedelijk sprake van een confrontatie tussen pro- en antiregeringsgezinde Eritreeërs. Bij de rellen rond zalencentrum Opera op de Fruitweg werd onder meer met stenen en vuurwerk naar agenten en de brandweer gegooid. Twee politievoertuigen werden in brand gestoken. Ook een touringcar vloog in brand en meerdere auto's werden vernield door rondvliegende stenen.

Het zalencentrum werd eveneens zwaar beschadigd. Door de rook en warmte zijn bovendien meerdere bezoekers onwel geworden, meldt de politie.

De Haagse burgemeester Jan van Zanen gaf een noodbevel af en de Mobiele Eenheid en traangas werden ingezet om de relschoppers uit elkaar te drijven. De burgemeester noemde het geweld dat tegen de politie is gebruikt zaterdagavond "afschuwelijk en onacceptabel".

Meer uit Binnenland

Hulpdienst meldt gewonden door raketten in Tel Aviv

TEL AVIV (ANP/AFP) - Bij aanvallen op Tel Aviv zijn vier mensen lichtgewond geraakt, meldt de Israëlische hulpdienst Magen David Adom. De burgemeester van de stad spreekt van een "voltreffer" op een gebouw. In aanloop naar de ontploffingen werd gewaarschuwd voor Iraanse raketten.

18 minuten geleden
Verklaring Ronnie Flex besproken in hoger beroep Ali B

AMSTERDAM (ANP) - Tijdens de behandeling van het hoger beroep in de zaak tegen Ali B is onder meer de nieuwe verklaring van rapper Ronnie Flex besproken. Hij verklaarde bij de onderzoeksrechter van het hof dat hij zich niet kan herinneren dat hij het woord verkrachting heeft gehoord tijdens een schrijverskamp in Heiloo in 2018. Het woord is ook niet gezegd, reageerde Ali B dinsdag.

22 minuten geleden
Ali B bij aanvang hoger beroep: het blijft surrealistisch

AMSTERDAM (ANP) - "Het blijft voor mij heel surrealistisch en verwarrend, omdat feitelijk mijn hele leven nog nooit iemand mij heeft beschuldigd van seksueel grensoverschrijdend gedrag. Nog nooit." Dit zei Ali B dinsdag bij aanvang van het hoger beroep in zijn zedenzaak bij het gerechtshof in Amsterdam.

1 uur geleden
DJ La Fuente is dit jaar Ambassadeur van de Vrijheid

AMSTERDAM (ANP) - DJ La Fuente is dit jaar een van de Ambassadeurs van de Vrijheid. Op 5 mei treedt hij samen met onder meer Karsu, Rolf Sanchez en de Jostiband op tijdens verschillende bevrijdingsfestivals in Nederland, meldt het Nationaal Comité 4 en 5 mei.

1 uur geleden
Hoger beroep van zedenzaak Ali B begonnen

AMSTERDAM (ANP) - Het hoger beroep in de strafzaak tegen Ali B is onder grote belangstelling van de media van start gegaan in het gerechtshof van Amsterdam. Volgens een woordvoerder hadden tientallen journalisten, inclusief tekenaars en fotografen, zich aangemeld voor de eerste zittingsdag.

1 uur geleden
Ali B bij gerechtshof Amsterdam om te 'vechten voor onschuld'

AMSTERDAM (ANP) - Ali B is dinsdagochtend aanwezig bij het hoger beroep van de strafzaak tegen hem. De artiest arriveerde rond 09.00 uur bij het gerechtshof in Amsterdam.

1 uur geleden
Epe legt Fletcher dwangsom op voor opvang, keten wil niet betalen

EPE (ANP) - De gemeente Epe heeft ook aan Fletcher Hotels een dwangsom van 17.250 euro per dag met een maximum van ruim 3,1 miljoen euro opgelegd, omdat er na de gestelde deadline van afgelopen zaterdag nog asielzoekers worden opgevangen in een vestiging van de hotelketen in Epe.

15 uur geleden