Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeker twee doden door storm Eunice in Duitsland

Zeker twee doden door storm Eunice in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - Storm Eunice heeft in Duitsland zeker twee levens geëist. Bij Altenberge in de deelstaat Noordrijn-Westfalen kwam een bestuurder om het leven toen hij vrijdagavond met zijn auto tegen een boom botste. De 56-jarige automobilist raakte beklemd en stierf ter plaatse aan zijn verwondingen.

In het nabijgelegen Saerbeck kantelde rond dezelfde tijd een auto. De 33-jarige bestuurder overleed eveneens ter plaatse. Volgens een woordvoerder van de brandweer raakte het voertuig vermoedelijk als gevolg van een windstoot van de weg.

Eerder op vrijdag meldden België en het Verenigd Koninkrijk al meerdere doden door de storm. Een 30-jarige vrouw kwam in Londen om het leven toen een omvallende boom de auto waarin zij zat verpletterde. In Liverpool overleed een man nadat hij werd geraakt door rondvliegend puin. In het westen van België kwam de bewoner van een woonboot om het leven toen hij door hevige wind in het water belandde. Ook in Nederland waren enkele doden te betreuren.

In het noorden van Frankrijk kwamen 130.000 huishoudens zonder stroom te zitten. Elf mensen raakten gewond, van wie drie ernstig. De Franse minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin riep de noodtoestand uit om in de getroffen gebieden hulp te kunnen faciliteren.

Meer uit Buitenland

Republikeinse senator wil onderzoek naar zakenleven familie Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikeinse senator John Curtis heeft opgeroepen tot een onderzoek naar de vraag of de familie van de Amerikaanse president Donald Trump profiteert van zijn ambtstermijn. Volgens Curtis bestaat onder het publiek de indruk dat familieleden hun positie uitbuiten, wat het vertrouwen in de overheid ondermijnt.

1 uur geleden
Hackgroep ShinyHunters claimt FBI-gegevens te hebben bemachtigd

WASHINGTON (ANP/RTR) - De hackersgroep ShinyHunters zegt ingebroken te hebben in de systemen van de FBI en daarbij gegevens van personeel buitgemaakt te hebben. De claim staat op een website van de organisatie op het dark web.

4 uur geleden
Macron bij VN: landen moeten opkomen voor internationale orde

NEW YORK (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron vindt dat landen meer moeten doen om de wereld vooruit te helpen. Hij liet zich in een toespraak voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties onder meer kritisch uit over de manier waarop wordt omgegaan met de Palestijnen. Landen zijn volgens Macron te laks.

5 uur geleden
Trump: VS spraken in New York ruim drie uur met Iran

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Amerikaanse functionarissen hebben gesproken met een afvaardiging van Iran, heeft president Donald Trump gezegd. "De ontmoeting duurde drie uur", aldus Trump. Het overleg zou "heel goed" zijn verlopen.

6 uur geleden
Poetin volgens Trump bereid tot gesprekken over beëindigen oorlog

NEW YORK (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid tot een nieuwe ontmoeting met de Verenigde Staten om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne, zei Donald Trump dinsdag. De Amerikaanse president sprak de pers toe na een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in de marge van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York.

6 uur geleden
Trump laat media 'waarschijnlijk' toe als dat moet van rechter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij journalisten van drie nieuwsmedia "waarschijnlijk" weer toelaat tot het Witte Huis als de rechter daartoe besluit. Trump weert de media, omdat hij het niet eens is met de inhoud van hun berichtgeving. De media vechten dat aan en zeggen dat de vrije meningsuiting in gevaar is.

7 uur geleden
Voormalige Catalaanse leider kan mogelijk terug door Spaans hof

MADRID (ANP/AFP) - Het Grondwettelijke Hof in Spanje heeft zijn steun uitgesproken voor het opnemen van verduistering onder een amnestie. Hierdoor kan mogelijk de voormalige Catalaanse separatistenleider Carles Puigdemont terugkeren. Hij bevindt zich momenteel in ballingschap.

8 uur geleden