Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeker twee doden door Russische raketaanval op Charkiv

Zeker twee doden door Russische raketaanval op Charkiv

CHARKIV (ANP) - Door Russische raketaanvallen op de Oost-Oekraïense stad Charkiv zijn zaterdag ten minste twee mensen om het leven gekomen. Tal van anderen raakten gewond. De meeste slachtoffers vielen in een grote en drukke doe-het-zelfzaak, die werd geraakt door geleide projectielen.

Burgemeester Ihor Terechov noemde het bombarderen van een winkelcentrum "puur terrorisme". Naar schatting waren er op dat moment zo'n tweehonderd mensen binnen. Regiogouverneur Oleh Synjehoebov bevestigde via Telegram de twee doden en sprak van 24 gewonden. Na de inslag brak een enorme brand uit in het complex.

President Volodymyr Zelensky reageerde met ontsteltenis op de nieuwssite Ukrinform. "Weer een nieuwe uiting van Russische gekte, anders kan ik het niet noemen. Een aanval op een overduidelijk civiel doel, een bouwmarkt. Een van de grootste, op zaterdag, op klaarlichte dag. Alleen compleet gestoorden zoals Poetin zijn in staat mensen op zo'n walgelijke wijze te vermoorden en te terroriseren."

Meer uit Buitenland

Honderdduizenden protesteren tegen Trump

WASHINGTON/LOS ANGELES/NEW YORK (ANP/RTR) - Honderdduizenden Amerikanen zijn zaterdag in verschillende steden de straat opgegaan om te protesteren tegen president Donald Trump. De demonstraties worden gehouden onder het thema "No Kings", om te benadrukken dat niemand boven de wet staat, ook de president niet.

53 minuten geleden
Israël raakt twee brandstofdepots in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - Israël heeft met luchtaanvallen twee brandstofdepots in de Iraanse hoofdstad Teheran geraakt. Dat maakte het Iraanse ministerie van Olie zondagochtend plaatselijke tijd bekend. Kort daarvoor kondigde Iran nieuwe luchtaanvallen op Israël aan.

1 uur geleden
Iran lanceert nieuwe serie raketaanvallen op Israël

TEHERAN (ANP/DPA/AFP/RTR) - Iran heeft een nieuwe reeks raketten gelanceerd richting Israël, zegt het staatspersbureau Tasnim. De Iraanse staatstelevisie zegt dat er militaire doelen zijn geraakt in Israël.

3 uur geleden
Politie maakt naam bekend van gezochte schutter Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP) - De man die ervan wordt verdacht in Minnesota de Democraat Melissa Hortman en haar man te hebben doodgeschoten in hun huis is de 57-jarige Vance Boelter. Dat hebben de autoriteiten zojuist bekendgemaakt in een persconferentie. Hij is nog steeds voortvluchtig.

3 uur geleden
Israël: raketopslag in het westen van Iran getroffen

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft bij een aanval op het westen van Iran een ondergrondse raketopslag in de stad Khorramabad getroffen, zei het Israëlische leger zaterdag.

3 uur geleden
VK stuurt gevechtsvliegtuigen naar Midden-Oosten

LONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk verplaatst gevechtsvliegtuigen en andere militaire middelen naar het Midden-Oosten, maakte de Britse premier Keir Starmer zaterdag bekend. Londen nam dat besluit te midden van het escalerende conflict tussen Iran en Israël.

4 uur geleden
Luchtafweer actief in verschillende plaatsen in Iran

TEHERAN (ANP/AFP) - Op meerdere plaatsen in Iran is het luchtafweersysteem geactiveerd vanwege nieuwe Israëlische aanvallen. Het Iraanse nieuwsagentschap Tasnim meldt dat de luchtafweer reageerde op "vijandige doelen" boven zeven provincies in Iran.

4 uur geleden