Zeker tien lichtgewonden na luchtaanval op Tel Aviv vanuit Jemen
TEL AVIV (ANP/DPA) - In de buurt van de Israëlische stad Tel Aviv is in de nacht van vrijdag op zaterdag een raket vanuit Jemen ingeslagen, heeft het Israëlische leger bekendgemaakt. Volgens de nationale medische dienst zijn veertien mensen lichtgewond geraakt bij de luchtaanval.
Het Israëlische leger heeft tevergeefs geprobeerd de raket te onderscheppen. De door Iran gesteunde Houthi's in Jemen hebben sinds het begin van de oorlog in Gaza, meer dan een jaar geleden, vaker raketaanvallen op Israël uitgevoerd. De meeste daarvan zijn onderschept.
Als reactie op de aanval heeft Israël meerdere doelen in Jemen aangevallen, waaronder havens en energievoorzieningen in door de Houthi's gecontroleerde gebieden.
Bnei Brak
Volgens Israëlische media viel de raket in de stad Bnei Brak, ten oosten van Tel Aviv. Sommige inwoners raakten gewond door scherven terwijl ze op weg waren naar schuilplaatsen, anderen werden behandeld voor angstklachten.
De Houthi's zeggen uit solidariteit met de Palestijnen te handelen en beloofden vorige week hun operaties voort te zetten "totdat de agressie in Gaza stopt en de blokkade wordt opgeheven".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen de Britse koning Charles gezegd dat de Verenigde Staten geen betere vrienden hebben dan de Britten. De relatie tussen de bondgenoten staat de laatste weken juist onder spanning, nadat Trump klaagde dat het Verenigd Koninkrijk te weinig hielp met de oorlog in Iran.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump heeft Iran gezegd dat het land op instorten staat. Teheran zou de VS gevraagd hebben de Straat van Hormuz zo snel mogelijk te openen, schrijft Trump op zijn Truth Social.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie stelt een "grondige opruimbeurt" voor van haar regelgevingsproces, om eventueel verouderde en overbodige regels te verminderen. Dat staat in een voorstel van de Commissie om regels vanuit Brussel eenvoudiger en duidelijker te maken.
2 uur geledenWISMAR (ANP) - Timmy, de bultrug die al weken vastligt voor de kust van Duitsland, is succesvol naar de waterbak van een schip gebracht, melden Duitse media als Bild en Die Welt. Reddingswerkers hebben het gestrande dier met touwen en een tuig van zijn plek gekregen en naar het vaartuig gebracht.
4 uur geledenPYONGYANG (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Koreaanse militairen die met Rusland meevochten tegen Oekraïne hebben zich opgeblazen toen ze in handen van de vijand dreigden te vallen, bevestigt de leider van Ruslands bondgenoot. "Zij stierven een heldendood", zei Kim Jong-un dinsdag.
4 uur geledenWIENER NEUSTADT (ANP) - De man die ervan wordt verdacht een terreuraanslag te hebben voorbereid bij een van Taylor Swifts concerten in Wenen in 2024, heeft dinsdag schuld bekend in de rechtbank in Wiener Neustadt. Dat melden de Oostenrijkse media Kurier en Kronen Zeitung.
5 uur geledenWISMAR (ANP/AFP/DPA) - Duitse reddingswerkers zijn begonnen met een volgende poging om de bultrug Timmy te bevrijden uit het ondiepe water waar hij al weken vastligt. Ze hebben inmiddels touwen en een tuig aan het dier bevestigd, maar Timmy lijkt nog niet te bewegen.
5 uur geleden