Zeker tien lichtgewonden na luchtaanval op Tel Aviv vanuit Jemen
TEL AVIV (ANP/DPA) - In de buurt van de Israëlische stad Tel Aviv is in de nacht van vrijdag op zaterdag een raket vanuit Jemen ingeslagen, heeft het Israëlische leger bekendgemaakt. Volgens de nationale medische dienst zijn veertien mensen lichtgewond geraakt bij de luchtaanval.
Het Israëlische leger heeft tevergeefs geprobeerd de raket te onderscheppen. De door Iran gesteunde Houthi's in Jemen hebben sinds het begin van de oorlog in Gaza, meer dan een jaar geleden, vaker raketaanvallen op Israël uitgevoerd. De meeste daarvan zijn onderschept.
Als reactie op de aanval heeft Israël meerdere doelen in Jemen aangevallen, waaronder havens en energievoorzieningen in door de Houthi's gecontroleerde gebieden.
Bnei Brak
Volgens Israëlische media viel de raket in de stad Bnei Brak, ten oosten van Tel Aviv. Sommige inwoners raakten gewond door scherven terwijl ze op weg waren naar schuilplaatsen, anderen werden behandeld voor angstklachten.
De Houthi's zeggen uit solidariteit met de Palestijnen te handelen en beloofden vorige week hun operaties voort te zetten "totdat de agressie in Gaza stopt en de blokkade wordt opgeheven".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met de New York Post aangegeven dat hij tegen de erkenning van Somaliland door de Verenigde Staten is. Somaliland is een zelfverklaarde republiek die zich heeft afgescheiden van Somalië en die eerder op vrijdag werd erkend door Israël, een bondgenoot van Washington.
49 minuten geledenADDIS ABABA (ANP/AFP) - De Afrikaanse Unie (AU) heeft verklaard dat zij "elke erkenning van Somaliland" afwijst. Israël kondigde eerder aan dat het het afgescheiden Somalische gebied als een soevereine staat beschouwt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump lijkt niet erg enthousiast over het laatste voorstel van Oekraïne over het pad naar vrede met agressor Rusland, meldt de Amerikaanse nieuwssite Politico. Hij schijnt geen haast te hebben om het plan van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky goed te keuren, aldus Politico na een interview met Trump.
7 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt "klaar" te zijn om een referendum te houden over het plan dat een einde moet maken aan de oorlog in Oekraïne. Dat zegt het staatshoofd tegen nieuwssite Axios. Voorwaarde voor het houden van de volksraadpleging is wel dat Rusland instemt met een staakt-het-vuren van in ieder geval zestig dagen.
10 uur geledenMOSKOU (ANP) - Moskou en Washington zijn dichter bij een oplossing voor het Oekraïne-conflict, maar de partijen moeten nog "de laatste stap zetten". Dat zei de Russische viceminister van Buitenlandse Zaken, Sergej Rjabkov, op de Russische televisie, meldt het Russische persbureau TASS.
10 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Als eerste land heeft Israël Somaliland erkend als zelfstandige staat. Het land in de Hoorn van Afrika scheidde zich in 1991 af van Somalië. De president van Somaliland sprak over een historisch moment. Tegelijkertijd heeft het islamitische Somaliland Israël erkend, en komen er volledige diplomatieke betrekkingen.
12 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Maleisische oud-premier Najib Razak (72) moet nog eens vijftien jaar in de gevangenis doorbrengen voor machtsmisbruik en het witwassen van geld in een groot corruptieschandaal rond staatsinvesteringsfonds 1MDB. Hij zit sinds 2022 al een celstraf van zes jaar uit in een andere zaak rond dat fonds.
14 uur geleden