Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeker tien lichtgewonden na luchtaanval op Tel Aviv vanuit Jemen

Zeker tien lichtgewonden na luchtaanval op Tel Aviv vanuit Jemen

TEL AVIV (ANP/DPA) - In de buurt van de Israëlische stad Tel Aviv is in de nacht van vrijdag op zaterdag een raket vanuit Jemen ingeslagen, heeft het Israëlische leger bekendgemaakt. Volgens de nationale medische dienst zijn veertien mensen lichtgewond geraakt bij de luchtaanval.

Het Israëlische leger heeft tevergeefs geprobeerd de raket te onderscheppen. De door Iran gesteunde Houthi's in Jemen hebben sinds het begin van de oorlog in Gaza, meer dan een jaar geleden, vaker raketaanvallen op Israël uitgevoerd. De meeste daarvan zijn onderschept.

Als reactie op de aanval heeft Israël meerdere doelen in Jemen aangevallen, waaronder havens en energievoorzieningen in door de Houthi's gecontroleerde gebieden.

Bnei Brak

Volgens Israëlische media viel de raket in de stad Bnei Brak, ten oosten van Tel Aviv. Sommige inwoners raakten gewond door scherven terwijl ze op weg waren naar schuilplaatsen, anderen werden behandeld voor angstklachten.

De Houthi's zeggen uit solidariteit met de Palestijnen te handelen en beloofden vorige week hun operaties voort te zetten "totdat de agressie in Gaza stopt en de blokkade wordt opgeheven".

Meer uit Buitenland

BBC: Andrew liet massages en reizen betalen door Britten

LONDEN (ANP) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft in zijn tijd als handelsgezant kosten voor massages en dure reizen afgewenteld op belastingbetalers. Dat schrijft de BBC op basis van getuigenissen van oud-overheidsmedewerkers.

11 minuten geleden
Belgische VS-ambassadeur haalt hard uit naar minister

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, heeft in een inmiddels verwijderde reactie op sociale media hard uitgehaald naar de Belgische minister van Volksgezondheid, Frank Vandenbroucke. Die kwam op voor zijn partijgenoot en voorzitter van regeringspartij Vooruit, Conner Rousseau. White en Rousseau lagen al eerder overhoop, onder meer vanwege een vergelijking die Rousseau maakte tussen president Donald Trump en Adolf Hitler.

1 uur geleden
Kallas verwacht geen akkoord nieuw sanctiepakket tegen Rusland

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht niet dat er maandag een akkoord komt over het twintigste EU-sanctiepakket tegen Rusland. Hongarije blokkeert dat. Kallas gaat er niet van uit dat Hongarije maandag zijn standpunt wijzigt, zei de politica voor het begin van de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken.

2 uur geleden
Meerdere doden bij droneaanvallen in Oekraïne

KYIV (ANP/AFP) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn zeker drie mensen om het leven gekomen, melden lokale autoriteiten. In de regio Odesa kwamen twee mensen om bij een droneaanval, aldus gouverneur Oleh Kiper. Drie mensen raakten daar gewond. In het zuiden, bij Zaporizja, kwam een man in de dertig om bij eveneens een droneaanval. In het oostelijke Charkiv kwam een raket neer in een woonwijk. Slachtoffers en schade van die aanval werden niet direct gemeld.

3 uur geleden
Zuid-Korea boos over spandoek Russische ambassade Seoul

SEOUL (ANP) - Zuid-Korea heeft protest aangetekend bij Rusland om een spandoek dat de Russische ambassade in Seoul heeft opgehangen. Daarop staat: "De overwinning zal voor ons zijn". Het doek is vermoedelijk opgehangen om erbij stil te staan dat de oorlog tussen Rusland en Oekraïne dinsdag vier jaar geleden begon.

6 uur geleden
Venezuela laat 23 politieke gevangenen vrij

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben zondag opnieuw mensen vrijgelaten uit de gevangenis in het kader van de amnestiewet die donderdag werd ingevoerd. Volgens mensenrechtenorganisatie Foro Penal gaat het om 23 personen.

7 uur geleden
Scholen in Mexico dicht om onrust na dood kartelleider

GUADALAJARA (ANP) - In meerdere staten in Mexico blijven scholen maandag gesloten. Na de dood van kartelleider Nemesio Oseguera Cervantes, beter bekend als El Mencho, hebben bendes in zes staten wegen geblokkeerd door auto's en vrachtwagens in brand te steken.

7 uur geleden