Zeker tien extra vluchten naar Tirana vanaf Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Vanaf de luchthaven Rotterdam The Hague Airport vertrekken dinsdag en woensdag zeker tien extra vluchten om zeker duizend supporters van Feyenoord te vervoeren naar de Albanese hoofdstad Tirana. Het gaat vooral om chartervluchten van vrij onbekende Europese luchtvaartmaatschappijen die speciaal voor de wedstrijd worden georganiseerd.
De meeste toestellen (zeven) vertrekken dinsdag. Woensdag, op de dag van de wedstrijd tussen AS Roma en Feyenoord vertrekken nog enkele vluchten richting Tirana, waaronder twee die zijn georganiseerd door de supportersvereniging FSV De Feijenoorder. Vanaf luchthaven Schiphol vertrekt zowel dinsdag als woensdag slechts een directe vlucht.
Veel van de naar schatting 8000 aanwezige supporters reizen overigens met indirecte vluchten. Daarbij moeten ze minimaal een en soms zelfs meerdere malen overstappen. De prijzen van vliegtickets van Nederland naar Albanië en die van hotels ter plaatse zijn geëxplodeerd, nadat bekend werd dat Feyenoord de finale bereikte van de Conference League.
Terugkeer
Zondagavond kwamen de eerste supporters al aan in Tirana. Een heel klein deel reist met eigen vervoer zoals auto of bus. Enkele supporters steken vanaf de Italiaanse oostkust met een veerboot de Adriatische Zee over richting Albanië.
Ook het vliegtuig met daarin spelers, begeleiders en bestuurders van Feyenoord vertrekt dinsdag vanaf de Rotterdamse luchthaven. In de loop van donderdag keert het Feyenoord-toestel al dan niet met de Conference Cup aan boord terug op Rotterdamse bodem.
Meer uit Binnenland
SINT JOOST (ANP) - Een politieauto heeft zaterdagnacht een aanrijding gehad met een ander voertuig bij het Limburgse dorp Sint Joost. Volgens de politie is de bestuurder van de aangereden auto met de ambulance naar een ziekenhuis gebracht.
56 minuten geledenMILAAN (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben shorttracker Jens van 't Wout gefeliciteerd met zijn tweede gouden medaille tijdens de Olympische Winterspelen. Het koningspaar spreekt in een bericht op sociale media van "een razend spannende finale".
2 uur geledenWASSENAAR (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders steunt delen van de rechtse MAGA-ideologie van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat blijkt uit een onderzoek van instituut Clingendael. 54 procent van de ondervraagden gelooft dat de 'westerse beschaving', waarbij de definitie daarvan aan henzelf is gelaten, bedreigd wordt. Een grote groep staat kritisch tegenover migratie en progressieve ideeën.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Trouwen op het gemeentehuis is in 2026 in bijna alle gemeenten duurder geworden dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP van alle tarieven voor een huwelijksceremonie op het gemeentehuis.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Canal Parade is normaal het sluitstuk van Pride Amsterdam, maar dit jaar vindt de kleurrijke botenparade plaats halverwege het evenement, op 1 augustus. Dat komt doordat deze 30e editie van Pride Amsterdam tegelijk ook de 10e viering van World Pride is. Het evenement duurt daarom twee weken in plaats van een week. Er worden extra veel bezoekers verwacht.
15 uur geledenBREDA (ANP) - De gemeente Breda roept carnavalsvierders op niet meer naar de binnenstad te komen vanwege de drukte. "De binnenstad van Breda raakt vol! Kom er niet meer naartoe", zegt de gemeente.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tijdens de herstelwerkzaamheden van de defecte bovenleiding bij Utrecht zijn meer kapotte onderdelen gevonden dan eerder werd aangenomen. Een woordvoerder van ProRail laat weten dat nieuwe onderdelen naar de locatie moeten worden gebracht, omdat de schade groter is dan gedacht. De herstelwerkzaamheden lopen hierdoor opnieuw vertraging op. ProRail verwacht tot zeker 20.00 uur nodig te hebben voor de reparatie.
20 uur geleden