Zeker tien doden na zware aardbeving Mexico
MEXICO-STAD (ANP) - Het dodental na een zware aardbeving in Mexico is opgelopen tot tien. Dat melden de lokale autoriteiten. Zeker 23 mensen zijn gewond geraakt.
De aardbeving van dinsdag had een kracht van 7,5 en werd door 46 miljoen mensen in Mexico gevoeld. In de hoofdstad Mexico-Stad, op 700 kilometer van de beving, raakten mensen gewond die in paniek de straat op renden vanwege de schok.
Sinds dinsdag zijn er zeker 1700 naschokken geweest, de zwaarste had een kracht van 5,5. Het epicentrum lag de staat Oaxaca nabij de stad Crucecita. De beving vond plaats op een diepte van 26 kilometer.
In Oaxaca zijn zeker duizenden gebouwen beschadigd, meldt de gouverneur. Meer dan 2000 huizen en 59 scholen hebben schade opgelopen. Tientallen mensen moeten naar een noodopvang.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten trekken 3,6 miljoen dollar (3,1 miljoen euro) uit voor humanitaire hulp aan Nepal. Door overstromingen in het grensgebied tussen Nepal en Tibet zijn honderden mensen omgekomen en duizenden worden vermist.
36 minuten geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - De Noord-Koreaanse minister van Defensie, No Kwang Chol, is uit zijn positie gezet. Zijn ontslag is onderdeel van een grotere herschikking van de militaire top van het land. Dat melden Noord-Koreaanse staatsmedia zondag.
1 uur geledenNABLUS (ANP) - Bij het geweld van Israëlische kolonisten tegen Palestijnen op de Westelijke Jordaanoever zaterdag zijn ook meerdere journalisten van NBC News aangevallen en gewond geraakt. Dat meldt het Amerikaanse medium in een reconstructie op de eigen site.
5 uur geledenOSLO (ANP) - Haakon, de nieuwe koning van Noorwegen, heeft zaterdag voor het eerst het land toegesproken. In een bijna tien minuten durende speech, die live werd uitgezonden op de Noorse televisie, sprak hij zijn dank uit aan zijn overleden vader. Ook haalde hij herinneringen op en liet hij weten klaar te zijn voor de taak die hem wacht. Hij was duidelijk geroerd door het overlijden van zijn vader.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische binnenlandse veiligheidsdienst Shin Bet heeft de zoon van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu "met spoed" vanuit zijn Amerikaanse woonplaats Miami naar Israël overgebracht. Dat bevestigt de dienst tegenover het Israëlische Channel 12.
7 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse koning Haakon heeft zaterdag zijn eerste officiële taak als monarch volbracht. Hij ontving op het paleis in Oslo achtereenvolgens de parlementsvoorzitter, de president van het Hooggerechtshof en de leider van de Noorse kerk voor een audiëntie.
8 uur geledenQUSRA (ANP/AFP) - Tientallen kolonisten hebben het Palestijnse dorp Qusra op de bezette Westelijke Jordaanoever aangevallen, waarna Israëlische strijdkrachten hebben ingegrepen.
10 uur geleden