Zeker tien doden na zware aardbeving Mexico
MEXICO-STAD (ANP) - Het dodental na een zware aardbeving in Mexico is opgelopen tot tien. Dat melden de lokale autoriteiten. Zeker 23 mensen zijn gewond geraakt.
De aardbeving van dinsdag had een kracht van 7,5 en werd door 46 miljoen mensen in Mexico gevoeld. In de hoofdstad Mexico-Stad, op 700 kilometer van de beving, raakten mensen gewond die in paniek de straat op renden vanwege de schok.
Sinds dinsdag zijn er zeker 1700 naschokken geweest, de zwaarste had een kracht van 5,5. Het epicentrum lag de staat Oaxaca nabij de stad Crucecita. De beving vond plaats op een diepte van 26 kilometer.
In Oaxaca zijn zeker duizenden gebouwen beschadigd, meldt de gouverneur. Meer dan 2000 huizen en 59 scholen hebben schade opgelopen. Tientallen mensen moeten naar een noodopvang.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Nepal heeft na de verwoestende overstromingen deze week buitenlandse specialistische hulp nodig, maar niet bij de algemene zoek- en reddingsoperaties. Dat zegt de Nepalese minister van Buitenlandse Zaken Shisir Khanal tegen Reuters.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/DPA) - De zeestrijdkrachten van de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) zeggen de volledige controle te hebben over de Straat van Hormuz. Dat meldde de IRG vrijdag op Telegram.
2 uur geledenN i e u w bericht, met toevoeging citaat Marco Rubio in alinea 4
3 uur geledenNEW ORLEANS (ANP/RTR/AFP) - De Britse radicaalrechtse politiek commentator en influencer Milo Yiannopoulos is aangehouden door de Amerikaanse immigratiedienst (ICE), zo bleek vrijdag uit documenten van de dienst. Eerder nog prees Yiannopoulos het werk van diezelfde ICE.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - In het centrum van Washington hebben volgens Amerikaanse media honderden mensen betoogd voor burgerrechten, raciale gelijkheid en eerlijker stemrecht. Tot de betoging bij het Lincoln Memorial was opgeroepen door onder meer burgerrechtenbewegingen en vakbonden.
7 uur geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - Spanje heeft de grensbewakingsdienst van de EU, Frontex, om hulp gevraagd in verband met de vele migranten in het Spaanse Afrikaanse territorium Ceuta. De Spaanse minister van Binnenlandse Zaken Fernando Grande-Marlaska heeft gevraagd te helpen met het controleren van de duizenden migranten in Ceuta.
8 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De in juli ontslagen populaire Oekraïense defensieminister Mychailo Fedorov gaat werken als adviseur van het Italiaanse ministerie van Defensie. Het ontslag van Fedorov door president Volodymyr Zelensky leidde tot grote protesten in Oekraïne. Wrijvingen tussen hem en andere militaire leiders zouden de reden van zijn vertrek zijn geweest.
8 uur geleden