Zeker tien doden door orkaan Milton in VS
WASHINGTON (ANP/RTR) - Orkaan Milton heeft aan zeker tien mensen het leven gekost, zegt de Amerikaanse minister van Binnenlandse Veiligheid Alejandro Mayorkas. De slachtoffers kwamen volgens hem om het leven door tornado's rond de orkaan. De orkaan is dwars over Florida getrokken en heeft schade veroorzaakt, maar de gevreesde grootschalige stormvloed bleef uit.
Vijf van de doden vielen in St. Lucie County aan de oostkust van de staat. Reddingswerkers zijn nog altijd op zoek naar mensen die hulp nodig hebben. Er zijn 38 tornado's over het gebied getrokken, meldde de Amerikaanse president Joe Biden in een persverklaring. In het gebied dat door de storm werd getroffen, had twee weken geleden de orkaan Helene ook al schade berokkend.
Op ruim drie miljoen adressen viel door de storm de stroom uit, gebouwen raakten beschadigd en straten liepen onder. In de stad St. Petersburg viel een grote bouwkraan om. Volgens gouverneur Ron DeSantis van de staat is desondanks een "worstcasescenario" uitgebleven.
De Amerikaanse president Joe Biden had om de naderende orkaan een staatsbezoek aan Duitsland en een topoverleg over Oekraïne afgezegd. Hij heeft met vicepresident Kamala Harris en andere hoge regeringsfunctionarissen overlegd. "De nasleep is verwoestend", schrijft de president op X bij een foto uit de Situation Room, het crisisoverlegcentrum van het Witte Huis. "Maar mijn regering was in het gebied aanwezig om voorbereidingen te treffen voor deze storm en zal aanwezig blijven zo lang als nodig om te helpen, herstellen en herbouwen." Dat gaat miljarden dollars kosten, zei Biden.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.
30 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.
36 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.
5 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.
5 uur geledenBERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - The New York Times begint een procedure tegen het Pentagon, dat de Amerikaanse grondwet zou schenden met een reeks beperkingen voor journalisten in het defensiedepartement. Dat heeft recent verslaggevers opgedragen een verklaring van ruim twintig pagina's te ondertekenen waarin hun werkzaamheden worden beperkt.
6 uur geleden