Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeker tien doden door orkaan Milton in VS

Zeker tien doden door orkaan Milton in VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - Orkaan Milton heeft aan zeker tien mensen het leven gekost, zegt de Amerikaanse minister van Binnenlandse Veiligheid Alejandro Mayorkas. De slachtoffers kwamen volgens hem om het leven door tornado's rond de orkaan. De orkaan is dwars over Florida getrokken en heeft schade veroorzaakt, maar de gevreesde grootschalige stormvloed bleef uit.

Vijf van de doden vielen in St. Lucie County aan de oostkust van de staat. Reddingswerkers zijn nog altijd op zoek naar mensen die hulp nodig hebben. Er zijn 38 tornado's over het gebied getrokken, meldde de Amerikaanse president Joe Biden in een persverklaring. In het gebied dat door de storm werd getroffen, had twee weken geleden de orkaan Helene ook al schade berokkend.

Op ruim drie miljoen adressen viel door de storm de stroom uit, gebouwen raakten beschadigd en straten liepen onder. In de stad St. Petersburg viel een grote bouwkraan om. Volgens gouverneur Ron DeSantis van de staat is desondanks een "worstcasescenario" uitgebleven.

De Amerikaanse president Joe Biden had om de naderende orkaan een staatsbezoek aan Duitsland en een topoverleg over Oekraïne afgezegd. Hij heeft met vicepresident Kamala Harris en andere hoge regeringsfunctionarissen overlegd. "De nasleep is verwoestend", schrijft de president op X bij een foto uit de Situation Room, het crisisoverlegcentrum van het Witte Huis. "Maar mijn regering was in het gebied aanwezig om voorbereidingen te treffen voor deze storm en zal aanwezig blijven zo lang als nodig om te helpen, herstellen en herbouwen." Dat gaat miljarden dollars kosten, zei Biden.

Meer uit Buitenland

Regeringspartij Armenië wint parlementsverkiezingen

JEREVAN (ANP/AFP) - De Armeense parlementsverkiezingen zijn gewonnen door de partij van premier Nikol Pasjinjan. Hij heeft de afgelopen jaren geprobeerd de afhankelijkheid van Rusland te verminderen en de banden met het Westen aan te halen.

11 minuten geleden
Iran kondigt einde aan van aanvallen op Israël

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft aangekondigd dat de militaire operatie tegen Israël voor nu beëindigd is. Wel waarschuwt het land dat de aanvallen heviger zullen worden als Israël doorgaat met het aanvallen van Libanon.

19 minuten geleden
Kallas: dronemuur aan oostflank EU moet snel operationeel zijn

NICOSIA (ANP) - De recente incidenten met drones in Letland en Roemenië laten zien dat de dronemuur aan de oostflank van de EU zo snel mogelijk operationeel moet worden. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag op een persconferentie in Nicosia. "We moeten dit serieus nemen", zei de topdiplomaat.

1 uur geleden
Paus Leo spreekt in Spaans parlement over wereldcrisis

MADRID (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in het Spaanse parlement een toespraak gehouden over verergerende conflicten, toenemende polarisatie en mensenrechtenschendingen. Volgens hem hebben al die zaken de wereld in een diepe crisis gestort, zei hij in een van zijn meest politieke speeches tot nu toe.

1 uur geleden
Tientallen doden na aardbeving in zuiden van de Filipijnen

MANILLA (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Het zuiden van de Filipijnen is getroffen door een aardbeving die minstens 32 mensen het leven heeft gekost. Er zijn ook meer dan 130 gewonden. De beving had volgens Filipijnse informatie een kracht van 7.8.

1 uur geleden
Israël verwacht dat gevechten met Iran enkele dagen zullen duren

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische strijdkrachten (IDF) verwachten dat de gevechten met Iran enkele dagen zullen duren, schrijft nieuwssite Times of Israel. Het leger zegt ook voorbereid te zijn op een volledige hervatting van de oorlog, nu Iran en Israël elkaar weer aanvallen.

2 uur geleden
Patrick Bruel in hechtenis voor verhoor in zedenonderzoek

PARIJS (ANP) - Zanger Patrick Bruel is maandagochtend in Frankrijk in hechtenis genomen voor verhoor in een onderzoek naar beschuldigingen van verkrachting en seksuele mishandeling. Dat melden BFMTV en Franceinfo op basis van justitiële bronnen.

3 uur geleden