Zeker tien doden door orkaan Milton in VS
WASHINGTON (ANP/RTR) - Orkaan Milton heeft aan zeker tien mensen het leven gekost, zegt de Amerikaanse minister van Binnenlandse Veiligheid Alejandro Mayorkas. De slachtoffers kwamen volgens hem om het leven door tornado's rond de orkaan. De orkaan is dwars over Florida getrokken en heeft schade veroorzaakt, maar de gevreesde grootschalige stormvloed bleef uit.
Vijf van de doden vielen in St. Lucie County aan de oostkust van de staat. Reddingswerkers zijn nog altijd op zoek naar mensen die hulp nodig hebben. Er zijn 38 tornado's over het gebied getrokken, meldde de Amerikaanse president Joe Biden in een persverklaring. In het gebied dat door de storm werd getroffen, had twee weken geleden de orkaan Helene ook al schade berokkend.
Op ruim drie miljoen adressen viel door de storm de stroom uit, gebouwen raakten beschadigd en straten liepen onder. In de stad St. Petersburg viel een grote bouwkraan om. Volgens gouverneur Ron DeSantis van de staat is desondanks een "worstcasescenario" uitgebleven.
De Amerikaanse president Joe Biden had om de naderende orkaan een staatsbezoek aan Duitsland en een topoverleg over Oekraïne afgezegd. Hij heeft met vicepresident Kamala Harris en andere hoge regeringsfunctionarissen overlegd. "De nasleep is verwoestend", schrijft de president op X bij een foto uit de Situation Room, het crisisoverlegcentrum van het Witte Huis. "Maar mijn regering was in het gebied aanwezig om voorbereidingen te treffen voor deze storm en zal aanwezig blijven zo lang als nodig om te helpen, herstellen en herbouwen." Dat gaat miljarden dollars kosten, zei Biden.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - Afgelopen jaar hebben minstens 309.000 mensen in de Bondsrepubliek de Duitse nationaliteit verkregen. Volgens tellingen van de krant Die Welt is het weer een record. Tot nu toe was het recordjaar 2024, toen waren er 17.000 minder. Die Welt kon de benodigde gegevens van twee van de zestien deelstaten (Saksen-Anhalt en Mecklenburg-Vorpommern) niet vinden, dus het cijfer is voorlopig.
2 uur geledenCHANGZI/BEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar negentig, melden staatsmedia. Het is onduidelijk hoeveel mijnwerkers er nog worden vermist. In de Liushenyu-mijn in Changzi, circa 500 kilometer ten zuidwesten van Beijing, was een grote gasexplosie.
4 uur geledenCHANGZI (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar zeker vijftig mensen, melden Chinese staatsmedia. Eerder in de nacht van vrijdag op zaterdag meldde het Chinese staatspersbureau Xinhua nog een dodental van acht, met nog 38 mijnwerkers die vastzaten in de mijn.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering bereidt zich voor op een nieuwe reeks militaire aanvallen op Iran, melden bronnen aan CBS News. Er is nog geen definitief besluit genomen, benadrukken de bronnen. Vrijdag meldde nieuwssite Al Arabiya nog dat een conceptvoorstel voor een volledig bestand in Iran juist snel mogelijk is.
10 uur geledenSTARBASE (ANP) - Raket Starship van het ruimtevaartbedrijf SpaceX is in de nacht van vrijdag op zaterdag succesvol gelanceerd. Om 00.30 uur (Nederlandse tijd) steeg de onbemande raket op. Ruim tien minuten later was op beelden die SpaceX op X deelde te zien dat de raket in de ruimte was.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, stapt op. Fox News meldt dat op basis van haar ontslagbrief. Haar man kreeg onlangs de diagnose van een zeldzame vorm van botkanker. Ze stopt op 30 juni om haar man te steunen.
18 uur geledenFEZ (ANP/AFP) - Het dodental door het instorten van een pand in de Marokkaanse stad Fez is opgelopen tot vijftien. Dat meldden lokale autoriteiten. Onder de doden zijn twee kinderen. Ook zijn er nog enkele gewonden.
18 uur geleden