Zeker tien doden door orkaan Milton in VS
WASHINGTON (ANP/RTR) - Orkaan Milton heeft aan zeker tien mensen het leven gekost, zegt de Amerikaanse minister van Binnenlandse Veiligheid Alejandro Mayorkas. De slachtoffers kwamen volgens hem om het leven door tornado's rond de orkaan. De orkaan is dwars over Florida getrokken en heeft schade veroorzaakt, maar de gevreesde grootschalige stormvloed bleef uit.
Vijf van de doden vielen in St. Lucie County aan de oostkust van de staat. Reddingswerkers zijn nog altijd op zoek naar mensen die hulp nodig hebben. Er zijn 38 tornado's over het gebied getrokken, meldde de Amerikaanse president Joe Biden in een persverklaring. In het gebied dat door de storm werd getroffen, had twee weken geleden de orkaan Helene ook al schade berokkend.
Op ruim drie miljoen adressen viel door de storm de stroom uit, gebouwen raakten beschadigd en straten liepen onder. In de stad St. Petersburg viel een grote bouwkraan om. Volgens gouverneur Ron DeSantis van de staat is desondanks een "worstcasescenario" uitgebleven.
De Amerikaanse president Joe Biden had om de naderende orkaan een staatsbezoek aan Duitsland en een topoverleg over Oekraïne afgezegd. Hij heeft met vicepresident Kamala Harris en andere hoge regeringsfunctionarissen overlegd. "De nasleep is verwoestend", schrijft de president op X bij een foto uit de Situation Room, het crisisoverlegcentrum van het Witte Huis. "Maar mijn regering was in het gebied aanwezig om voorbereidingen te treffen voor deze storm en zal aanwezig blijven zo lang als nodig om te helpen, herstellen en herbouwen." Dat gaat miljarden dollars kosten, zei Biden.
Meer uit Buitenland
ARPORA (ANP/AFP/DPA) - Zeker 25 mensen zijn in de nacht van zaterdag op zondag om het leven gekomen bij een brand in een populaire nachtclub in Arpora in de zuidwestelijke Indiase deelstaat Goa. Dat maakten de regionale autoriteiten zondagochtend plaatselijke tijd bekend.
58 minuten geledenTOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Japan beschuldigt China ervan dat Chinese gevechtsvliegtuigen hun radar hebben gericht op Japanse vliegtuigen boven internationale wateren. Het Japanse ministerie van Defensie betitelt de actie als "gevaarlijk".
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Steun aan Israël is voor Duitsland "een onveranderlijk kernprincipe". Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz na een gesprek met de Israëlische president Isaac Herzog zaterdag.
6 uur geledenHERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.
8 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.
10 uur geledenAMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.
11 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.
12 uur geleden