Zeker honderd doden door noodweer in Brazilië
RECIFE (ANP/AFP) - Het aantal doden door het noodweer in het noordoosten van Brazilië is opgelopen tot honderd. Reddingswerkers zoeken nog steeds naar overlevenden. Functionarissen van de rampenbestrijding in de staat Pernambuco zeggen dat er nog zeker veertien mensen vermist zijn.
In de regio viel tussen vrijdagavond en zaterdagochtend 236 millimeter regen, een kwart van de gemiddelde regenval in Nederland in een heel jaar. De stortregens veroorzaakten hevige overstromingen en aardverschuivingen. De reddingswerkers vonden de meeste lichamen tussen de aarde. Een modderstroom ging dwars door een sloppenwijk bij de stad Recife. Bijna 4000 mensen zouden door de ramp hun huis zijn kwijtgeraakt.
Maandag bezocht president Jair Bolsonaro het rampgebied per helikopter. Hij zei na afloop dat hij heeft geprobeerd te landen, maar dat het volgens zijn piloot niet kon doordat de grond te onstabiel was. Bolsonaro heeft eerder aangekondigd meer dan 200 miljoen dollar te stoppen in een fonds om rampgebieden te helpen. De laatste maanden wordt Brazilië vaker getroffen door hevige regenval. In februari kwamen in de buurt van Rio de Janeiro 233 mensen om door overstromingen en aardverschuivingen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
6 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.
7 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.
7 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
8 uur geleden