Zeker honderd doden door noodweer in Brazilië
RECIFE (ANP/AFP) - Het aantal doden door het noodweer in het noordoosten van Brazilië is opgelopen tot honderd. Reddingswerkers zoeken nog steeds naar overlevenden. Functionarissen van de rampenbestrijding in de staat Pernambuco zeggen dat er nog zeker veertien mensen vermist zijn.
In de regio viel tussen vrijdagavond en zaterdagochtend 236 millimeter regen, een kwart van de gemiddelde regenval in Nederland in een heel jaar. De stortregens veroorzaakten hevige overstromingen en aardverschuivingen. De reddingswerkers vonden de meeste lichamen tussen de aarde. Een modderstroom ging dwars door een sloppenwijk bij de stad Recife. Bijna 4000 mensen zouden door de ramp hun huis zijn kwijtgeraakt.
Maandag bezocht president Jair Bolsonaro het rampgebied per helikopter. Hij zei na afloop dat hij heeft geprobeerd te landen, maar dat het volgens zijn piloot niet kon doordat de grond te onstabiel was. Bolsonaro heeft eerder aangekondigd meer dan 200 miljoen dollar te stoppen in een fonds om rampgebieden te helpen. De laatste maanden wordt Brazilië vaker getroffen door hevige regenval. In februari kwamen in de buurt van Rio de Janeiro 233 mensen om door overstromingen en aardverschuivingen.
Meer uit Buitenland
KHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn zondag zeker vier doden gevallen, melden gezondheidsfunctionarissen.
3 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Het Rode Kruis gaat de hulpverlening in de Democratische Republiek Congo en Oeganda opschalen vanwege een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de DRC. Het gaat vooral om preventie en voorlichting over bescherming tegen het dodelijke virus en de symptomen, meldt de organisatie. Artsen Zonder Grenzen zei eerder op te willen schalen.
2 uur geledenMODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.
3 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.
4 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/DPA) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft de ebola-uitbraak, veroorzaakt door het Bundibugyo-virus, in de Democratische Republiek Congo en Oeganda zondag uitgeroepen tot een internationale noodsituatie op het gebied van de volksgezondheid. Volgens de WHO voldoet de uitbraak echter nog niet aan de criteria voor een pandemische noodsituatie.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Bij droneaanvallen in de regio Moskou zijn drie mensen om het leven gekomen, heeft de gouverneur van dat deel van Rusland zondag gezegd. Volgens hem ging het om een "grootschalige" aanval op het gebied rond de Russische hoofdstad. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt de aanvallen op X.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
19 uur geleden