Zeker honderd doden door noodweer in Brazilië
RECIFE (ANP/AFP) - Het aantal doden door het noodweer in het noordoosten van Brazilië is opgelopen tot honderd. Reddingswerkers zoeken nog steeds naar overlevenden. Functionarissen van de rampenbestrijding in de staat Pernambuco zeggen dat er nog zeker veertien mensen vermist zijn.
In de regio viel tussen vrijdagavond en zaterdagochtend 236 millimeter regen, een kwart van de gemiddelde regenval in Nederland in een heel jaar. De stortregens veroorzaakten hevige overstromingen en aardverschuivingen. De reddingswerkers vonden de meeste lichamen tussen de aarde. Een modderstroom ging dwars door een sloppenwijk bij de stad Recife. Bijna 4000 mensen zouden door de ramp hun huis zijn kwijtgeraakt.
Maandag bezocht president Jair Bolsonaro het rampgebied per helikopter. Hij zei na afloop dat hij heeft geprobeerd te landen, maar dat het volgens zijn piloot niet kon doordat de grond te onstabiel was. Bolsonaro heeft eerder aangekondigd meer dan 200 miljoen dollar te stoppen in een fonds om rampgebieden te helpen. De laatste maanden wordt Brazilië vaker getroffen door hevige regenval. In februari kwamen in de buurt van Rio de Janeiro 233 mensen om door overstromingen en aardverschuivingen.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
27 minuten geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
7 uur geleden