Zeker een dode na botsing vrachtschepen in Duitse deel Noordzee
HELGOLAND (ANP/AFP/RTR/DPA) - Bij een botsing tussen twee vrachtschepen in de buurt van het Duitse eiland Helgoland in de Noordzee is zeker een persoon om het leven gekomen. Een van de twee schepen is gezonken. Nog vier mensen worden vermist.
Het gezonken schip de Verity had zeven opvarenden. Een van hen is dood aangetroffen. Twee drenkelingen werden gered. Volgens de Duitse nooddiensten zijn de vier vermisten mogelijk nog aan boord van het gezonken schip en zouden ze zelfs nog in leven kunnen zijn in een afgesloten ruimte. Duikers zijn nu op zoek naar tekenen van leven in het vrachtschip.
Alle 22 opvarenden van het andere schip, de Polesie, verkeren volgens de Duitse autoriteiten in goede gezondheid.
Zoektocht
Twee reddingsschepen en een aantal andere boten zijn ingezet bij de zoektocht. Ook vanuit de lucht wordt gezocht, onder meer met een helikopter. De reddingswerkers hebben een relatief kort tijdsbestek tussen eb en vloed waarin ze te werk kunnen gaan. Het gezonken schip ligt op ongeveer 30 meter diepte. Een cruiseschip onderweg van Hamburg naar Rotterdam dat in de buurt was, is ook ingezet voor hulpverlening.
De Verity vervoerde een lading staal en 1300 kubieke meter diesel en was onderweg van Bremen naar de Britse plaats Immingham. De Polesie was uit Hamburg vertrokken richting het Spaanse La Coruña.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
3 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.
3 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.
4 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
5 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.
5 uur geleden