Zeker een dode na botsing vrachtschepen in Duitse deel Noordzee
HELGOLAND (ANP/AFP/RTR/DPA) - Bij een botsing tussen twee vrachtschepen in de buurt van het Duitse eiland Helgoland in de Noordzee is zeker een persoon om het leven gekomen. Een van de twee schepen is gezonken. Nog vier mensen worden vermist.
Het gezonken schip de Verity had zeven opvarenden. Een van hen is dood aangetroffen. Twee drenkelingen werden gered. Volgens de Duitse nooddiensten zijn de vier vermisten mogelijk nog aan boord van het gezonken schip en zouden ze zelfs nog in leven kunnen zijn in een afgesloten ruimte. Duikers zijn nu op zoek naar tekenen van leven in het vrachtschip.
Alle 22 opvarenden van het andere schip, de Polesie, verkeren volgens de Duitse autoriteiten in goede gezondheid.
Zoektocht
Twee reddingsschepen en een aantal andere boten zijn ingezet bij de zoektocht. Ook vanuit de lucht wordt gezocht, onder meer met een helikopter. De reddingswerkers hebben een relatief kort tijdsbestek tussen eb en vloed waarin ze te werk kunnen gaan. Het gezonken schip ligt op ongeveer 30 meter diepte. Een cruiseschip onderweg van Hamburg naar Rotterdam dat in de buurt was, is ook ingezet voor hulpverlening.
De Verity vervoerde een lading staal en 1300 kubieke meter diesel en was onderweg van Bremen naar de Britse plaats Immingham. De Polesie was uit Hamburg vertrokken richting het Spaanse La Coruña.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Deense minister van Buitenlandse Zaken gaat de Amerikaanse ambassadeur in zijn land ontbieden, omdat hij het niet eens is met de Amerikaanse aanwijzing van een speciale gezant voor Groenland. De Amerikaanse president Donald Trump wil het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk, toevoegen aan de Verenigde Staten.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - In Duitsland zijn dit jaar meer dan duizend verdachte dronevluchten geregistreerd, meldt het Openbaar Ministerie. Volgens hoofdaanklager Holger Münch zijn die toestellen vooral gespot bij vliegvelden en militaire faciliteiten, maar ook bij andere belangrijke infrastructuurpunten, zoals havens.
3 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Het staakt-het-vuren tussen Thailand en Cambodja uit oktober werd door de Verenigde Staten overhaast afgedwongen om op tijd gereed te zijn voor een ondertekeningsceremonie met de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt de Thaise minister van Buitenlandse Zaken Sihasak Phuangketkeow. Volgens hem wilden de Amerikanen dat de overeenkomst klaar zou zijn voordat Trump eind oktober naar Maleisië zou komen voor een top van de ASEAN. Een maand later werd het bestand alweer geschonden.
4 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - De 24-jarige man die werd opgepakt bij de terroristische aanslag in Bondi Beach is overgebracht van het ziekenhuis naar de gevangenis, meldt de politie. Hij zit nu vast in een inrichting in het oosten van Sydney, waar hij onder strenge bewaking op een medische afdeling komt te liggen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een speciale gezant aangewezen voor Groenland, dat hij graag bij de Verenigde Staten wil voegen. De functie gaat naar de gouverneur van Louisiana Jeff Landry.
5 uur geledenNIIGATA (ANP/AFP) - Een Japans regionaal parlement heeft ingestemd met de herstart van de kerncentrale Kashiwazaki-Kariwa, de grootste nucleaire energiecentrale ter wereld. Die werd uit voorzorg gesloten na de kernramp in Fukushima in 2011, maar nu wil Japan juist weer meer gebruik gaan maken van nucleaire energie.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Russische generaal, Fanil Sarvarov, is maandag omgekomen toen een autobom afging in Moskou. Het Russische Onderzoekscomité heeft dat maandag bekendgemaakt.
6 uur geleden