Zeker een dode na botsing vrachtschepen in Duitse deel Noordzee
HELGOLAND (ANP/AFP/RTR/DPA) - Bij een botsing tussen twee vrachtschepen in de buurt van het Duitse eiland Helgoland in de Noordzee is zeker een persoon om het leven gekomen. Een van de twee schepen is gezonken. Nog vier mensen worden vermist.
Het gezonken schip de Verity had zeven opvarenden. Een van hen is dood aangetroffen. Twee drenkelingen werden gered. Volgens de Duitse nooddiensten zijn de vier vermisten mogelijk nog aan boord van het gezonken schip en zouden ze zelfs nog in leven kunnen zijn in een afgesloten ruimte. Duikers zijn nu op zoek naar tekenen van leven in het vrachtschip.
Alle 22 opvarenden van het andere schip, de Polesie, verkeren volgens de Duitse autoriteiten in goede gezondheid.
Zoektocht
Twee reddingsschepen en een aantal andere boten zijn ingezet bij de zoektocht. Ook vanuit de lucht wordt gezocht, onder meer met een helikopter. De reddingswerkers hebben een relatief kort tijdsbestek tussen eb en vloed waarin ze te werk kunnen gaan. Het gezonken schip ligt op ongeveer 30 meter diepte. Een cruiseschip onderweg van Hamburg naar Rotterdam dat in de buurt was, is ook ingezet voor hulpverlening.
De Verity vervoerde een lading staal en 1300 kubieke meter diesel en was onderweg van Bremen naar de Britse plaats Immingham. De Polesie was uit Hamburg vertrokken richting het Spaanse La Coruña.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.
52 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.
1 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran hebben de Iraanse autoriteiten een herdenkingsceremonie gehouden voor de duizenden mensen die omkwamen bij de protesten in dat land de afgelopen weken. De herdenking werd gehouden in de Imam Khomeini Mosalla-moskee, het grootste islamitische gebedshuis in Teheran. Tijdens de herdenking waren nationalistische liederen te horen en werd "dood aan Amerika" en "dood aan Israël" geroepen.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Buitenlandminister Gideon Saar neemt donderdag namens Israël deel aan de eerste bijeenkomst van de zogenoemde Vredesraad van Donald Trump. Landen die deelnemen aan die onlangs opgerichte organisatie van de Amerikaanse president, komen in Washington samen.
5 uur geleden