Zeker 88 doden bij aanval op dorpen in Nigeria
BIRNIN KEBBI (ANP/AFP) - Een criminele bende heeft een bloedbad aangericht in het noordwesten van Nigeria. De politie in de staat Kebbi meldt dat 88 lichamen zijn gevonden nadat donderdag zeven dorpen waren aangevallen. Het dodental loopt naar verwachting nog verder op.
De aanval zou zijn uitgevoerd door veedieven die op motoren door het district Danko-Wasagu reden. Veel inwoners sloegen op de vlucht en zijn nog spoorloos. De politie heeft manschappen naar het gebied gestuurd om verdere aanvallen te voorkomen.
De daders komen vermoedelijk uit een aangrenzende staat. Veel bendes terroriseren omliggende gebieden vanuit hun schuilplaatsen in het grote Rugu-woud. Veiligheidstroepen zijn in het noorden van het land ook verwikkeld in een gewapend conflict met jihadisten en lijken niet bij machte om een einde te maken aan het geweld.
Bendes konden daardoor de afgelopen maanden ook hun aanvallen op scholen opvoeren. Ze ontvoeren grote groepen scholieren en vragen dan om losgeld. De autoriteiten in de staat Niger maakten afgelopen week bekend dat ze onderhandelen met criminelen die 136 kinderen hebben gekidnapt uit een islamitische school.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdagavond bekendgemaakt dat het twee Iraanse drones heeft neergeschoten die een bedreiging vormden voor het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. Het is de nieuwste confrontatie tussen de twee landen, terwijl de spanningen in het Midden-Oosten opnieuw oplopen.
53 minuten geledenTOLEDO (ANP) - Tijdens een festival in de Amerikaanse staat Ohio zijn zaterdagmiddag acht mensen gewond geraakt nadat zij werden beschoten. De politie van de plaats Toledo meldde dat agenten in de omgeving van het Old West End Festival "meerdere slachtoffers van een schietpartij" hadden aangetroffen. "Veel slachtoffers zijn voor behandeling naar nabijgelegen medische voorzieningen gebracht", stelde de politie snel na het schietincident in een bericht op Facebook.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen proberen Iraanse bezittingen in te zetten voor de wederopbouw in bevriende Golfstaten en voor het herstel van de toekomstige schade die Iran daar veroorzaakt. Dat heeft een anonieme, goed ingelichte bron binnen de Amerikaanse regering tegen persbureaus Reuters en Bloomberg gezegd. De mededeling komt een dag na een reeks Iraanse aanvallen op Koeweit en Bahrein.
5 uur geledenPYONGYANG (ANP/RTR) - Kim Yo-jong, de invloedrijke zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, heeft gezegd dat Noord-Korea nooit afstand zal doen van zijn status als kernmacht. Ook waarschuwde zij dat het land geen enkele bedreiging zal tolereren, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap zondag. De Chinese president Xi Jinping brengt maandag voor het eerst in bijna zeven jaar een bezoek aan Noord-Korea. De Chinese regering wil de banden met Pyongyang versterken.
5 uur geledenBRUGGE (ANP/BELGA) - De Russische gedetineerde die vrijdag ontsnapte uit een ziekenhuis in Brugge, is nog steeds voortvluchtig. Dat bevestigt het parket West-Vlaanderen. Alaouidi Djabrailov moest een medische ingreep ondergaan, maar bedreigde zijn bewakers tijdens een kledingwissel met een scherp voorwerp.
11 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby kan waarschijnlijk enkele uren de gevangenis verlaten in verband met de gezondheidstoestand van zijn moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Gevangenispersoneel zal hem dan begeleiden, melden Noorse media.
12 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische aanval op Gaza zijn minstens zeven Palestijnen gedood, onder wie twee vrouwen. Dat zeggen Palestijnse gezondheidsfunctionarissen. Vijftien anderen raakten gewond. De aanval zou hebben plaatsgevonden op een groot vluchtelingenkamp in Gaza-Stad.
12 uur geleden