Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeker 88 doden bij aanval op dorpen in Nigeria

BIRNIN KEBBI (ANP/AFP) - Een criminele bende heeft een bloedbad aangericht in het noordwesten van Nigeria. De politie in de staat Kebbi meldt dat 88 lichamen zijn gevonden nadat donderdag zeven dorpen waren aangevallen. Het dodental loopt naar verwachting nog verder op.

De aanval zou zijn uitgevoerd door veedieven die op motoren door het district Danko-Wasagu reden. Veel inwoners sloegen op de vlucht en zijn nog spoorloos. De politie heeft manschappen naar het gebied gestuurd om verdere aanvallen te voorkomen.

De daders komen vermoedelijk uit een aangrenzende staat. Veel bendes terroriseren omliggende gebieden vanuit hun schuilplaatsen in het grote Rugu-woud. Veiligheidstroepen zijn in het noorden van het land ook verwikkeld in een gewapend conflict met jihadisten en lijken niet bij machte om een einde te maken aan het geweld.

Bendes konden daardoor de afgelopen maanden ook hun aanvallen op scholen opvoeren. Ze ontvoeren grote groepen scholieren en vragen dan om losgeld. De autoriteiten in de staat Niger maakten afgelopen week bekend dat ze onderhandelen met criminelen die 136 kinderen hebben gekidnapt uit een islamitische school.

Meer uit Buitenland

VS nemen weer tanker bij Venezuela in, vlak voor gesprek Machado

CARACAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben opnieuw een olietanker op de Caribische Zee in beslag genomen omdat die banden zou hebben met Venezuela, melden Amerikaanse functionarissen. Dat gebeurt vlak voor een ontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado.

43 minuten geleden
Saudische functionaris: Golfstaten hielden Trump van aanval af

RIYAD/ISLAMABAD (ANP/AFP) - De Golfstaten Oman, Qatar en Saudi-Arabië hebben de Amerikaanse president Donald Trump ervan overtuigd geen militaire acties tegen Iran te ondernemen. Dit heeft een hooggeplaatste Saudische functionaris gezegd.

45 minuten geleden
Trump dreigt na ICE-onrust met gebruik wet tegen rebellie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt een honderden jaren oude wet tegen opstanden te gebruiken in Minnesota. In die staat ontstond grote onrust nadat een agent van vreemdelingenpolitie ICE een vrouw had doodgeschoten in de stad Minneapolis.

51 minuten geleden
Medewerker van Rode Halve Maan omgekomen in Iran

GENÈVE (ANP) - Een medewerker van hulporganisatie Rode Halve Maan is gedood in Iran, meldt koepelorganisatie IFRC, waar ook het Rode Kruis onder valt. Dat gebeurde toen hij op 10 januari aan het werk was in de noordelijke provincie Gilan, net als vijf collega's die gewond raakten.

1 uur geleden
Grote actie in Spanje om vals alarm in Turks verkeersvliegtuig

BARCELONA (ANP) - Een Turks verkeersvliegtuig van Istanbul op weg naar Spanje is na een bommelding in Barcelona geland, apart gezet en doorzocht. Het alarm bleek vals maar ontketende een grote actie van Spaanse veiligheidsdiensten en van de luchtmacht van Spanje en het buurland Frankrijk.

1 uur geleden
Prominent lid van Conservatieven uit partij gezet om overloopplan

LONDEN (ANP) - Kemi Badenoch, de partijleider van de Britse Conservatieven, heeft de prominente politicus Robert Jenrick uit haar partij gezet. Volgens Badenoch was Jenrick van plan om over te stappen naar de radicaal-rechtse partij Reform, een rivaal van de Conservatieven.

2 uur geleden
Hamas bereid tot machtsoverdracht aan overgangsbestuur

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas is bereid de macht in de Gazastrook over te dragen aan het Palestijnse comité dat tijdelijk de Gazastrook moet besturen, zegt een functionaris van de Palestijnse groepering. Egypte maakte woensdag bekend dat er overeenstemming is bereikt over de vijftien leden van het technocratische comité.

3 uur geleden