Zeker 88 doden bij aanval op dorpen in Nigeria
BIRNIN KEBBI (ANP/AFP) - Een criminele bende heeft een bloedbad aangericht in het noordwesten van Nigeria. De politie in de staat Kebbi meldt dat 88 lichamen zijn gevonden nadat donderdag zeven dorpen waren aangevallen. Het dodental loopt naar verwachting nog verder op.
De aanval zou zijn uitgevoerd door veedieven die op motoren door het district Danko-Wasagu reden. Veel inwoners sloegen op de vlucht en zijn nog spoorloos. De politie heeft manschappen naar het gebied gestuurd om verdere aanvallen te voorkomen.
De daders komen vermoedelijk uit een aangrenzende staat. Veel bendes terroriseren omliggende gebieden vanuit hun schuilplaatsen in het grote Rugu-woud. Veiligheidstroepen zijn in het noorden van het land ook verwikkeld in een gewapend conflict met jihadisten en lijken niet bij machte om een einde te maken aan het geweld.
Bendes konden daardoor de afgelopen maanden ook hun aanvallen op scholen opvoeren. Ze ontvoeren grote groepen scholieren en vragen dan om losgeld. De autoriteiten in de staat Niger maakten afgelopen week bekend dat ze onderhandelen met criminelen die 136 kinderen hebben gekidnapt uit een islamitische school.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.
26 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schrijft de rechtse hardliner.
32 minuten geledenROME/ASHDOD (ANP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni en haar buitenlandminister Antonio Tajani hebben het Israëlische optreden tegen de Global Sumud Flotilla in scherpe bewoordingen veroordeeld.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De van corruptie verdachte Poolse oud-minister van Justitie Zbigniew Ziobro is naar de Verenigde Staten gevlucht. Dat meldt de Poolse aanklager. In februari werd een arrestatiebevel tegen Ziobro uitgevaardigd vanwege vermeende corruptie. Daarvoor kan hij tot 25 jaar gevangenisstraf krijgen.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft een eerste stap richting vervroegde verkiezingen gezet. Het parlement heeft in een eerste lezing bijna unaniem gestemd voor de ontbinding van de volksvertegenwoordiging. Er waren geen stemmen tegen.
1 uur geledenFREETOWN (ANP/AFP) - Een eerste vliegtuig met door de VS uitgewezen personen is in het West-Afrikaanse Sierra Leone geland. Volgens de autoriteiten van het land waren er 25 mensen uit West-Afrikaanse landen aan boord.
1 uur geledenMANILLA (ANP/RTR) - Het Filipijnse hooggerechtshof stemt niet in met een verzoek van senator Ronald Dela Rosa over het arrestatiebevel dat het Internationaal Strafhof (ICC) tegen hem heeft uitgevaardigd. Hij hoopte dat het hof zijn arrestatie en overdracht aan het ICC in Den Haag tijdelijk zou tegenhouden.
2 uur geleden