
Zeker 666 inwoners Noordoostpolder vragen nieuwe stempas aan
NOORDOOSTPOLDER (ANP) - Zeker 666 mensen hebben bij de gemeente Noordoostpolder een vervangende stempas aangevraagd omdat hun eigenlijke pas niet of op een verkeerd adres was bezorgd. Dat laat een woordvoerster van de gemeente maandag weten. Inwoners van de Flevolandse gemeente die geen stempas hebben ontvangen, kunnen nog tot dinsdag 12.00 uur op het gemeentehuis langskomen om een nieuwe te regelen. Online was dat mogelijk tot en met afgelopen vrijdagavond.
Vorige week werd duidelijk dat er iets was misgegaan bij de drukker van de stempassen, waardoor de passen bij verkeerde adressen werden bezorgd of helemaal niet aankwamen. Hoeveel mensen door het probleem zijn getroffen in de gemeente Noordoostpolder, waar zo'n 35.000 kiesgerechtigden wonen, is niet duidelijk, zegt de woordvoerster. "Postbodes hebben veel gecorrigeerd en de inwoners zelf hebben misschien ook verkeerd bezorgde stempassen bij het juiste adres in de brievenbus gegooid. Dat maakt het moeilijk om de omvang in te schatten."
Dat er afgelopen zaterdag, toen de gemeente speciaal openging voor mensen die een nieuwe pas wilden aanvragen, maar acht mensen bij de balie zijn langsgekomen, geeft de gemeente "wel de hoop dat het meevalt", aldus de woordvoerster. "Achteraf is het dan misschien zonde dat we voor acht mensen zijn opengegaan, maar dat weet je niet van tevoren en je wil alles eraan gedaan hebben om mensen een stempas te bieden."
Van inwoners met een vervangende stempas wordt de oorspronkelijke stempas ongeldig verklaard, voor het geval die bijvoorbeeld later alsnog aankomt waardoor mensen opeens twee stempassen hebben. Op het stembureau worden de passen gescand. Als mensen met een ongeldige pas komen stemmen, wordt dat in een app zichtbaar, zegt de gemeentewoordvoerster. Ook is er een lijst met de nummers van ongeldig verklaarde stempassen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het is zondag druk op de snel- en N-wegen in Nederland. Iets na 14.00 uur stond er volgens de ANWB 279 kilometer file op deze wegen. Oorzaak is vooral terugkerend vakantieverkeer. Maar ook werkzaamheden, grenscontroles en ongelukken spelen het verkeer parten, meldt een woordvoerder van de ANWB.
10 minuten geledenHOUTEN (ANP) - De eerste week van de meteorologische zomer die zondag is begonnen, verloopt naar verwachting "nog niet zomers". Dat meldt Weeronline. Volgens de weerdienst loopt de temperatuur begin juni weleens op naar ruim 20 graden, maar dat is het grootste deel van komende week niet het geval. Alleen op dinsdagmiddag is het in vrijwel het hele land waarschijnlijk zonnig met ongeveer 22 tot 24 graden. Die dag waait het wel stevig vanuit het zuidwesten.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Achttien bewoners van een monumentaal landhuis aan de Burgstsedreef in de wijk Haagse Beemden in Breda, zijn ongedeerd na een verwoestende brand in het pand, meldt de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant.
5 uur geledenBREDA (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag heeft een grote brand gewoed in een monumentaal landhuis aan de Burgstsedreef in de wijk Haagse Beemden in Breda, meldt de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant. De brand is inmiddels onder controle. Volgens een woordvoerder van de brandweer is het nog steeds niet duidelijk of er mensen aanwezig waren in het pand op landgoed Burgst.
9 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - In Limburg zijn hagelstenen zo groot als knikkers naar beneden gekomen, zegt Buienradar. Het KNMI waarschuwde eerder al voor onweer en mogelijk wateroverlast in het zuiden van de provincie.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid moet mede-aandeelhouder worden van 'strategisch relevante' defensiebedrijven, bepleit Frans Timmermans zaterdagavond in de talkshow Dit is Tijs. "Die bedrijven hebben maar één klant, en dat is de belastingbetaler", aldus de leider van de grootste oppositiepartij GroenLinks-PvdA. Daarom vindt hij dat de overheid er ook wat over te zeggen moet hebben.
19 uur geledenWEERT (ANP) - Een 42-jarige Poolse man is zaterdag overleden tijdens het zwemmen in een meer bij het Limburgse Weert. Het gaat volgens de politie om een noodlottig ongeval.
19 uur geleden