Zeker 666 inwoners Noordoostpolder vragen nieuwe stempas aan
NOORDOOSTPOLDER (ANP) - Zeker 666 mensen hebben bij de gemeente Noordoostpolder een vervangende stempas aangevraagd omdat hun eigenlijke pas niet of op een verkeerd adres was bezorgd. Dat laat een woordvoerster van de gemeente maandag weten. Inwoners van de Flevolandse gemeente die geen stempas hebben ontvangen, kunnen nog tot dinsdag 12.00 uur op het gemeentehuis langskomen om een nieuwe te regelen. Online was dat mogelijk tot en met afgelopen vrijdagavond.
Vorige week werd duidelijk dat er iets was misgegaan bij de drukker van de stempassen, waardoor de passen bij verkeerde adressen werden bezorgd of helemaal niet aankwamen. Hoeveel mensen door het probleem zijn getroffen in de gemeente Noordoostpolder, waar zo'n 35.000 kiesgerechtigden wonen, is niet duidelijk, zegt de woordvoerster. "Postbodes hebben veel gecorrigeerd en de inwoners zelf hebben misschien ook verkeerd bezorgde stempassen bij het juiste adres in de brievenbus gegooid. Dat maakt het moeilijk om de omvang in te schatten."
Dat er afgelopen zaterdag, toen de gemeente speciaal openging voor mensen die een nieuwe pas wilden aanvragen, maar acht mensen bij de balie zijn langsgekomen, geeft de gemeente "wel de hoop dat het meevalt", aldus de woordvoerster. "Achteraf is het dan misschien zonde dat we voor acht mensen zijn opengegaan, maar dat weet je niet van tevoren en je wil alles eraan gedaan hebben om mensen een stempas te bieden."
Van inwoners met een vervangende stempas wordt de oorspronkelijke stempas ongeldig verklaard, voor het geval die bijvoorbeeld later alsnog aankomt waardoor mensen opeens twee stempassen hebben. Op het stembureau worden de passen gescand. Als mensen met een ongeldige pas komen stemmen, wordt dat in een app zichtbaar, zegt de gemeentewoordvoerster. Ook is er een lijst met de nummers van ongeldig verklaarde stempassen.
Meer uit Binnenland
APELDOORN (ANP) - Bij een demonstratie tegen een noodopvang voor asielzoekers in Apeldoorn heeft de politie dinsdagavond ingegrepen. Er werd op een gegeven moment met vuurwerk gegooid naar agenten, waarna de politie een rotonde heeft leeggeveegd waar de betogers zich hadden verzameld. Daarbij is volgens de politie geen geweld gebruikt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima konden tijdens het 5 mei-concert in Amsterdam niet blijven stilstaan toen Rolf Sanchez aan het einde van de avond een mix van Spaanstalige muziek ten gehore bracht. De zanger sloot de jaarlijkse show af met latin-nummers als Vivir Mi Vida, Más Más Más en Danza Kuduro.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Spanje zal het Nederlandse cruiseschip Hondius waarop het hantavirus is uitgebroken, ontvangen op de Canarische Eilanden. Het land doet dat "in overeenstemming met het internationaal recht en uit humanitaire overwegingen", schrijft het ministerie van Volksgezondheid op X.
5 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - De evacuatie van drie opvarenden van het cruiseschip Hondius vindt "naar alle waarschijnlijkheid" woensdag plaats. Twee speciale vliegtuigen zijn al onderweg om het drietal op te halen en naar Nederland te brengen. Dat laat cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions weten. Het gaat om twee zieke bemanningsleden en een persoon die een relatie had met een Duitse opvarende die is overleden.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn medeleven uitgesproken met landgenoten die vastzitten op het Nederlandse cruiseschip Hondius. "We werken nauw samen met internationale partners om de Britse staatsburgers aan boord te ondersteunen en we stellen plannen op voor hun veilige doorreis", schreef hij op X.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie zieke opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden van boord gehaald en naar Nederland gebracht voor medische verzorging. Onder hen is één Nederlander, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. "Alle inzet is erop gericht om dit op zo kort mogelijke termijn te laten plaatsvinden." Op het schip zijn meerdere mensen besmet geraakt met het hantavirus.
12 uur geledenGENÈVE (ANP) - Hulpverleners zijn volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) bezig met het weghalen van twee ernstig zieke patiënten van het Nederlandse cruiseschip Hondius, om ze vervolgens over te brengen naar Nederland voor behandeling. De zieken verkeren volgens infectieziektendirecteur Maria Van Kerkhove in stabiele toestand. Op het schip was een uitbraak van het hantavirus.
13 uur geleden