Zeker 66 doden en ruim 50 gewonden bij brand in hotel Turkije
ISTANBUL (ANP/RTR) - Bij een grote brand in een hotel in het Turkse skioord Kartalkaya zijn in de nacht van maandag op dinsdag zeker 66 mensen om het leven gekomen en meer dan vijftig gewond geraakt. Dat meldt het Turkse ministerie van Binnenlandse Zaken.
Volgens Turkse media brak de brand rond 03.30 uur uit in het voor een groot deel uit hout opgetrokken Grand Kartal Hotel in het populaire skiresort tussen Istanbul en Ankara.
De brand ontstond vermoedelijk in een restaurant op de vierde verdieping en het vuur verspreidde zich snel naar boven. Toen de brand uitbrak sliepen er naar verluidt meer dan 230 mensen in het hotel. De brand is inmiddels onder controle.
Strafrechtelijk onderzoek
Kartalkaya is een skigebied in de bergen bij de plaats Bolu. De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft een strafrechtelijk onderzoek gelast naar de verantwoordelijken voor de brand, melden Turkse media.
Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft vooralsnog geen aanwijzingen dat Nederlanders betrokken zijn bij de brand in het kleine skigebied. Het heeft nog geen hulpverzoeken ontvangen, maar het ministerie staat "in continue contact met de Turkse autoriteiten", aldus een woordvoerder.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie stuurt acht vliegtuigen met hulpgoederen naar Soedan vanwege het gewapende conflict in de regio Darfur. De eerste vlucht met 100 ton aan water, verzorgingsmiddelen en medicijnen is vrijdag afgeleverd. De overige vluchten vertrekken in december en januari.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland ziet het feit dat Oekraïne afziet van zijn doel om lid te worden van de NAVO als de "hoeksteen" voor verdere gesprekken om een einde te maken aan de oorlog. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky kwam de Russen zondag tegemoet door die wens te laten vallen. Wel wil hij veiligheidsgaranties van het Westen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne moet veiligheidsgaranties van de EU krijgen, vinden de ministers van Buitenlandse Zaken van onder andere Duitsland, Denemarken, Estland en Litouwen. De ministers van Denemarken en Estland hebben maandag gezegd daar een bijdrage aan te willen leveren, waarbij Estland concreet het sturen van troepen noemde. Het gebruik van de bevroren Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne maakt volgens deze ministers eveneens deel uit van veiligheidsgaranties.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Toeristen staan voor een dichte deur bij het Louvre, het immens populaire museum in Parijs. Honderden medewerkers hebben voor een staking gestemd, melden de bonden maandag.
2 uur geledenSAFI (ANP/RTR) - Het dodental na de plotselinge overstromingen zondag in de Marokkaanse kuststad Safi is opgelopen naar zeker 37, meldden Marokkaanse autoriteiten. In een uur tijd viel er zoveel regen dat tientallen huizen en winkels onder water kwamen te staan. Ook werden auto's meegesleurd en is er schade ontstaan aan wegen in omliggende gebieden.
2 uur geledenCANBERRA (ANP) - De Australische politiek gaat de wapenwetgeving aanscherpen na de Bondi Beach-aanslag. Premier Anthony Albanese bevestigde na politiek topoverleg met leiders van deelstaten dat er landelijke maatregelen komen, berichten omroep ABC en 9News.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische punkband Pussy Riot is in Rusland op de lijst met extremistische organisaties gezet. Daardoor zijn niet alleen de optredens van de groep verboden, maar wordt het bijvoorbeeld ook illegaal om berichten van de band op sociale media te liken.
2 uur geleden