Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeker 66 doden en ruim 50 gewonden bij brand in hotel Turkije

Zeker 66 doden en ruim 50 gewonden bij brand in hotel Turkije

ISTANBUL (ANP/RTR) - Bij een grote brand in een hotel in het Turkse skioord Kartalkaya zijn in de nacht van maandag op dinsdag zeker 66 mensen om het leven gekomen en meer dan vijftig gewond geraakt. Dat meldt het Turkse ministerie van Binnenlandse Zaken.

Volgens Turkse media brak de brand rond 03.30 uur uit in het voor een groot deel uit hout opgetrokken Grand Kartal Hotel in het populaire skiresort tussen Istanbul en Ankara.

De brand ontstond vermoedelijk in een restaurant op de vierde verdieping en het vuur verspreidde zich snel naar boven. Toen de brand uitbrak sliepen er naar verluidt meer dan 230 mensen in het hotel. De brand is inmiddels onder controle.

Strafrechtelijk onderzoek

Kartalkaya is een skigebied in de bergen bij de plaats Bolu. De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft een strafrechtelijk onderzoek gelast naar de verantwoordelijken voor de brand, melden Turkse media.

Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft vooralsnog geen aanwijzingen dat Nederlanders betrokken zijn bij de brand in het kleine skigebied. Het heeft nog geen hulpverzoeken ontvangen, maar het ministerie staat "in continue contact met de Turkse autoriteiten", aldus een woordvoerder.

Meer uit Buitenland

Netanyahu: Israël valt Beiroet aan als Hezbollah geweld voortzet

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Donald Trump verteld dat Israël Beiroet alsnog zal aanvallen als Hezbollah zijn aanvallen tegen Israël niet staakt. Hij reageert daarmee op de aankondiging van Trump dat Israël geen troepen stuurt naar de Libanese hoofdstad en dat Hezbollah de aanvallen op Israël staakt.

56 minuten geleden
EU eens over terugkeerregeling, waaronder 'terugkeerhubs'

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie zijn het eens geworden over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Eerder werden de drie EU-instituten het niet eens over wanneer de regeling precies van kracht zou zijn. Ze hebben nu een voorlopig akkoord voor een compromis hierover.

1 uur geleden
Trump: gebeld met Israël en Hezbollah, aanvallen gaan stoppen

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.

3 uur geleden
Iraanse garde dreigt met 'nieuwe fronten' vanwege strijd Libanon

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.

4 uur geleden
Trump: Iran informeerde ons niet over stilleggen overleg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."

4 uur geleden
Merz wil met Europese leiders betere band met Trump opbouwen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.

5 uur geleden
Kenianen demonstreren tegen Amerikaans ebolacentrum

NAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.

5 uur geleden