Zeker 66 doden en ruim 50 gewonden bij brand in hotel Turkije
ISTANBUL (ANP/RTR) - Bij een grote brand in een hotel in het Turkse skioord Kartalkaya zijn in de nacht van maandag op dinsdag zeker 66 mensen om het leven gekomen en meer dan vijftig gewond geraakt. Dat meldt het Turkse ministerie van Binnenlandse Zaken.
Volgens Turkse media brak de brand rond 03.30 uur uit in het voor een groot deel uit hout opgetrokken Grand Kartal Hotel in het populaire skiresort tussen Istanbul en Ankara.
De brand ontstond vermoedelijk in een restaurant op de vierde verdieping en het vuur verspreidde zich snel naar boven. Toen de brand uitbrak sliepen er naar verluidt meer dan 230 mensen in het hotel. De brand is inmiddels onder controle.
Strafrechtelijk onderzoek
Kartalkaya is een skigebied in de bergen bij de plaats Bolu. De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft een strafrechtelijk onderzoek gelast naar de verantwoordelijken voor de brand, melden Turkse media.
Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft vooralsnog geen aanwijzingen dat Nederlanders betrokken zijn bij de brand in het kleine skigebied. Het heeft nog geen hulpverzoeken ontvangen, maar het ministerie staat "in continue contact met de Turkse autoriteiten", aldus een woordvoerder.
Meer uit Buitenland
TAIPEI/YILAN (ANP/AFP/RTR) - Ruim 30 kilometer voor de noordoostkust van Taiwan heeft zich op een diepte van 73 kilometer een aardbeving voorgedaan met een kracht van tussen de 6.6 en 7.0, aldus de plaatselijke autoriteiten en meteorologische instellingen. Het epicentrum was onder de zeebodem ten oosten van de kustplaats Yilan, die niet ver van de hoofdstad Taipei ligt.
56 minuten geledenABUJA (ANP/AFP) - Bij de Amerikaanse aanvallen in Nigeria zijn in de nacht van donderdag op vrijdag niet alleen strijders van Islamitische Staat (IS) getroffen, zoals de Amerikaanse president Donald Trump verkondigde. Volgens een woordvoerder van de Nigeriaanse president zijn ook kleinere groepen geraakt.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Vlaamse dichter, vertaler en dagboekschrijver Leonard Nolens is op 78-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie gemeld aan persbureau Belga. De dichter was al een tijdje ziek.
6 uur geledenKYIV (ANP) - Ongeveer een derde van de Oekraïense hoofdstad Kyiv zit zonder verwarming na Russische aanvallen in de nacht van vrijdag op zaterdag, aldus minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha. Ook in de regio rondom de stad zijn dergelijke problemen ontstaan.
7 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Saudi-Arabië heeft een separatistische beweging in buurland Jemen opgeroepen de wapens neer te leggen en recent veroverd gebied terug te geven aan de door Riyad gesteunde regering. Defensieminister Khalid bin Salman heeft een verklaring hierover gedeeld op sociale media.
8 uur geledenPHNOM PENH (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben een staakt-het-vuren ondertekend na bijna drie weken van hevige gevechten aan de grens. Ze hebben drie dagen onderhandeld over het stoppen van het dodelijke grensconflict.
10 uur geledenWARSCHAU (ANP/TR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag Kyiv en andere regio's in Oekraïne aangevallen met onder meer raketten en drones. In de hoofdstad klonken explosies en het leger meldde op Telegram dat er raketten werden ingezet.
10 uur geleden