Zeker 64 doden door bosbranden Chili, die 'beslist zijn aangestoken'
VALPARAÍSO/VIÑA DEL MAR (ANP) - De Chileense brandweerleiding in de streek van Valparaíso is ervan overtuigd dat de bosbranden die vrijdag zijn ontstaan bij de kustplaatsen Valparaíso en Viña del Mar zijn aangestoken, melden Chileense media. De branden hebben inmiddels wijken in de as gelegd en aan zeker 64 mensen het leven gekost. Maar het dodental blijft naar verwachting oplopen volgens de Chileense president Gabriel Boric. De burgemeester van Viña del Mar, Macarena Ripamonti, heeft gezegd dat er momenteel meer dan 370 mensen worden vermist.
Volgens brandweerchef Juan Paredes Brante zijn de branden "met totale opzet ontstaan en dit is een realiteit waar we helaas mee verder mee moeten. We moeten ook nagaan waarom er branden zijn op plaatsen waar er geen enkele reden is voor brand om te ontstaan of om vuur aan te steken". Volgens Paredes Brante zijn er brandweerlieden die ooggetuigen zijn geweest van brandstichtingen terwijl ze aan het blussen waren. Hij hoopt dat zonder nieuwe brandstichtingen de vlammenzee maandag onder controle kan worden gebracht.
De branden zijn vrijdag plotseling op verscheidene plekken begonnen in een natuurpark ten zuidoosten van de twee toeristische kustplaatsen die naast elkaar liggen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Volgens de minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, krijgen alle agenten die bij dat ministerie werken in Minneapolis met onmiddellijke ingang bodycams. Zodra er financiering beschikbaar is, zal het bodycam-programma worden uitgebreid naar het hele land, aldus Noem op X. Volgens president Donald Trump zijn de bodycams "over het algemeen goed" voor wetshandhaving, omdat mensen "niet kunnen liegen over wat er gebeurt".
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer (Labour) heeft opdracht gegeven tot een spoedonderzoek naar de banden van ex-minister Peter Mandelson en de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein. Starmer vindt dat Mandelson zijn titel als lord moet worden ontnomen en niet langer zitting mag hebben in het Hogerhuis van het parlement.
6 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Meer dan 50.000 mensen zijn uit een Marokkaanse stad geëvacueerd omdat er door aanhoudende hevige regenval watersnood dreigt. Bijna de helft van de bevolking van Ksar el-Kebir in het noordwesten moest vertrekken. Niemand mag naar de stad toe, waarvan delen al zijn overstroomd.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering heeft maandagavond twee moties van wantrouwen in het parlement overleefd. Dit betekent dat premier Sébastien Lecornu succesvol een stemming in het parlement heeft omzeild om de begroting van 2026 goed te keuren. Vorig jaar vielen twee regeringen bij hun pogingen een begroting vast te stellen.
9 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - In een periode van hoogopgelopen spanningen en forse Amerikaanse druk willen Iran en de Verenigde Staten vrijdag in Turkije hun onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma hervatten. Volgens een diplomaat doen ook vertegenwoordigers van onder meer Saudi-Arabië en Egypte mee.
10 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP/DPA) - In Vaticaanstad zijn restaurateurs begonnen met het herstelwerk van Het laatste oordeel, een groot fresco van Michelangelo in de Sixtijnse Kapel. Het werk van 180 vierkante meter wordt maandenlang opgeknapt, maar de beroemde zaal blijft in die tijd gewoon open voor publiek.
11 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby blijft ten minste vier weken vastzitten. Dat heeft een rechter in Oslo maandag besloten, meldt het Noorse persbureau NTB. Het besluit werd volgens NTB genomen zonder aanwezigheid van de verdachte. De politie van Oslo had een verzoek ingediend om Høiby vast te houden wegens kans op recidive.
12 uur geleden