Zeker 64 doden door bosbranden Chili, die 'beslist zijn aangestoken'
VALPARAÍSO/VIÑA DEL MAR (ANP) - De Chileense brandweerleiding in de streek van Valparaíso is ervan overtuigd dat de bosbranden die vrijdag zijn ontstaan bij de kustplaatsen Valparaíso en Viña del Mar zijn aangestoken, melden Chileense media. De branden hebben inmiddels wijken in de as gelegd en aan zeker 64 mensen het leven gekost. Maar het dodental blijft naar verwachting oplopen volgens de Chileense president Gabriel Boric. De burgemeester van Viña del Mar, Macarena Ripamonti, heeft gezegd dat er momenteel meer dan 370 mensen worden vermist.
Volgens brandweerchef Juan Paredes Brante zijn de branden "met totale opzet ontstaan en dit is een realiteit waar we helaas mee verder mee moeten. We moeten ook nagaan waarom er branden zijn op plaatsen waar er geen enkele reden is voor brand om te ontstaan of om vuur aan te steken". Volgens Paredes Brante zijn er brandweerlieden die ooggetuigen zijn geweest van brandstichtingen terwijl ze aan het blussen waren. Hij hoopt dat zonder nieuwe brandstichtingen de vlammenzee maandag onder controle kan worden gebracht.
De branden zijn vrijdag plotseling op verscheidene plekken begonnen in een natuurpark ten zuidoosten van de twee toeristische kustplaatsen die naast elkaar liggen.
Meer uit Buitenland
MÜNCHEN (ANP) - De Europese Unie wil nog geen datum noemen waarop Oekraïne EU-lid kan worden, denkt buitenlandchef Kaja Kallas. Oekraïne wil een datum vastleggen in een vredesregeling met Rusland, waarover nu wordt onderhandeld. Het land ziet dat als een van de 'veiligheidsgaranties' die het tegen Rusland moeten beschermen.
22 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zondag zeker elf mensen gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Palestijnse burgerbeschermingsdienst. Het Israëlische leger zegt dat de aanval werd uitgevoerd als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren.
34 minuten geledenTUCSON (ANP) - De Amerikaanse politie heeft niemand gearresteerd in verband met de ontvoering van Nancy Guthrie. Lokale media meldden eerder dat drie mensen waren opgepakt bij een huiszoeking in de nacht van vrijdag op zaterdag, maar de politie zei later dat die personen niet zijn gearresteerd. Een man werd wel ondervraagd, meldt CNN op basis van de politie. Hij wordt er niet van verdacht de kidnapper te zijn.
1 uur geledenTAMAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere steden in het Russische Zwarte Zeegebied zijn afgelopen nacht aangevallen door Oekraïense drones. Met name de haven van Taman liep daarbij schade op.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Iran is klaar om over compromissen te praten met de Verenigde Staten, zegt onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de BBC. Maar hij vindt dat de Amerikanen dan ook bereid moeten zijn om te praten over het stoppen van sancties tegen zijn land.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.
6 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.
9 uur geleden