Zeker 64 doden door bosbranden Chili, die 'beslist zijn aangestoken'
VALPARAÍSO/VIÑA DEL MAR (ANP) - De Chileense brandweerleiding in de streek van Valparaíso is ervan overtuigd dat de bosbranden die vrijdag zijn ontstaan bij de kustplaatsen Valparaíso en Viña del Mar zijn aangestoken, melden Chileense media. De branden hebben inmiddels wijken in de as gelegd en aan zeker 64 mensen het leven gekost. Maar het dodental blijft naar verwachting oplopen volgens de Chileense president Gabriel Boric. De burgemeester van Viña del Mar, Macarena Ripamonti, heeft gezegd dat er momenteel meer dan 370 mensen worden vermist.
Volgens brandweerchef Juan Paredes Brante zijn de branden "met totale opzet ontstaan en dit is een realiteit waar we helaas mee verder mee moeten. We moeten ook nagaan waarom er branden zijn op plaatsen waar er geen enkele reden is voor brand om te ontstaan of om vuur aan te steken". Volgens Paredes Brante zijn er brandweerlieden die ooggetuigen zijn geweest van brandstichtingen terwijl ze aan het blussen waren. Hij hoopt dat zonder nieuwe brandstichtingen de vlammenzee maandag onder controle kan worden gebracht.
De branden zijn vrijdag plotseling op verscheidene plekken begonnen in een natuurpark ten zuidoosten van de twee toeristische kustplaatsen die naast elkaar liggen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Drie offpiste-skiërs zijn zondag omgekomen door lawines in de Franse Alpen, een dag nadat drie mannen al waren overleden tijdens het skiën buiten de piste. De Franse weerdienst Météo-France wijst al sinds vrijdag op een verhoogd lawinerisico in vrijwel alle Alpenketens en raadt offpiste-skiën ten zeerste af.
6 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft minstens drie Palestijnen gedood bij twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Sinds in oktober een wapenstilstand werd gesloten in het Palestijnse gebied, zijn meer dan 440 Palestijnen gedood, evenals drie Israëlische soldaten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.
7 uur geledenHAVANA (ANP) - "Cuba bereidt zich voor en staat klaar om het vaderland tot de laatste druppel bloed te verdedigen." Dat schreef de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel op X.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het streng islamitische regime en de slechte economische omstandigheden stijgt snel en is al ruim vijfhonderd. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran. Inmiddels zouden na twee weken onrust 490 betogers en 48 veiligheidsfunctionarissen om het leven zijn gekomen. Ook zouden ruim 10.000 mensen zijn gearresteerd.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 466. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.
9 uur geledenKYIV (ANP) - Het Oekraïense leger meldt dat drie booreilanden in de Kaspische Zee zijn aangevallen die eigendom zijn van het Russische oliebedrijf Lukoil. De getroffen platforms worden gebruikt om het Russische bezettingsleger te ondersteunen, aldus Oekraïne.
10 uur geleden