Zeker 5,7 procent Nederlandse woningen was begin 2019 aardgasvrij
DEN HAAG (ANP) - Zeker 5,7 procent van de Nederlandse woningen was begin 2019 aardgasvrij, komt naar voren uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) woensdag. In 2017 was het 5 procent.
Tussen 2017 en 2019 zijn 12.000 woningen aardgasvrij gemaakt. Waar deze woningen in 2017 of 2018 nog wel gebruikmaakten van aardgas, is dat in 2019 niet meer het geval. Het merendeel hiervan, 69,9 procent, is een appartement.
De meeste woningen die van aardgas af zijn gehaald, staan in de provincie Utrecht. Van de bestaande woningen maakt 0,4 procent hier geen gebruik meer van aardgas. De gemeente waar de meeste woningen aardgasvrij zijn gemaakt is het Groningse Loppersum, met 4,6 procent. Loppersum is meerdere keren getroffen door aardbevingen als gevolg van de Groningse aardgaswinning. Tientallen woningen raakten er beschadigd als gevolg van bevingen.
Van de ruim 120.000 nieuwbouwwoningen die in 2017, 2018 en 2019 zijn opgeleverd, maakt 34 procent geen gebruik van aardgas. De meeste aardgasvrije nieuwbouw staat in de Limburgse gemeente Vaals (96 procent), gevolgd door het Flevolandse Zeewolde (94 procent) en Westervoort in Gelderland (93 procent).
Meer uit Binnenland
HAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de twee Alkmaarse broers Mike (32) en Sander (39) W. ervan dat ze in september vorig jaar de 25-jarige Tijn in Alkmaar hebben vermoord. Ze hebben zijn lichaam midden in de nacht in een gehuurde boedelbak vervoerd naar België, waar zijn lichaamsdelen volgens het OM in een olievat zijn verbrand.
2 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De twee Nederlandse militairen die op Groenland deelnamen aan een Europese verkenningsmissie, keren maandag terug naar Nederland. Ze zijn klaar met hun onderzoek op het door de Verenigde Staten opgeëiste eiland, laat Defensie weten.
33 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Ongeveer tien inwoners van Utrecht kunnen nog niet terugkeren naar hun woning, nadat een explosie afgelopen donderdag voor flinke schade aan hun huizen zorgde. Dat meldt een medewerker van stichting Salvage. Maandag heeft de stichting de verantwoordelijkheid voor het vergoeden van hun onderdak overgedragen aan verzekeraars, zegt hij.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van Mels van B., verdachte in de geruchtmakende Barendrechtse zedenzaak, heeft de rechtbank maandag tijdens haar pleidooi verzocht niet meer dan acht jaar gevangenisstraf op te leggen. Vrijdag eiste het Openbaar Ministerie veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging tegen de 46-jarige Van B., voor onder meer het ernstig seksueel misbruiken van achttien jonge meisjes.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof heeft steun betuigd aan de Spaanse premier Pedro Sánchez, vanwege het treinongeluk in zijn land. Bij de Spaanse stad Córdoba ontspoorden twee hogesnelheidstreinen. Door het ongeluk zijn minstens 39 mensen omgekomen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vorig jaar hebben 1785 mensen in Nederland opzettelijk een einde gemaakt aan hun leven, meldt de Commissie Actuele Nederlandse Suïcideregistratie (CANS). Daarmee ligt het aantal zelfdodingen volgens de commissie voor het eerst sinds 2012 onder de 1800. Onder jongeren is de afgelopen tien jaar echter een stijgende lijn te zien in het aantal suïcides. CANS-voorzitter Renske Gilissen spreekt van een zorgwekkende ontwikkeling.
4 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - In het Groningse Stadskanaal is in de nacht van zondag op maandag een brand uitgebroken in een woning aan de Gelderselaan. De brand is uitslaand, meldt de politie. De omliggende woningen zijn ontruimd. Mogelijk ging aan de brand een explosie vooraf.
7 uur geleden