Zeker 5,7 procent Nederlandse woningen was begin 2019 aardgasvrij
DEN HAAG (ANP) - Zeker 5,7 procent van de Nederlandse woningen was begin 2019 aardgasvrij, komt naar voren uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) woensdag. In 2017 was het 5 procent.
Tussen 2017 en 2019 zijn 12.000 woningen aardgasvrij gemaakt. Waar deze woningen in 2017 of 2018 nog wel gebruikmaakten van aardgas, is dat in 2019 niet meer het geval. Het merendeel hiervan, 69,9 procent, is een appartement.
De meeste woningen die van aardgas af zijn gehaald, staan in de provincie Utrecht. Van de bestaande woningen maakt 0,4 procent hier geen gebruik meer van aardgas. De gemeente waar de meeste woningen aardgasvrij zijn gemaakt is het Groningse Loppersum, met 4,6 procent. Loppersum is meerdere keren getroffen door aardbevingen als gevolg van de Groningse aardgaswinning. Tientallen woningen raakten er beschadigd als gevolg van bevingen.
Van de ruim 120.000 nieuwbouwwoningen die in 2017, 2018 en 2019 zijn opgeleverd, maakt 34 procent geen gebruik van aardgas. De meeste aardgasvrije nieuwbouw staat in de Limburgse gemeente Vaals (96 procent), gevolgd door het Flevolandse Zeewolde (94 procent) en Westervoort in Gelderland (93 procent).
Meer uit Binnenland
'T HARDE (ANP) - Om de grote natuurbrand bij 't Harde te helpen blussen, zijn inmiddels vijf helikopters van de luchtmacht ingezet. Het Defensie Helikopter Commando (DHC) meldt via X dat een vierde Chinook en een Cougar naar het gebied op de Veluwe zijn gestuurd. Dat zijn twee verschillende types transporthelikopters.
25 minuten geleden'T HARDE (ANP) - De grote brand die woedt op het militair oefenterrein Artillerie Schietkamp (ASK) bij 't Harde is nog niet onder controle. Dat zegt een woordvoerster van de veiligheidsregio ter plaatse. De brandweer is druk met het blussen van de brand en de woordvoerster denkt dat dit "nog zeker de hele nacht" gaat duren.
28 minuten geleden'T HARDE (ANP) - Een deel van de A28 is afgesloten door de hevige natuurbrand op militair oefenterrein 't Harde. Tussen Harderwijk en Wezep is de snelweg in beide richtingen afgesloten, meldt de ANWB. Ook de N309 en de N795 richting Epe zijn dicht vanwege de brand die woensdagmiddag op het oefenterrein uitbrak.
1 uur geledenDEN HAM (ANP) - In een bos bij het Overijsselse Den Ham woedde woensdag een natuurbrand. Deze was rond 17.45 uur onder controle, meldt Brandweer Twente.
1 uur geleden'T HARDE (ANP) - De grote brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde ontstond tijdens een militaire oefening op het schietterrein, zegt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee woensdag. Maar of de brand ook veroorzaakt is door de oefening is nog niet bekend. Daar doet de marechaussee onderzoek naar.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - Ten zuidwesten van Tilburg heeft woensdag een natuurbrand gewoed. Dat gebeurde in een bosgebied aan de noordkant van de A58, bij het De Siptenpad.
3 uur geleden'T HARDE (ANP) - De grote brand op het militair oefenterrein bij 't Harde is "uitzonderlijk groot" voor Nederlandse begrippen. Dat zegt de Landelijk Coördinator Natuurbrandbeheersing Edwin Kok, van het Nederlands Instituut Publieke Veiligheid (NIPV). Volgens hem kan het blussen, gezien de weersomstandigheden, nog dagen duren.
3 uur geleden