Zeker 5,7 procent Nederlandse woningen was begin 2019 aardgasvrij
DEN HAAG (ANP) - Zeker 5,7 procent van de Nederlandse woningen was begin 2019 aardgasvrij, komt naar voren uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) woensdag. In 2017 was het 5 procent.
Tussen 2017 en 2019 zijn 12.000 woningen aardgasvrij gemaakt. Waar deze woningen in 2017 of 2018 nog wel gebruikmaakten van aardgas, is dat in 2019 niet meer het geval. Het merendeel hiervan, 69,9 procent, is een appartement.
De meeste woningen die van aardgas af zijn gehaald, staan in de provincie Utrecht. Van de bestaande woningen maakt 0,4 procent hier geen gebruik meer van aardgas. De gemeente waar de meeste woningen aardgasvrij zijn gemaakt is het Groningse Loppersum, met 4,6 procent. Loppersum is meerdere keren getroffen door aardbevingen als gevolg van de Groningse aardgaswinning. Tientallen woningen raakten er beschadigd als gevolg van bevingen.
Van de ruim 120.000 nieuwbouwwoningen die in 2017, 2018 en 2019 zijn opgeleverd, maakt 34 procent geen gebruik van aardgas. De meeste aardgasvrije nieuwbouw staat in de Limburgse gemeente Vaals (96 procent), gevolgd door het Flevolandse Zeewolde (94 procent) en Westervoort in Gelderland (93 procent).
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De dossiers van ruim 69.000 mensen die zich hadden gemeld voor compensatie om de toeslagenaffaire zijn beoordeeld. Meer dan 43.000 mensen zijn uiteindelijk na deze integrale beoordeling (IB) erkend als gedupeerde, meldt demissionair staatssecretaris Sandra Palmen (Toeslagen) donderdag aan de Tweede Kamer.
4 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Actievoerders van Greenpeace gaan door met de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport zodat het vliegveld niet gebruikt kan worden. Een woordvoerder van de milieuorganisatie laat weten dat de activisten net zo lang blijven zitten "tot dit vliegveld definitief van de baan is".
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zes dagen nadat in Het Parool een artikel is verschenen over de misdragingen van student Marlon U., heeft de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam maatregelen aangekondigd. Rector Jeroen Geurts meldde onder meer dat er gesprekken lopen met studentenvertegenwoordigers en studentenverenigingen op de campus en dat die gesprekken de komende weken en maanden worden voortgezet.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Drie Turkse moskeeën hebben brieven ontvangen die oproepen tot het stoppen van de 'islamisering', met daarbij een opsomming van aanslagen, zoals die op 11 september 2001 op het World Trade Center in New York. De briefschrijver noemt de islamitische vastenmaand ramadan, die volgende week begint, als aanleiding. De Islamitische Stichting Nederland (ISN) deelt de brief.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ook Nederland betaalt mee om een nieuw pakket Amerikaanse wapens voor Oekraïne te betalen. Naast bijdragen van het Verenigd Koninkrijk, Zweden en Noorwegen steekt ook Nederland er zo'n 90 miljoen euro in. De Nederlandse bijdrage is echter geen nieuw geld, maar al eerder opzijgelegd voor het zogeheten PURL-programma om Amerikaanse wapens te kopen waar Oekraïne nog niet zonder kan.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het gebrekkige algoritme dat de reclassering gebruikte bij het inschatten van de recidivekans van verdachten of veroordeelden, schaadt het vertrouwen in het strafrechtelijke systeem. Dat zegt Slachtofferhulp Nederland. Volgens een woordvoerster is dat vertrouwen juist cruciaal voor het herstel van slachtoffers.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers in de jeugdzorg leggen maandag 2 maart in heel Nederland 24 uur het werk neer. Dat melden vakbonden FNV, CNV en FBZ. De werknemers verzamelen zich in Utrecht uit protest tegen de vastgelopen cao-onderhandelingen.
7 uur geleden