Zeker 50 doden na instorten goudmijn in Congo
GOMA (ANP) - Zeker vijftig mensen zijn in de Democratische Republiek Congo om het leven gekomen nadat een goudmijn was ingestort. Dat gebeurde nabij de plaats Kamituga in het oosten van het Afrikaanse land, zegt een medewerker van een non-gouvernementele organisatie.
Vermoed wordt dat de mijn is ingestort vanwege hevige regenval. Zeker vijftig mensen waren op dat moment onder de grond. Tot nu toe is nog niemand gered en zijn geen lichamen geborgen.
Honderden mensen wachten bij de mijn op berichten over het lot van de slachtoffers. De mijn was niet onder beheer van een mijnbouwbedrijf maar is gegraven door particuliere gouddelvers, zegt een medewerker van het Canadese mijnbouwbedrijf Banro, dat elders in het land actief is.
Ongelukken in niet gereguleerde, of verlaten, goudmijnen kosten jaarlijks tientallen mensen het leven in de regio. Zo vielen bij twee ongelukken vorig jaar 43 en 19 doden. Die ongelukken werden ook veroorzaakt door hevige regenval en aardverschuivingen.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - De Berlijnse Pride heeft bedroefd en strijdvaardig gereageerd op de aanslag van afgelopen weekend. "Achter dit soort geweld zit de poging om onze samenleving te verdelen en mensen tegen elkaar op te zetten", staat in een verklaring van de Berlijnse Christopher Street Day, de naam die in Duitsland wordt gebruikt voor Pride-bijeenkomsten. "Dat zullen we niet toelaten. We blijven ons uitspreken, we laten ons niet wegdrukken. Liefde is sterker dan haat."
36 minuten geledenHEIDELBERG (ANP/DPA) - De Duitse anatoom Gunther von Hagens is overleden op 81-jarige leeftijd. Von Hagens maakte naam als uitvinder van de zogenoemde plastinatie, een conserveringstechniek waarbij bijvoorbeeld lichaamsdelen praktisch onbeperkt goed blijven, door ze te plastificeren. De techniek vormde de basis voor de Bodyworlds-exposities waarvan hij vervolgens aan de wieg stond. Von Hagens overleed aan een hersenbloeding, meldt Bild.
1 uur geledenPYONGYANG (ANP/RTR) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft oorlogsmonumenten bezocht ter gelegenheid van de 73e herdenking van de wapenstilstand in de Koreaanse Oorlog. Dat deed hij met zijn dochter Ju Ae, die volgens de Zuid-Koreaanse inlichtingendienst NIS wordt klaargestoomd als zijn opvolger.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft geregeld dat er meer blusvliegtuigen naar Spanje en Frankrijk gaan vanwege de bosbranden. In totaal zijn er nu zeven blusvliegtuigen naar Frankrijk gestuurd en zes vliegtuigen naar Spanje, laat een woordvoerder van de Europese Commissie weten.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP/BLOOMBERG/DPA) - De komende dagen worden in Spanje beslissend bij de strijd tegen de natuurbranden die het land teisteren. Daarvoor waarschuwde minister van Binnenlandse Zaken Fernando Grande-Marlaska. "Vandaag en morgen zijn absoluut cruciale dagen, omdat de weersvoorspellingen vanaf woensdag erg ongunstig worden voor de bluswerkzaamheden."
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase politie heeft een agent geschorst die een AK-47-geweer afvuurde tijdens demonstraties. Daarvan waren beelden op internet verschenen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - De politie heeft een tweede verdachte van de aanslag in Berlijn vrijgelaten, meldden Duitse media. Volgens Bild kreeg de politie de tip dat er naast de vermoedelijke aanvaller nog iemand anders in de vluchtauto zat.
2 uur geleden