Zeker 50 doden na instorten goudmijn in Congo
GOMA (ANP) - Zeker vijftig mensen zijn in de Democratische Republiek Congo om het leven gekomen nadat een goudmijn was ingestort. Dat gebeurde nabij de plaats Kamituga in het oosten van het Afrikaanse land, zegt een medewerker van een non-gouvernementele organisatie.
Vermoed wordt dat de mijn is ingestort vanwege hevige regenval. Zeker vijftig mensen waren op dat moment onder de grond. Tot nu toe is nog niemand gered en zijn geen lichamen geborgen.
Honderden mensen wachten bij de mijn op berichten over het lot van de slachtoffers. De mijn was niet onder beheer van een mijnbouwbedrijf maar is gegraven door particuliere gouddelvers, zegt een medewerker van het Canadese mijnbouwbedrijf Banro, dat elders in het land actief is.
Ongelukken in niet gereguleerde, of verlaten, goudmijnen kosten jaarlijks tientallen mensen het leven in de regio. Zo vielen bij twee ongelukken vorig jaar 43 en 19 doden. Die ongelukken werden ook veroorzaakt door hevige regenval en aardverschuivingen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Studenten- en scholierenvakbonden roepen op tot nieuwe blokkades van universiteiten en middelbare scholen in Frankrijk, op dinsdag en donderdag. Dat berichten Franse media.
37 minuten geledenDOHA (ANP/RTR) - Iraanse onderhandelaars zijn in Doha om met Qatar te praten over het beëindigen van de oorlog met de Verenigde Staten. Dat meldt een functionaris die op de hoogte is van de gesprekken aan persbureau Reuters.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland brengt een grote politiemacht op de been in aanloop naar de aangekondigde jongerenprotesten door heel het land. De Duitse protestbeweging noemt zich 'GenZ regelt!' en heeft zich door de Franse studentenprotesten laten inspireren. Er wordt in meer dan dertig steden gedemonstreerd, waaronder Berlijn, München, Keulen en Frankfurt.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse president Karol Nawrocki houdt crisisberaad met prominente vertegenwoordigers van politieke partijen over de ontstane patstelling bij het Constitutionele Hof. De benoeming van rechters van het hof is inzet geworden van een hoog opgelopen politieke strijd tussen de pro-Europese regering van premier Donald Tusk en de grootste oppositiepartij, het rechts-conservatieve en nationalistische PiS.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse politie voert preventieve controles uit in Parijs in aanloop naar de verwachte protesten van zaterdag. In het hele land staan demonstraties gepland en volgens de regering is het risico op ongeregeldheden erg groot. Met de controles hoopt de politie mensen te identificeren die uit zijn op geweld.
3 uur geledenBENGALURU (ANP) - Twee mensen zijn overleden nadat zij werden geëlektrocuteerd in het zwembad van een vijfsterrenhotel in India. Dat meldden Indiase media. Een van de slachtoffers zou een bemanningslid van Lufthansa zijn.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Poolse president Karol Nawrocki is in de nacht van vrijdag op zaterdag naar het Constitutioneel Hof in Warschau gegaan. Op beelden van onder meer het Poolse persbureau PAP is te zien hoe hij zich een weg door demonstranten buiten het gebouw baant.
8 uur geleden