Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeker 50 doden bij begrafenis Iraanse generaal

Zeker 50 doden bij begrafenis Iraanse generaal

KERMAN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Zeker vijftig mensen zijn om het leven gekomen in het gedrang bij de begrafenis van de Iraanse generaal Qassem Soleimani. Ook raakten meer dan 210 personen gewond in Kerman, bericht de Iraanse staatstelevisie. De begrafenis zou zijn uitgesteld vanwege het drama.

Op de begrafenisplechtigheden was een enorme menigte afgekomen. Eerder gingen ook op andere plaatsen al veel mensen de straat op om stil te staan bij de dood van Soleimani. Het ging maandag in hoofdstad Teheran, waar de hoogste leider Ali Khamenei huilde bij de grafkist van Soleimani, volgens staatsmedia om miljoenen mensen.

Soleimani, die één van de machtigste mannen in Iran was, kwam vorige week om het leven door een Amerikaanse droneaanval in buurland Irak. Dat leidde tot woedende reacties in zijn thuisland, waar veel mensen hem zien als een nationale held. Soleimani stond aan het hoofd van de al-Quds-eenheid, die buitenlandse operaties uitvoert voor de Iraanse Revolutionaire Garde.

De dood van de generaal deed de toch al bekoelde relatie tussen de VS en Iran nog verder verslechteren. "We zullen wraak nemen. Hard en definitief", zei bevelhebber Hossein Salami van de Revolutionaire Garde eerder op de dag tegen de menigte in Kerman.

Meer uit Buitenland

Scholier (13) valt in Rome docente aan en wil dat livestreamen

ROME (ANP) - Een Italiaanse scholier heeft op een school in Rome een lerares aangevallen en geprobeerd dat te livestreamen. De 13-jarige jongen spoot pepperspray in het gezicht van het slachtoffer en stak vervolgens met een mes, schrijft persbureau ANSA.

39 minuten geleden
Bespreking geassocieerd EU-lidmaatschap Canada start in oktober

BRUSSEL (ANP) - Op een top van de EU en Canada eind oktober worden de eerste inhoudelijke politieke besprekingen gevoerd over het geassocieerde EU-lidmaatschap voor Canada. Dat zei een woordvoerder van de Europese Commissie vrijdag. Dan gaan de EU en Canada "de kaders verkennen om onze relatie te versterken en concreet invulling te geven aan dit grote, gedurfde en mooie idee", voegde de woordvoerder daaraan toe.

42 minuten geleden
Rusland ontbiedt Britse gezant om wapenleveringen aan Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Britse zaakgelastigde in Moskou ontboden. Rusland is boos over nieuwe Britse wapenleveringen aan Oekraïne.

53 minuten geleden
Ruim 100.000 mensen op de vlucht binnen Jemen, melden VN

SANAA (ANP/RTR) - In de afgelopen twee weken zijn door de aanhoudende gevechten langs de westkust zeker 112.000 mensen ontheemd geraakt binnen Jemen, meldt de VN-organisatie voor migratie (IOM) vrijdag. Bijna 3000 mensen zijn over zee naar het Oost-Afrikaanse Djibouti gevlucht.

1 uur geleden
Raad van Europa: parlementsverkiezingen in Rusland zijn nep

STRAATSBURG (ANP) - De parlementsverkiezingen in Rusland zijn "neppe verkiezingen die tot een nepparlement leiden", zegt de Raad van Europa in een verklaring op de eerste dag waarop de Russen kunnen stemmen voor de Doema, het Russische lagerhuis.

2 uur geleden
EU keert 3,3 miljard euro uit aan Oekraïne voor defensie

BRUSSEL (ANP) - De EU keert 3,3 miljard euro uit aan Oekraïne, meldt de Europese Commissie vrijdag. Het geld is bedoeld voor drones en raketten en de bescherming van het luchtruim tegen Russische luchtaanvallen.

3 uur geleden
Zwemmer overleden door haaienbeet voor westkust Australië

PERTH (ANP/AFP) - Voor de westkust van Australië is vrijdag een man om het leven gekomen door een haaienbeet, meldt de politie. De man werd aangevallen terwijl hij bij een populair strand in de buurt van de stad Perth zwom.

3 uur geleden