Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeker 400 mensen veroordeeld voor protesten in Iran

Zeker 400 mensen veroordeeld voor protesten in Iran

TEHERAN (ANP/AFP) - Iraanse rechtbanken hebben zeker vierhonderd mensen veroordeeld voor hun betrokkenheid bij de aanhoudende protesten in het land. Zij moeten celstraffen tot tien jaar uitzitten, aldus de juridische website Mizan Online.

Het gaat specifiek om veroordelingen in de provincie Teheran. Mizan Online maakt melding van 160 celstraffen tussen de vijf en tien jaar, 80 tussen de twee en vijf jaar en nog eens 160 tot twee jaar. In het land hebben elf betogers doodstraffen opgelegd gekregen. Twee van hen zijn inmiddels geëxecuteerd, wat Iran internationale kritiek heeft opgeleverd.

De grootschalige betogingen tegen de regering begonnen na de dood van Mahsa Amini (22) in september. Zij stierf nadat ze door de moraalpolitie was opgepakt. De Iraanse autoriteiten omschrijven de protesten als rellen en geven onder meer de Verenigde Staten en Israël de schuld. De organisatie Iran Human Rights zegt dat bij de protesten minstens 458 deelnemers zijn gedood.

Meer uit Buitenland

Iran laat 20 Pakistaanse schepen door Straat van Hormuz

ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.

1 uur geleden
Houthi's claimen tweede raketaanval op Israël

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.

1 uur geleden
Eerder vermiste boten bereiken Cuba

HAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.

2 uur geleden
Vlaamse tiener vastgezet voor rol in sadistisch netwerk

GENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.

2 uur geleden
President Syrië bezoekt Duitsland en Verenigd Koninkrijk

DAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.

2 uur geleden
Doden bij Israëlische luchtaanval op auto met journalisten

BEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.

3 uur geleden
WHO: negen doden onder medisch personeel door aanvallen Israël

BEIROET (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon zijn zaterdag negen paramedici omgekomen. Dat schrijft directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een post op sociale media. Zeven anderen raakten gewond.

4 uur geleden