Zeker 400 mensen veroordeeld voor protesten in Iran
TEHERAN (ANP/AFP) - Iraanse rechtbanken hebben zeker vierhonderd mensen veroordeeld voor hun betrokkenheid bij de aanhoudende protesten in het land. Zij moeten celstraffen tot tien jaar uitzitten, aldus de juridische website Mizan Online.
Het gaat specifiek om veroordelingen in de provincie Teheran. Mizan Online maakt melding van 160 celstraffen tussen de vijf en tien jaar, 80 tussen de twee en vijf jaar en nog eens 160 tot twee jaar. In het land hebben elf betogers doodstraffen opgelegd gekregen. Twee van hen zijn inmiddels geëxecuteerd, wat Iran internationale kritiek heeft opgeleverd.
De grootschalige betogingen tegen de regering begonnen na de dood van Mahsa Amini (22) in september. Zij stierf nadat ze door de moraalpolitie was opgepakt. De Iraanse autoriteiten omschrijven de protesten als rellen en geven onder meer de Verenigde Staten en Israël de schuld. De organisatie Iran Human Rights zegt dat bij de protesten minstens 458 deelnemers zijn gedood.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft huiszoekingen verricht in een woning en in vakantiewoningen van voormalig premier Thorbjørn Jagland. Justitie is een onderzoek naar hem begonnen naar aanleiding van de recent geopenbaarde Epstein-documenten. Volgens Noorse media zei Jagland dat hij blij is dat de zaak wordt opgehelderd toen de huiszoeking in Oslo begon.
34 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische politie heeft in Brussel invallen gedaan bij de Europese Commissie in een onderzoek naar onregelmatigheden bij de verkoop van vastgoed, meldt de Financial Times. Het onderzoek wordt volgens de krant geleid door het Europees Openbaar Ministerie (EPPO). Dat bevestigt dat bewijs wordt verzameld, maar wil verder niets kwijt.
1 uur geledenSION (ANP) - De eigenaren van de bar in Crans-Montana waar tijdens nieuwjaarsnacht een grote dodelijke brand uitbrak, zijn bij aankomst voor een verhoor uitgejouwd door nabestaanden. Ze moesten zich een weg banen door een menigte van boze mensen en journalisten om de ingang van het gebouw te bereiken, is te zien bij de Zwitserse omroep SRF.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Voor het eerst sinds het begin van de Russische invasie hebben Oekraïense wapenfabrikanten vergunningen gekregen om te exporteren naar het buitenland. Dat meldt Roestem Oemjerov, secretaris van de nationale veiligheids- en defensieraad van Oekraïne. President Volodymyr Zelensky kondigde in september al aan dat hij snel met de wapenexport wilde beginnen.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Zweden gaat met straaljagers meedoen aan de Noordpoolmissie Arctic Sentry van de NAVO. Met die toestellen worden patrouilles uitgevoerd.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank heeft drie mannen veroordeeld voor een groepsverkrachting in 2020. De moeder van het slachtoffer had bewijsmateriaal een jaar bewaard in een plastic zak, omdat haar dochter aanvankelijk niet met de politie wilde praten.
2 uur geledenRIJKHOVEN (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever waarschuwt voor het verdwijnen van de petrochemische industrie, de staal- en de metaalindustrie in de EU. "Als je dat verliest, heb je geen strategische autonomie meer", zei hij voor het begin van de informele EU-top over concurrentiekracht.
3 uur geleden