Zeker 400 mensen veroordeeld voor protesten in Iran
TEHERAN (ANP/AFP) - Iraanse rechtbanken hebben zeker vierhonderd mensen veroordeeld voor hun betrokkenheid bij de aanhoudende protesten in het land. Zij moeten celstraffen tot tien jaar uitzitten, aldus de juridische website Mizan Online.
Het gaat specifiek om veroordelingen in de provincie Teheran. Mizan Online maakt melding van 160 celstraffen tussen de vijf en tien jaar, 80 tussen de twee en vijf jaar en nog eens 160 tot twee jaar. In het land hebben elf betogers doodstraffen opgelegd gekregen. Twee van hen zijn inmiddels geëxecuteerd, wat Iran internationale kritiek heeft opgeleverd.
De grootschalige betogingen tegen de regering begonnen na de dood van Mahsa Amini (22) in september. Zij stierf nadat ze door de moraalpolitie was opgepakt. De Iraanse autoriteiten omschrijven de protesten als rellen en geven onder meer de Verenigde Staten en Israël de schuld. De organisatie Iran Human Rights zegt dat bij de protesten minstens 458 deelnemers zijn gedood.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP/AFP) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, wil dat zijn staat het onderzoek leidt naar de dodelijke schietpartij in Minneapolis van zaterdag. Hij vertrouwt het onderzoek niet toe aan de federale overheid.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De federale agent die zaterdag in Minneapolis een man doodschoot was "zeer goed getraind", zei commandant Greg Bovino van de federale Amerikaanse grenspolitie op een persconferentie. De agent zou acht jaar in dienst zijn bij de grenspolitie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft woedend gereageerd op de oproep van gouverneur Tim Walz van Minnesota en burgemeester Jacob Frey van Minneapolis om federale agenten terug te trekken uit de stad. De Amerikaanse president vindt dat zij aanzetten tot opstand.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Britse soldaten in Afghanistan "de geweldigste van alle strijders" genoemd. Hij reageert op de woede van de Britse premier Keir Starmer over Trumps recente uitspraken over niet-Amerikaanse NAVO-troepen in de strijd in Afghanistan die zich achter het front zouden hebben verschuild.
5 uur geledenWASHINGTON/ABU DHABI (ANP/AFP) - De volgende ronde van gesprekken tussen Oekraïense en Russische delegaties onder leiding van Amerikaanse collega's is 1 februari in Abu Dhabi, aldus een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Er waren vrijdag en zaterdag directe gesprekken tussen Oekraïners en Russen samen met Amerikanen.
6 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De man die zaterdagochtend (lokale tijd) door federale agenten is neergeschoten in Minneapolis is overleden, bevestigen de autoriteiten na berichtgeving door Amerikaanse media. Volgens het ministerie van Binnenlandse Veiligheid was de man gewapend.
6 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - In de stad Minneapolis is een man neergeschoten door agenten van de federale immigratiedienst ICE, aldus ooggetuigen in plaatselijke media. De gemeente heeft bevestigd dat er een melding is van een neergeschoten man waarbij federale agenten betrokken zouden zijn. De man is volgens ooggetuigen naar een ziekenhuis gebracht.
7 uur geleden