Zeker 400 mensen veroordeeld voor protesten in Iran
TEHERAN (ANP/AFP) - Iraanse rechtbanken hebben zeker vierhonderd mensen veroordeeld voor hun betrokkenheid bij de aanhoudende protesten in het land. Zij moeten celstraffen tot tien jaar uitzitten, aldus de juridische website Mizan Online.
Het gaat specifiek om veroordelingen in de provincie Teheran. Mizan Online maakt melding van 160 celstraffen tussen de vijf en tien jaar, 80 tussen de twee en vijf jaar en nog eens 160 tot twee jaar. In het land hebben elf betogers doodstraffen opgelegd gekregen. Twee van hen zijn inmiddels geëxecuteerd, wat Iran internationale kritiek heeft opgeleverd.
De grootschalige betogingen tegen de regering begonnen na de dood van Mahsa Amini (22) in september. Zij stierf nadat ze door de moraalpolitie was opgepakt. De Iraanse autoriteiten omschrijven de protesten als rellen en geven onder meer de Verenigde Staten en Israël de schuld. De organisatie Iran Human Rights zegt dat bij de protesten minstens 458 deelnemers zijn gedood.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP/AFP) - Justitie in Cuba klaagt zes bemanningsleden aan van een Amerikaanse speedboot, die vorige week door de Cubaanse kustwacht werd onderschept tijdens een vuurgevecht. Dat meldt het Openbaar Ministerie in een verklaring.
39 minuten geledenMASHHAD (ANP/AFP) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, wordt begraven in zijn thuisstad Mashhad, meldt persbureau Fars. Khamenei kwam zaterdag om het leven bij bombardementen van Israël en de Verenigde Staten. Hij was 36 jaar aan de macht.
3 uur geledenQOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.
9 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
11 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
11 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
12 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
12 uur geleden