Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeker 400 mensen veroordeeld voor protesten in Iran

Zeker 400 mensen veroordeeld voor protesten in Iran

TEHERAN (ANP/AFP) - Iraanse rechtbanken hebben zeker vierhonderd mensen veroordeeld voor hun betrokkenheid bij de aanhoudende protesten in het land. Zij moeten celstraffen tot tien jaar uitzitten, aldus de juridische website Mizan Online.

Het gaat specifiek om veroordelingen in de provincie Teheran. Mizan Online maakt melding van 160 celstraffen tussen de vijf en tien jaar, 80 tussen de twee en vijf jaar en nog eens 160 tot twee jaar. In het land hebben elf betogers doodstraffen opgelegd gekregen. Twee van hen zijn inmiddels geëxecuteerd, wat Iran internationale kritiek heeft opgeleverd.

De grootschalige betogingen tegen de regering begonnen na de dood van Mahsa Amini (22) in september. Zij stierf nadat ze door de moraalpolitie was opgepakt. De Iraanse autoriteiten omschrijven de protesten als rellen en geven onder meer de Verenigde Staten en Israël de schuld. De organisatie Iran Human Rights zegt dat bij de protesten minstens 458 deelnemers zijn gedood.

Meer uit Buitenland

Luchtruim boven vliegveld Warschau heropend

WARSCHAU (ANP) - Het internationale vliegveld van Warschau meldt dat het luchtruim boven het gebied weer is heropend. Het luchtruim boven een deel van Polen ging uren eerder dicht nadat het land Russische drones in het luchtruim had neergehaald.

30 minuten geleden
Oekraïense minister: Poetin blijft escaleren en oorlog uitbreiden

KYIV (ANP) - De Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Andrii Sybiha‎ heeft uitgehaald naar Rusland na een incident op Pools grondgebied. De Russische president Vladimir Poetin "blijft maar escaleren, zijn oorlog uitbreiden en het Westen op de proef stellen", verklaart hij op X.

41 minuten geleden
Polen schiet drones neer boven eigen grondgebied

ARSCHAU (ANP/RTR) - Polen heeft "wapens gebruikt" om drones neer te schieten boven eigen grondgebied na herhaaldelijke schendingen van het luchtruim tijdens een Russische aanval op West-Oekraïne. Dat melden de Poolse strijdkrachten op X. "Op verzoek van de Operationeel Commandant van de Strijdkrachten zijn wapens gebruikt en zijn er operaties gaande om de neergehaalde doelen te lokaliseren."

3 uur geleden
Witte Huis steunt analyse Trump-handtekening op Epstein-brief

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis zegt geen probleem te hebben met een forensische analyse van de handtekening op een brief die de Amerikaanse president Donald Trump aan de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein zou hebben gegeven. Volgens Trump zijn de brief en de handtekening eronder niet van hem.

4 uur geleden
Republikeinse meerderheid Huis VS slinkt na verkiezing Virginia

WASHINGTON (ANP) - De Democraat James Walkinshaw heeft de tussentijdse verkiezingen gewonnen in het elfde district van de Amerikaanse staat Virginia, in de buitenwijken van hoofdstad Washington. Daardoor is de toch al kleine meerderheid van de Republikeinen in het Huis van Afgevaardigden geslonken.

5 uur geleden
Hulpvloot richting Gaza meldt tweede aanval op boot door drone

TUNIS (ANP) - De organisatie achter de actie Global Sumud Flotilla (GSF), een vloot schepen die hulpgoederen naar Gaza brengt, meldt dat nog een van haar boten is geraakt door wat vermoedelijk een drone was. Het incident zou voor de kust van Tunesië hebben plaatsgevonden.

5 uur geleden
UNICEF: nu meer kinderen met obesitas dan met ondergewicht

DEN HAAG (ANP) - Het aantal kinderen met ernstig overgewicht overtreft dit jaar voor het eerst het aantal kinderen met ondergewicht, schat UNICEF in een woensdag verschenen rapport. De VN-kinderrechtenorganisatie becijfert dat bijna een op de tien kinderen tussen de 5 en 19 jaar obesitas heeft. Het aantal kinderen met ondergewicht is de afgelopen jaren juist geleidelijk afgenomen.

5 uur geleden