Zeker 3 miljard dieren dood of gevlucht door bosbranden Australië
SYDNEY (ANP) - De bosbranden in Australië begin dit jaar hebben zeker 3 miljard dieren gedood of op de vlucht gejaagd. Dat meldt het Wereld Natuur Fonds (WNF) op basis van een onderzoek geleid door de University of Sydney. In januari, toen de bosbranden nog in grote delen van de staat New South Wales woekerden, werd geschat dat het om 1 miljard dieren ging.
Volgens de onderzoekers zijn er 2,46 miljard reptielen, 180 miljoen vogels, 143 miljoen zoogdieren en 51 miljoen kikkers door het vuur getroffen. Het eigenlijke aantal dieren ligt waarschijnlijk nog veel hoger, omdat de onderzoekers geen cijfers konden verzamelen over dode ongewervelden, zoals insecten en vissen.
"Dit zijn schokkende bevindingen", aldus de voorzitter van WNF in Australië. "Het is lastig om te bedenken of er gebeurtenissen zijn geweest waarbij zoveel dieren zijn gedood of verjaagd."
Een van de onderzoekers noemt het "moeilijk te bevatten". "De vooruitzichten voor de dieren die het hebben overleefd, zijn niet goed. Veel van hun leefgebied is verwoest."
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse staatsmedia melden dat de Amerikaanse president Donald Trump "onze eisen voor een einde van de oorlog" heeft geaccepteerd.
26 minuten geledenATLANTA (ANP) - De Republikein Clay Fuller, een voormalig aanklager die werd gesteund door president Donald Trump, heeft dinsdag een beslissende tweede stemronde in de Amerikaanse staat Georgia gewonnen. Hij volgt hiermee de conservatieve politica Marjorie Taylor Greene op in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, zo meldt NBC News.
32 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer reist af naar de Golfregio na het ingaan van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, meldt de BBC op basis van Downing Street. Starmer zal met de leiders in de regio onder meer praten over de heropening van de Straat van Hormuz en de rol die het Verenigd Koninkrijk daarbij kan spelen.
36 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse tienpuntenplan, dat de basis moet vormen voor onderhandelingen over een einde van de oorlog, houdt in dat de Verenigde Staten instemmen met de voortzetting van het Iraanse programma voor de verrijking van uranium en de opheffing van alle sancties. Dat melden Iraanse media.
41 minuten geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is blij dat Iran en de Verenigde Staten het eens zijn geworden over een staakt-het-vuren van twee weken. "Het doel moet nu zijn om de komende dagen te onderhandelen over een duurzaam einde aan de oorlog. Dat is alleen via diplomatieke weg te bereiken", schrijft hij in een verklaring. Duitsland wil volgens Merz ook bijdragen aan de heropening van de Straat van Hormuz.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zullen helpen bij de verkeersafwikkeling in de Straat van Hormuz. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump rond middernacht (lokale tijd) aan op Truth Social.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gezegd dat zijn land het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump steunt om aanvallen op Iran gedurende twee weken op te schorten, maar voegde eraan toe dat het staakt-het-vuren niet geldt voor Libanon. Dat meldden Israëlische media, waaronder The Times of Israel, op basis van een verklaring van Netanyahu's kantoor.
3 uur geleden