Zeker 28 doden na aanval op militaire academie Libië
TRIPOLI (ANP) - Zeker 28 mensen zijn omgekomen door een luchtaanval op een militaire academie in de Libische hoofdstad Tripoli. Een woordvoerder van het ministerie van Gezondheidszorg bevestigt dat alle doden cadetten waren. Het dodental kan nog oplopen.
Tripoli wordt sinds april belegerd door krijgsheer Khalifa Haftar en zijn Libische Nationale Leger (LNA). Volgens de Libische regering zitten de troepen van Haftar achter de aanval. De LNA ontkent dat.
Al meer dan 280 mensen zijn omgekomen sinds de belegering van Tripoli vorig jaar begon. Turkije heeft onlangs militaire steun toegezegd aan de regering. De Turkse marine gaat Tripoli beschermen. Saudi-Arabië heeft die steun veroordeeld. Door deze steun escaleert het conflict juist, aldus Saudi-Arabië.
In Libië heerst chaos sinds de val van dictator Muammar Kaddafi in 2011. Meerdere groeperingen zeggen de rechtmatige regering van het Noord-Afrikaanse land te zijn. De regering in Tripoli onder leiding van Fayez al-Sarraj wordt door de Verenigde Naties erkend.
Meer uit Buitenland
KABUL (ANP/AFP) - Reddingswerkers zoeken in de Afghaanse hoofdstad Kabul naar lichamen en overlevenden in het puin van een ziekenhuis dat getroffen zou zijn door een Pakistaanse luchtaanval. Verslaggevers van persbureau AFP zagen dat zeker dertig lichamen zijn geborgen.
5 minuten geledenMAIDUGURI (ANP/AFP) - Een reeks explosies heeft in het noordoosten van Nigeria aan zeker 23 mensen het leven gekost. "Uit een voorlopig onderzoek blijkt dat de incidenten vermoedelijk zijn uitgevoerd door zelfmoordterroristen", meldt de politie. Die spreekt over meer dan honderd gewonden.
1 uur geledenRAUNHEIM (ANP) - Zeker twee mensen zijn om het leven gekomen door een schietincident in Raunheim, in de buurt van Frankfurt Airport. Duitse media berichten dat 's nachts is geschoten in een horecazaak en dat de dader op de vlucht is.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie zegt in de nacht van maandag op dinsdag 206 Oekraïense drones te hebben neergehaald. 43 drones zouden zijn onderschept boven de regio Moskou, aldus de Russen. Hoeveel drones in totaal zijn afgevuurd, is niet duidelijk. Oekraïne laat vrijwel nooit iets los over eventuele aanvallen.
2 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Familieleden van Naveed Akram, de schutter die verdacht wordt van de aanslag op Bondi Beach in Sydney eind vorig jaar, zeggen te vrezen voor hun leven na een reeks bedreigingen. Dat werd dinsdagochtend duidelijk tijdens een rechtszaak.
3 uur geledenBEIROET (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt voor aanhoudende regenbuien in Libanon. Meer dan 800.000 mensen zijn door Israëlische aanvallen op de vlucht geslagen. Velen daarvan slapen op straat. "De stortbuien van de afgelopen dagen raken hen ongekend hard", schrijft de hulporganisatie in een persbericht.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger is een nieuwe aanvalsgolf begonnen op doelen in Iran en Libanon, meldt het in een bericht op het sociale medium Telegram. Het leger spreekt van een "grootschalige aanval" op wat het "infrastructuur van het Iraanse terroristische regime" in Teheran noemt. Volgens journalisten van Al Jazeera klonken explosies in de Iraanse hoofdstad.
6 uur geleden