Zeker 28 doden na aanval op militaire academie Libië
TRIPOLI (ANP) - Zeker 28 mensen zijn omgekomen door een luchtaanval op een militaire academie in de Libische hoofdstad Tripoli. Een woordvoerder van het ministerie van Gezondheidszorg bevestigt dat alle doden cadetten waren. Het dodental kan nog oplopen.
Tripoli wordt sinds april belegerd door krijgsheer Khalifa Haftar en zijn Libische Nationale Leger (LNA). Volgens de Libische regering zitten de troepen van Haftar achter de aanval. De LNA ontkent dat.
Al meer dan 280 mensen zijn omgekomen sinds de belegering van Tripoli vorig jaar begon. Turkije heeft onlangs militaire steun toegezegd aan de regering. De Turkse marine gaat Tripoli beschermen. Saudi-Arabië heeft die steun veroordeeld. Door deze steun escaleert het conflict juist, aldus Saudi-Arabië.
In Libië heerst chaos sinds de val van dictator Muammar Kaddafi in 2011. Meerdere groeperingen zeggen de rechtmatige regering van het Noord-Afrikaanse land te zijn. De regering in Tripoli onder leiding van Fayez al-Sarraj wordt door de Verenigde Naties erkend.
Meer uit Buitenland
TAIPEI/YILAN (ANP/AFP/RTR) - Ruim 30 kilometer voor de noordoostkust van Taiwan heeft zich op een diepte van 73 kilometer een aardbeving voorgedaan met een kracht van tussen de 6.6 en 7.0, aldus de plaatselijke autoriteiten en meteorologische instellingen. Het epicentrum was onder de zeebodem ten oosten van de kustplaats Yilan, die niet ver van de hoofdstad Taipei ligt.
1 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Bij de Amerikaanse aanvallen in Nigeria zijn in de nacht van donderdag op vrijdag niet alleen strijders van Islamitische Staat (IS) getroffen, zoals de Amerikaanse president Donald Trump verkondigde. Volgens een woordvoerder van de Nigeriaanse president zijn ook kleinere groepen geraakt.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Vlaamse dichter, vertaler en dagboekschrijver Leonard Nolens is op 78-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie gemeld aan persbureau Belga. De dichter was al een tijdje ziek.
7 uur geledenKYIV (ANP) - Ongeveer een derde van de Oekraïense hoofdstad Kyiv zit zonder verwarming na Russische aanvallen in de nacht van vrijdag op zaterdag, aldus minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha. Ook in de regio rondom de stad zijn dergelijke problemen ontstaan.
8 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Saudi-Arabië heeft een separatistische beweging in buurland Jemen opgeroepen de wapens neer te leggen en recent veroverd gebied terug te geven aan de door Riyad gesteunde regering. Defensieminister Khalid bin Salman heeft een verklaring hierover gedeeld op sociale media.
9 uur geledenPHNOM PENH (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben een staakt-het-vuren ondertekend na bijna drie weken van hevige gevechten aan de grens. Ze hebben drie dagen onderhandeld over het stoppen van het dodelijke grensconflict.
11 uur geledenWARSCHAU (ANP/TR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag Kyiv en andere regio's in Oekraïne aangevallen met onder meer raketten en drones. In de hoofdstad klonken explosies en het leger meldde op Telegram dat er raketten werden ingezet.
11 uur geleden