Zeker 28 doden na aanval op militaire academie Libië
TRIPOLI (ANP) - Zeker 28 mensen zijn omgekomen door een luchtaanval op een militaire academie in de Libische hoofdstad Tripoli. Een woordvoerder van het ministerie van Gezondheidszorg bevestigt dat alle doden cadetten waren. Het dodental kan nog oplopen.
Tripoli wordt sinds april belegerd door krijgsheer Khalifa Haftar en zijn Libische Nationale Leger (LNA). Volgens de Libische regering zitten de troepen van Haftar achter de aanval. De LNA ontkent dat.
Al meer dan 280 mensen zijn omgekomen sinds de belegering van Tripoli vorig jaar begon. Turkije heeft onlangs militaire steun toegezegd aan de regering. De Turkse marine gaat Tripoli beschermen. Saudi-Arabië heeft die steun veroordeeld. Door deze steun escaleert het conflict juist, aldus Saudi-Arabië.
In Libië heerst chaos sinds de val van dictator Muammar Kaddafi in 2011. Meerdere groeperingen zeggen de rechtmatige regering van het Noord-Afrikaanse land te zijn. De regering in Tripoli onder leiding van Fayez al-Sarraj wordt door de Verenigde Naties erkend.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
1 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
7 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
14 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
18 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
18 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.
18 uur geleden