Zeker 26 doden bij bootongeluk in Bangladesh
DHAKA (ANP/AFP) - Zeker 26 mensen zijn om het leven gekomen bij een bootongeluk in Bangladesh. Een volle speedboot botste bij de oversteek van de brede rivier de Padma op een vrachtboot. Vijf opvarenden zijn volgens de plaatselijke politie gewond geraakt.
Over de oorzaak van het ongeval is nog niets bekend. De snelle veerboot ramde het vrachtschip en zonk razendsnel. Het is niet bekend hoeveel mensen er precies aan boord waren. De autoriteiten vrezen dat er nog vijf opvarenden vermist zijn.
Het bootongeluk gebeurde vlakbij de bouwplaats van wat de grootste en langste brug van het land gaat worden, circa 30 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad Dhaka. De werkzaamheden aan dit enorme project hinderen de gebruikelijke veerdiensten op dit punt op de rivier. Daarom nemen veel mensen kleinere speedboten om de Padma over te steken. Die kunnen de stroom in een kwartier oversteken terwijl de normale, veiligere veerboten er wel twee uur over doen.
Het lage land met veel brede rivieren is vaker het toneel van ongelukken met veerboten.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn met meer dan 5 procent gedaald door de hoop op een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran om uiteindelijk de oorlog te beëindigen. Ook gingen de Aziatische markten licht omhoog.
20 minuten geledenBARINAS (ANP) - In de stad Barinas in het westen van Venezuela hebben honderden gedetineerden zondag een gevangenis overgenomen. Ze protesteerden tegen marteling en eisten het ontslag van de gevangenisdirecteur.
2 uur geledenLACANAU/LÈGE-CAP-FERRET (ANP) - Aan de Franse kust zijn twee zwemmers verdronken nadat zij door sterke stromingen werden meegesleurd in het water. Dat melden de autoriteiten in het departement Gironde in een verklaring.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het vermoedelijke aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 900. Dat meldt de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zondag. 101 ebolabesmettingen zijn inmiddels vastgesteld in de DRC, waar het virus uitbrak.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.
5 uur geledenNICOSIA (ANP/RTR) - Op Cyprus lijkt uiterst rechts bij de parlementsverkiezingen van zondag winst te boeken. Dit blijkt uit exitpolls die tevens wijzen op verlies voor de centrumpartijen die de onafhankelijke president Nikos Christodoulides steunen.
5 uur geledenJIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.
9 uur geleden