Zeker 26 doden bij bootongeluk in Bangladesh
DHAKA (ANP/AFP) - Zeker 26 mensen zijn om het leven gekomen bij een bootongeluk in Bangladesh. Een volle speedboot botste bij de oversteek van de brede rivier de Padma op een vrachtboot. Vijf opvarenden zijn volgens de plaatselijke politie gewond geraakt.
Over de oorzaak van het ongeval is nog niets bekend. De snelle veerboot ramde het vrachtschip en zonk razendsnel. Het is niet bekend hoeveel mensen er precies aan boord waren. De autoriteiten vrezen dat er nog vijf opvarenden vermist zijn.
Het bootongeluk gebeurde vlakbij de bouwplaats van wat de grootste en langste brug van het land gaat worden, circa 30 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad Dhaka. De werkzaamheden aan dit enorme project hinderen de gebruikelijke veerdiensten op dit punt op de rivier. Daarom nemen veel mensen kleinere speedboten om de Padma over te steken. Die kunnen de stroom in een kwartier oversteken terwijl de normale, veiligere veerboten er wel twee uur over doen.
Het lage land met veel brede rivieren is vaker het toneel van ongelukken met veerboten.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP/AFP) - Italië heeft Israël opgeroepen de Italiaanse opvarenden van de Global Summud Flotilla onmiddellijk vrij te laten. Die internationale hulpvloot die koerste op Gaza, werd in de nacht van woensdag op donderdag door de Israëlische marine niet ver van Kreta omsingeld, waarna Israël naar eigen zeggen 175 opvarenden arresteerde. Volgens de organisatie gaat het om 211 opvarenden die zijn "gekidnapt".
20 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Voorzitter Roberta Metsola van het Europees Parlement wijst het verzoek van een aantal Nederlandse Europarlementariërs af om tijdelijk te stoppen met de maandelijkse vergaderingen in Straatsburg. De parlementariërs van de Partij voor de Dieren (PvdD), SGP, PVV en BBB hadden haar gevraagd alle vergaderingen van het parlement in Brussel te houden om energie te besparen gezien dreigende energietekorten.
1 uur geledenKURESSAARE (ANP) - Er kan geen sprake zijn van terugkeer naar de oude situatie met Rusland, vindt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Zelfs niet nadat Moskou een einde heeft gemaakt aan de oorlog in Oekraïne", zei ze na afloop van een ministeriële bijeenkomst van Noord-Europese en Baltische staten in Estland.
1 uur geledenROME (ANP/AFP) - Italië heeft Israël opgeroepen de Italiaanse opvarenden van de Global Summud Flotilla onmiddellijk vrij te laten. Die internationale hulpvloot die koerste op Gaza, werd in de nacht van woensdag op donderdag door de Israëlische marine niet ver van Kreta omsingeld, waarna Israël naar eigen zeggen 175 opvarenden arresteerde. Volgens de organisatie gaat het om 211 opvarenden die zijn "gekidnapt".
2 uur geledenKURESSAARE (ANP) - Bondgenoten van Oekraïne halen hun gelijk nu Rusland zijn jaarlijkse militaire parade uit angst voor Oekraïne moet afschalen. Dat bewijst dat Rusland helemaal niet aan het winnen is, zeggen EU-buitenlandchef Kaja Kallas en de Letse buitenlandminister.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De verdachte van de steekpartij in het Londense Golders Green was bekend bij een antiterrorismeprogramma in het land. Het door de overheid geleide programma heeft als doel te voorkomen dat mensen terroristen worden.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei zegt dat de Verenigde Staten verslagen zijn, en dat de Perzische Golf een nieuwe fase ingaat onder Iraanse leiding. Khamenei deed de uitspraken in een boodschap die werd voorgelezen op de Iraanse staatstelevisie.
3 uur geleden