Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeker 26 doden bij bootongeluk in Bangladesh

Zeker 26 doden bij bootongeluk in Bangladesh

DHAKA (ANP/AFP) - Zeker 26 mensen zijn om het leven gekomen bij een bootongeluk in Bangladesh. Een volle speedboot botste bij de oversteek van de brede rivier de Padma op een vrachtboot. Vijf opvarenden zijn volgens de plaatselijke politie gewond geraakt.

Over de oorzaak van het ongeval is nog niets bekend. De snelle veerboot ramde het vrachtschip en zonk razendsnel. Het is niet bekend hoeveel mensen er precies aan boord waren. De autoriteiten vrezen dat er nog vijf opvarenden vermist zijn.

Het bootongeluk gebeurde vlakbij de bouwplaats van wat de grootste en langste brug van het land gaat worden, circa 30 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad Dhaka. De werkzaamheden aan dit enorme project hinderen de gebruikelijke veerdiensten op dit punt op de rivier. Daarom nemen veel mensen kleinere speedboten om de Padma over te steken. Die kunnen de stroom in een kwartier oversteken terwijl de normale, veiligere veerboten er wel twee uur over doen.

Het lage land met veel brede rivieren is vaker het toneel van ongelukken met veerboten.

Meer uit Buitenland

Rubio: hoop dat Iraniërs de regering kunnen omverwerpen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zegt te hopen dat het Iraanse volk de regering omver kan werpen. Hij zei ook dat Iran onder de huidige machthebbers een enorm risico vormt.

2 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde dreigt met geweld Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.

3 uur geleden
Revolutionaire Garde dreigt: vijanden zelfs thuis niet veilig

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."

5 uur geleden
President Iran: zwijgen niet na aanvallen op school en ziekenhuis

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian verklaart dat zijn land "niet zal zwijgen of voor misdaden zal zwichten", na wat volgens hem Amerikaanse en Israëlische aanvallen waren op een school en ziekenhuis in Iran. Hij roept de internationale gemeenschap op het geweld te veroordelen.

5 uur geleden
Dodental Israëlische aanvallen op Libanon loopt op

BEIROET (ANP/AFP) - Door de Israëlische aanvallen maandag op Libanon zijn zeker 53 doden gevallen, verklaart de Libanese regering. Het aantal gewonden is opgelopen naar 154.

6 uur geleden
Trump: dit was onze laatste kans om Iraans kernwapen te voorkomen

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was afgelopen weekend "de laatste goede kans" om Iran aan te vallen en te voorkomen dat het land een kernwapen zou ontwikkelen. Hij stelde in een korte update over Iran dat de operatie "ver voor op schema" ligt.

7 uur geleden
Regering Iran roept op tot steunprotesten in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft burgers opgeroepen om maandagavond in Teheran steun te betuigen aan de Islamitische Republiek en hun eer te bewijzen aan leider Ali Khamenei, die afgelopen weekend werd gedood. De oproep werd gedeeld via de staatstelevisie.

7 uur geleden