Zeker 26 doden bij bootongeluk in Bangladesh
DHAKA (ANP/AFP) - Zeker 26 mensen zijn om het leven gekomen bij een bootongeluk in Bangladesh. Een volle speedboot botste bij de oversteek van de brede rivier de Padma op een vrachtboot. Vijf opvarenden zijn volgens de plaatselijke politie gewond geraakt.
Over de oorzaak van het ongeval is nog niets bekend. De snelle veerboot ramde het vrachtschip en zonk razendsnel. Het is niet bekend hoeveel mensen er precies aan boord waren. De autoriteiten vrezen dat er nog vijf opvarenden vermist zijn.
Het bootongeluk gebeurde vlakbij de bouwplaats van wat de grootste en langste brug van het land gaat worden, circa 30 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad Dhaka. De werkzaamheden aan dit enorme project hinderen de gebruikelijke veerdiensten op dit punt op de rivier. Daarom nemen veel mensen kleinere speedboten om de Padma over te steken. Die kunnen de stroom in een kwartier oversteken terwijl de normale, veiligere veerboten er wel twee uur over doen.
Het lage land met veel brede rivieren is vaker het toneel van ongelukken met veerboten.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlogsdoelen in de strijd met Iran ook bereikt kunnen worden via een overeenkomst. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na overleg met Trump in een videoboodschap.
9 minuten geledenBOGOTÁ (ANP) - Bij de crash van een militair vliegtuig in Colombia is één persoon overleden, maakte president Gustavo Petro bekend op X. In totaal zijn 77 mensen in het ziekenhuis opgenomen.
11 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Iraanse ambassadeur ontboden om vermeende spionage in Londen. Het Verenigd Koninkrijk spreekt van "roekeloze en ontwrichtende acties" van het Iraanse regime.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft maandag met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gebeld over beoogde onderhandelingen met Iran. Dat zegt een ingewijde tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het treinstation Brussel-Zuid is maandagavond volledig ontruimd, nadat er twee verdachte pakketten zijn aangetroffen. Het treinverkeer ligt volledig stil en ook het metrostation wordt ontruimd. Dat melden spoorbeheerder Infrabel, spoormaatschappij NMBS en de politie.
1 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR/AFP) - In Colombia is een militair vliegtuig neergestort, kort na het opstijgen. Dat heeft het ministerie van Defensie bekendgemaakt. Een bron bij het leger zegt tegen persbureau AFP dat waarschijnlijk tachtig soldaten zijn omgekomen. Het lokale medium Blu Radio schrijft dat er 110 militairen aan boord waren en er vooralsnog twintig zijn gered.
2 uur geledenROME (ANP/AFP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft haar verlies toegegeven bij het referendum over hervormingen van het rechtssysteem. "De Italianen hebben hun keuze gemaakt. En we respecteren deze beslissing", schreef ze online.
2 uur geleden