Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeker 2300 doden door overstromingen in Libische stad Derna

Zeker 2300 doden door overstromingen in Libische stad Derna

DERNA (ANP/AFP/RTR) - Overstromingen hebben in de Libische stad Derna het leven gekost aan zeker 2300 mensen. Ook raakten zeker 7000 personen gewond en zijn er nog 5000 vermisten, melden Libische hulpdiensten.

Derna ligt in het oosten van Libië en is zwaar getroffen door de storm Daniel. De kuststad heeft naar schatting 125.000 inwoners. Een minister van de Oost-Libische regering zei na een bezoek dat zeker een kwart van de stad is weggevaagd nadat dammen waren bezweken.

Derna bevindt zich in heuvelachtig gebied en ligt aan een rivier, die meestal droog staat in de zomer. Nu stroomde plots een kolkende watermassa door het centrum van de stad. Daar zouden ook gebouwen zijn ingestort. Een lokale politicus noemde de situatie "catastrofaal" en vroeg op televisie om internationale hulp.

Ravage

Een journalist van persbureau Reuters was onderweg naar Derna getuige van een ravage: geknakte bomen, voertuigen op hun kant en overstroomde huizen. De Internationale Federatie van Rode Kruis- en Rode Halve Maanverenigingen (IFRC) sprak eerder over 10.000 vermisten in Libië in de nasleep van de storm. Het totale dodental is nog onbekend, maar moet volgens de organisatie "enorm" zijn.

Libië is politiek verdeeld en heeft twee regeringen, in het oosten en het westen. De internationaal erkende regering in het westelijke Tripoli heeft feitelijk geen controle over Derna, maar stuurt wel hulp. Het zou onder meer gaan om reddingsteams, hondenbrigades, artsen en technisch personeel om te helpen bij herstelwerkzaamheden. Ook meerdere landen hebben hulp aangeboden, waaronder Turkije.

Meer uit Buitenland

Evacuaties door bosbrand op het Griekse eiland Kreta

IERAPETRA (ANP/RTR) - Op het Griekse eiland Kreta woedt sinds woensdagmiddag een grote bosbrand. Zeker 155 brandweerlieden bestrijden de brand, meldt de Griekse brandweer. Bewoners en toeristen uit vier dorpjes zijn geëvacueerd; ongeveer 3.000 mensen zijn ondergebracht in tijdelijke opvang, aldus lokale autoriteiten.

37 minuten geleden
Pentagon denkt atoomprogramma Iran twee jaar te hebben vertraagd

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Iraanse atoomprogramma heeft tot twee jaar vertraging opgelopen door de zware bombardementen vorige maand van de Verenigde Staten. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft dat woensdag gezegd.

8 uur geleden
Israël zegt 'dicht bij akkoord' Gaza te zijn

TEL AVIV (ANP/RTR) - Volgens buitenlandminister Gideon Saar is Israël "dicht bij een akkoord" over een wapenstilstand in Gaza. "We zijn zeer van wil om een akkoord over de gijzelaars en een wapenstilstand te bereiken", aldus de minister op een persconferentie. "We zijn akkoord met alle Amerikaanse voorstellen."

12 uur geleden
Hamas bestudeert voorstel wapenstilstand, nog geen reactie Israël

GAZA (ANP/RTR) - Hamas zegt het nieuwe voorstel voor een wapenstilstand in Gaza te bestuderen. Israël heeft nog geen reactie gegeven op de verklaring van de Amerikaanse president Donald Trump dat Israël "akkoord is met een staakt-het-vuren".

14 uur geleden
Rapper Diddy deels schuldig bevonden door jury

NEW YORK (ANP/RTR) - Rapper Sean 'Diddy' Combs is deels schuldig bevonden in een omvangrijke zedenzaak tegen hem. De jury oordeelde dat de Amerikaanse artiest schuldig is aan twee gevallen van het vervoeren van personen met het oog op prostitutie. De jury achtte hem niet schuldig aan de overige drie aanklachten.

14 uur geleden
Tientallen doden bij overstromingen in Pakistan

ISLAMABAD (ANP/AFP) - Overstromingen in Pakistan hebben tot dusver 64 levens geëist. Er zijn 117 gewonden. Mogelijk lopen die aantallen verder op omdat de zware regens zeker tot zaterdag zullen aanhouden, met waarschijnlijk nieuwe overstromingen tot gevolg, waarschuwt het Pakistaanse weerinstituut.

16 uur geleden
Chinese president Xi slaat voor het eerst BRICS-top over

RIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping reist komend weekend niet af naar Brazilië voor de top van BRICS-landen. Het is voor het eerst sinds hij in 2013 aan de macht kwam dat Xi een jaarlijkse BRICS-top overslaat.

16 uur geleden