Zeker 22 bewoners AZC Sneek positief op coronavirus
SNEEK (ANP) - Zeker 22 bewoners van het asielzoekerscentrum (azc) in Sneek zijn positief getest op het coronavirus. Dat bevestigt de GGD Friesland na berichtgeving van de Leeuwarder Courant. In het centrum wonen ongeveer 550 mensen en werken enkele tientallen personeelsleden. De overige bewoners zullen de komende dagen getest worden. Het centrum is onmiddellijk gesloten.
De getroffenen vertonen allemaal milde klachten. Sommige geteste personen hebben volgens een woordvoerder zelfs helemaal geen klachten. "We verwachten dat er meer besmettingsgevallen naar boven komen als er meer mensen getest worden" aldus de zegsvrouw.
Tot nu toe zijn honderd mensen getest op het coronavirus. De GGD schat dat enkele dagen nodig zijn om iedereen te testen. De komende drie dagen gaat het azc in quarantaine.
Meer gevallen
Afgelopen maandag is bij één bewoner een besmetting met het coronavirus vastgesteld. In de dagen erna kwamen in azc Sneek meer gevallen aan het licht, meldt het Centraal Orgaan Asielzoekers (COA).
Eind maart werd een eerste bewoner van een asielzoekerscentrum positief getest op het coronavirus. Het ging daarbij om het azc Maastricht. Inmiddels zijn er 29 bewoners van azc’s positief getest. Naast de 22 besmettingen in Sneek zijn 7 bewoners in andere azc's besmet, zegt het COA.
Meer uit Binnenland
MILAAN (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben shorttracker Jens van 't Wout gefeliciteerd met zijn tweede gouden medaille tijdens de Olympische Winterspelen. Het koningspaar spreekt in een bericht op sociale media van "een razend spannende finale".
1 uur geledenWASSENAAR (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders steunt delen van de rechtse MAGA-ideologie van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat blijkt uit een onderzoek van instituut Clingendael. 54 procent van de ondervraagden gelooft dat de 'westerse beschaving', waarbij de definitie daarvan aan henzelf is gelaten, bedreigd wordt. Een grote groep staat kritisch tegenover migratie en progressieve ideeën.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Trouwen op het gemeentehuis is in 2026 in bijna alle gemeenten duurder geworden dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP van alle tarieven voor een huwelijksceremonie op het gemeentehuis.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Canal Parade is normaal het sluitstuk van Pride Amsterdam, maar dit jaar vindt de kleurrijke botenparade plaats halverwege het evenement, op 1 augustus. Dat komt doordat deze 30e editie van Pride Amsterdam tegelijk ook de 10e viering van World Pride is. Het evenement duurt daarom twee weken in plaats van een week. Er worden extra veel bezoekers verwacht.
14 uur geledenBREDA (ANP) - De gemeente Breda roept carnavalsvierders op niet meer naar de binnenstad te komen vanwege de drukte. "De binnenstad van Breda raakt vol! Kom er niet meer naartoe", zegt de gemeente.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tijdens de herstelwerkzaamheden van de defecte bovenleiding bij Utrecht zijn meer kapotte onderdelen gevonden dan eerder werd aangenomen. Een woordvoerder van ProRail laat weten dat nieuwe onderdelen naar de locatie moeten worden gebracht, omdat de schade groter is dan gedacht. De herstelwerkzaamheden lopen hierdoor opnieuw vertraging op. ProRail verwacht tot zeker 20.00 uur nodig te hebben voor de reparatie.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS zegt overrompeld te zijn door de puinhoop die carnavalsvierders in de trein achterlaten. De spoorwegmaatschappij roept treinreizigers op hun rommel mee te nemen.
19 uur geleden