Zeker 1950 winkelvestigingen dicht vanwege corona
DEN HAAG (ANP) - Tot nu toe hebben zeker 1950 winkelvestigingen hun deuren tijdelijk gesloten vanwege het coronavirus. Dat blijkt uit een optelsom van alle sluitingen die bekend zijn bij branchevereniging INretail of die bekend zijn gemaakt door winkelketens. Veel kleinere ondernemers zitten hier niet bij en daarom zal het werkelijke getal veel hoger liggen, verwacht een woordvoerder.
In Nederland zijn 102.000 winkelvestigingen, blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Zo’n 30.000 dragen bij aan de vitale processen die de overheid in stand wil houden tijdens de coronacrisis. Dit zijn bijvoorbeeld supermarkten, apothekers, tankstations en drogisterijen. Een woordvoerder van INretail verwacht dat winkelsluitingen in deze groep minder aan de orde zullen zijn. Een deel van de overige 72.000 winkels heeft de deuren gesloten, al is niet bekend hoeveel precies.
INretail ziet ook dat veel ondernemers hun zaak op creatieve wijze draaiende proberen te houden. De woordvoerder kent voorbeelden van winkeliers die hun spullen voor het eerst online verkopen of die langer opengaan en klanten een voor een binnenlaten. "Vooral de kleine ondernemer probeert het nog."
Dicht
Maar de woordvoerder raadt de winkeliers aan om rekening te houden met het scenario dat de deuren toch dicht moeten. "Als de overheid besluit om meer maatregelen te nemen, dan zullen die ook met winkels te maken hebben."
De afgelopen dagen regende het aankondigingen van grotere ketens die hun winkels sloten. Voorbeelden daarvan zijn VodafoneZiggo, Ici Paris XL, Van Haren, die elk zo rond de 150 winkels hebben.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Het aantal ondernemers dat stopt is in het eerste kwartaal van dit jaar voor het eerst in 2,5 jaar afgenomen. Dat ziet de Kamer van Koophandel (KVK). Er zijn ook meer nieuwe bedrijven begonnen ten opzichte van een jaar eerder.
57 minuten geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De gemiddelde hypotheekrente ligt momenteel op het hoogste punt in ruim twee jaar, meldt De Hypotheker. Dat komt met name door de oplopende kapitaalmarktrente, de belangrijkste graadmeter voor hypotheekrentes. Die stijgt vanwege de Iranoorlog. De hypotheekadviseur verwacht de komende periode nog een lichte stijging van de hypotheekrente, maar denkt wel dat de grootste piek achter de rug is.
1 uur geledenLOS GATOS (ANP) - Streamingdienst Netflix heeft in het eerste kwartaal flink meer winst geboekt dan een jaar eerder, mede geholpen door prijsverhogingen en klantengroei. Netflix maakte ook bekend dat voorzitter en medeoprichter Reed Hastings in juni aftreedt. Hij stelt zich niet beschikbaar voor herverkiezing.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine winsten gesloten, waarmee verder werd geborduurd op de recordstanden van de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten raakt de economische groei van landen in de regio, onder meer doordat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olie- en gastankers. Bovendien zijn energiefaciliteiten beschadigd door aanvallen en het vliegverkeer rond de Perzische Golf is ernstig ontregeld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Vooral Qatar, Irak en Iran worden hard geraakt.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt een terugkeer naar kernenergie geen oplossing voor de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei Merz donderdag in een persconferentie. Het was volgens Merz wel een fout van Duitsland om volledig te stoppen met kernenergie toen drie jaar geleden de laatste operationele reactoren werden stilgelegd.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. Chipmachinefabrikant ASML stond wel opnieuw bij de dalers in de hoofdindex op het Damrak na de kwartaalcijfers die woensdag werden gepubliceerd. Olie- en gasconcern Shell profiteerde juist van de gestegen olieprijzen en werd hoger gezet.
8 uur geleden