Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeker 1950 winkelvestigingen dicht vanwege corona

Zeker 1950 winkelvestigingen dicht vanwege corona

DEN HAAG (ANP) - Tot nu toe hebben zeker 1950 winkelvestigingen hun deuren tijdelijk gesloten vanwege het coronavirus. Dat blijkt uit een optelsom van alle sluitingen die bekend zijn bij branchevereniging INretail of die bekend zijn gemaakt door winkelketens. Veel kleinere ondernemers zitten hier niet bij en daarom zal het werkelijke getal veel hoger liggen, verwacht een woordvoerder.

In Nederland zijn 102.000 winkelvestigingen, blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Zo’n 30.000 dragen bij aan de vitale processen die de overheid in stand wil houden tijdens de coronacrisis. Dit zijn bijvoorbeeld supermarkten, apothekers, tankstations en drogisterijen. Een woordvoerder van INretail verwacht dat winkelsluitingen in deze groep minder aan de orde zullen zijn. Een deel van de overige 72.000 winkels heeft de deuren gesloten, al is niet bekend hoeveel precies.

INretail ziet ook dat veel ondernemers hun zaak op creatieve wijze draaiende proberen te houden. De woordvoerder kent voorbeelden van winkeliers die hun spullen voor het eerst online verkopen of die langer opengaan en klanten een voor een binnenlaten. "Vooral de kleine ondernemer probeert het nog."

Dicht

Maar de woordvoerder raadt de winkeliers aan om rekening te houden met het scenario dat de deuren toch dicht moeten. "Als de overheid besluit om meer maatregelen te nemen, dan zullen die ook met winkels te maken hebben."

De afgelopen dagen regende het aankondigingen van grotere ketens die hun winkels sloten. Voorbeelden daarvan zijn VodafoneZiggo, Ici Paris XL, Van Haren, die elk zo rond de 150 winkels hebben.

Meer uit Financieel

TUI repatrieert 250 gestrande toeristen naar Hannover

HANNOVER (ANP/DPA) - Twee TUI-vluchten uit de Verenigde Arabische Emiraten met gestrande toeristen aan boord zijn zaterdagavond geland op de luchthaven van Hannover. In totaal zaten 250 reizigers aan boord van de twee vliegtuigen. Onder hen waren mensen uit Nederland, Zweden, Frankrijk, Polen en het Verenigd Koninkrijk. Hoeveel Nederlanders aan boord waren, is nog niet bekend.

2 uur geleden
Olieproductie Koeweit omlaag, benzine mogelijk nog duurder

KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.

18 uur geleden
Reuters: EU onderzoekt hulp voor bedrijven bij energiekosten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.

20 uur geleden
ANVR waarschuwt voor extreem dure tickets door schaarse vluchten

DEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.

21 uur geleden
TUI zoekt naar vluchten voor honderden gestrande reizigers

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.

23 uur geleden
Vliegverkeer Dubai gedeeltelijk hervat na tijdelijke stillegging

DUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.

1 dag geleden
Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

1 dag geleden