Zeker 18 gewonden bij volksfeest in Buenos Aires voor WK-winst
BUENOS AIRES (ANP) - Zeker achttien mensen zijn gewond geraakt bij de huldiging van de Argentijnse voetballers in Buenos Aires voor het winnen van het WK voetbal. Dat meldden Argentijnse media. Volgens de autoriteiten gingen maar liefst 5 miljoen mensen de straat op om een glimp op te vangen van Lionel Messi en zijn ploeggenoten, die in een open bus door de Argentijnse hoofdstad reden. De bustour werd voortijdig beëindigd vanwege de enorme drukte en de nodige incidenten.
De bus zou naar de bekende obelisk op het volgepakte Plaza de la República rijden, maar zo ver kwam het niet. Omdat het zo druk was en gevaarlijke situaties ontstonden, besloten de autoriteiten de huldiging af te breken. De spelers stapten in helikopters, waarmee ze over de stad vlogen om zo in de lucht hun geplande route af te maken. Ze werden daarna teruggebracht naar het trainingscomplex van de Argentijnse bond.
De enorme toeloop in de stad leidde tot de nodige incidenten. Zo vielen mensen uit verkeerslichten en lantaarnpalen waar ze in waren geklommen. Ook stortte een bushokje in waarop mensen stonden. Sommigen probeerden vanaf een viaduct in de open bus tussen de spelers te springen toen het voertuig daar onderdoor reed. Eén persoon lukte dat, een ander viel achter de bus op de grond.
"Bedankt iedereen, dit is een droom", verscheen na het afbreken van de huldiging op het Twitter-account van de nationale ploeg, met foto's van de bustocht. "Deze is voor alle Argentijnen. Jullie hebben ons erg blij gemaakt met jullie steun en liefde."
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - PSV begint met Niek Schiks in het doel tegen FC Groningen. De doelman maakt zijn debuut voor de Eindhovense club. Zowel Matej Kovar als Nick Olij raakte tijdens de laatste training geblesseerd. Tijn Smolenaars zit als reservedoelman op de bank. Het duel in de Euroborg begint om 16.45 uur.
18 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over het resultaat van de uitwedstrijd van Feyenoord tegen FC Utrecht. "Hier winnen is altijd lastig", zei hij na een zege van 1-0 in stadion Galgenwaard. "Het liefst speel je negentig minuten goed. Ik denk dat we een goede eerste helft hebben gespeeld en daarna karakter hebben getoond. Mijn spelers hebben in de tweede helft voor iedere meter gevochten."
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Met drie belangrijke reddingen voorkwam Tim Wellenreuther dat Feyenoord in de problemen kwam tegen FC Utrecht. De aanvoerder hield Gjivai Zechiël tweemaal van scoren af en werkte ook een schot van Miguel Rodríguez uit zijn doel.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Feyenoord heeft de uitwedstrijd tegen FC Utrecht tot een goed einde gebracht. De ploeg van trainer Robin van Persie zegevierde met 0-1 en staat weer tweede in de Eredivisie, met een voorsprong van 1 punt op NEC dat een duel minder heeft gespeeld.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Feyenoord heeft de uitwedstrijd tegen FC Utrecht gewonnen (0-1). Oussama Targhalline maakte in de tiende minuut het enige doelpunt van de wedstrijd.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Linksback Owen Wijndal staat bij Ajax in de basis tegen AZ. Het elftal van trainer Fred Grim treedt zondag om 14.30 uur in Alkmaar aan tegen de nummer 7 van de Eredivisie. Aanwinst Oleksandr Zintsjenko zit voor het eerst op de bank bij de Amsterdammers.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Dennis te Kloese bekijkt de uitwedstrijd van Feyenoord tegen FC Utrecht niet in stadion Galgenwaard. De directeur van de Rotterdamse club heeft het advies gekregen om vanwege veiligheidsredenen niet naar Utrecht te komen.
3 uur geleden