Zeker 18 gewonden bij volksfeest in Buenos Aires voor WK-winst
BUENOS AIRES (ANP) - Zeker achttien mensen zijn gewond geraakt bij de huldiging van de Argentijnse voetballers in Buenos Aires voor het winnen van het WK voetbal. Dat meldden Argentijnse media. Volgens de autoriteiten gingen maar liefst 5 miljoen mensen de straat op om een glimp op te vangen van Lionel Messi en zijn ploeggenoten, die in een open bus door de Argentijnse hoofdstad reden. De bustour werd voortijdig beëindigd vanwege de enorme drukte en de nodige incidenten.
De bus zou naar de bekende obelisk op het volgepakte Plaza de la República rijden, maar zo ver kwam het niet. Omdat het zo druk was en gevaarlijke situaties ontstonden, besloten de autoriteiten de huldiging af te breken. De spelers stapten in helikopters, waarmee ze over de stad vlogen om zo in de lucht hun geplande route af te maken. Ze werden daarna teruggebracht naar het trainingscomplex van de Argentijnse bond.
De enorme toeloop in de stad leidde tot de nodige incidenten. Zo vielen mensen uit verkeerslichten en lantaarnpalen waar ze in waren geklommen. Ook stortte een bushokje in waarop mensen stonden. Sommigen probeerden vanaf een viaduct in de open bus tussen de spelers te springen toen het voertuig daar onderdoor reed. Eén persoon lukte dat, een ander viel achter de bus op de grond.
"Bedankt iedereen, dit is een droom", verscheen na het afbreken van de huldiging op het Twitter-account van de nationale ploeg, met foto's van de bustocht. "Deze is voor alle Argentijnen. Jullie hebben ons erg blij gemaakt met jullie steun en liefde."
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/DPA) - Bernd Neuendorf, de voorzitter van de Duitse voetbalbond DFB, heeft de toekenning van een vredesprijs door wereldvoetbalbond FIFA aan de Amerikaanse president Donald Trump verdedigd. "We waren allemaal verheugd toen het conflict in het Midden-Oosten werd beëindigd en er een akkoord werd ondertekend. Eerlijk gezegd zou dit niet mogelijk zijn geweest zonder de VS en zonder de inspanningen van de president", zei Neuendorf over de toekenning, die ook kritiek opleverde.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De KNVB wil alle Oranjesupporters snel informeren over de kaartverkoop voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hopen veel trouwe Oranjefans in de stadions te zien, maar ook de vele Amerikaanse supporters met Oranje-roots die ons team zichtbaar en hoorbaar komen steunen", zei secretaris-generaal Gijs de Jong van de voetbalbond.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
15 uur geleden