Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeker 150 klimaatactivisten XR blokkeren tunnelbak A12

Zeker 150 klimaatactivisten XR blokkeren tunnelbak A12

DEN HAAG (ANP) - Zeker 150 klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) blokkeren zaterdag sinds het begin van de middag de tunnelbak van de A12 in de richting van Den Haag.

De demonstranten voeren actie tegen de zogeheten fossiele subsidies. Ook op andere plekken in de omgeving van de Utrechtsebaan blokkeren groepen demonstranten de wegen. Ze bevinden zich onder meer op de Koningskade en de hoek van de Zuid Hollandlaan. Op de rijbaan van de A12 de stad uit hebben de demonstranten fietsen geplaatst.

De klimaatactivisten maken muziek en hebben spandoeken mee met teksten als 'stop fossiele subsidies'. Op het viaduct boven de tunnelbak staan tientallen sympathisanten met vlaggen van XR te zwaaien. Enkele demonstranten zijn op een matrixbord boven de A12 geklommen, ziet een verslaggever.

De politie heeft de demonstranten bij de Koningskade gevorderd zich naar het Malieveld te verplaatsen. Wie dat niet doet, wordt aangehouden. Verschillende politiebusjes hebben zich verzameld op de Koningskade. Volgens een woordvoerster van de politie zijn nog geen aanhoudingen verricht.

Meer uit Binnenland

Hulp bij natuurbranden komt uit Duitsland en Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.

1 uur geleden
Geen bijzonderheden gemeld bij herverkiezingen Gorinchem

GORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.

1 uur geleden
Natuurmonumenten maakt zich 'ernstig zorgen' om natuur na branden

AMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.

2 uur geleden
Heidebrand Oirschot breidt zich niet meer uit

OIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.

2 uur geleden
Toestand burgemeester Roosendaal licht verbeterd, lang herstel

ROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.

3 uur geleden
Natuurbrand bij Weert breidt zich niet verder uit

WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.

5 uur geleden
Afgelopen dagen meerdere kleine brandjes op Oirschotse Hei

WINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.

5 uur geleden