Zeker 150 klimaatactivisten XR blokkeren tunnelbak A12
DEN HAAG (ANP) - Zeker 150 klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) blokkeren zaterdag sinds het begin van de middag de tunnelbak van de A12 in de richting van Den Haag.
De demonstranten voeren actie tegen de zogeheten fossiele subsidies. Ook op andere plekken in de omgeving van de Utrechtsebaan blokkeren groepen demonstranten de wegen. Ze bevinden zich onder meer op de Koningskade en de hoek van de Zuid Hollandlaan. Op de rijbaan van de A12 de stad uit hebben de demonstranten fietsen geplaatst.
De klimaatactivisten maken muziek en hebben spandoeken mee met teksten als 'stop fossiele subsidies'. Op het viaduct boven de tunnelbak staan tientallen sympathisanten met vlaggen van XR te zwaaien. Enkele demonstranten zijn op een matrixbord boven de A12 geklommen, ziet een verslaggever.
De politie heeft de demonstranten bij de Koningskade gevorderd zich naar het Malieveld te verplaatsen. Wie dat niet doet, wordt aangehouden. Verschillende politiebusjes hebben zich verzameld op de Koningskade. Volgens een woordvoerster van de politie zijn nog geen aanhoudingen verricht.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Het Nederlands Openluchtmuseum in Arnhem is op zoek naar IKEA-producten uit de periode 1978 tot 2008. Iedereen die denkt thuis iets te hebben dat interessant kan zijn en er een verhaal bij heeft, mag contact opnemen. Het museum wil er zijn collectie mee uitbreiden. Het herbergt al veel Nederlands huisraad van de laatste tweehonderd jaar, maar nauwelijks iets van de Zweedse meubelketen. Gebruikssporen zijn geen punt.
16 minuten geledenZURICH (ANP/RTR) - Een man bij wie het hantavirus is vastgesteld, wordt behandeld in een ziekenhuis in Zürich, meldt de Zwitserse overheid. De patiënt is eerder aan boord geweest van het Nederlandse cruiseschip MV Hondius, waar een uitbraak plaatsvond.
59 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Het Nederlandse cruiseschip waarop het hantavirus werd vastgesteld, zal aanmeren in Tenerife, meldt de Spaanse zender TVE op gezag van het Spaanse ministerie van Volksgezondheid. De president van de autonome Spaanse archipel zegt tegen de komst te zijn en vreest voor gezondheidsgevolgen, zei hij woensdag tegen radiozender COPE.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Landelijke Inspectie Dierenwelzijn (LID) zag in 2025 de ernst van dierenverwaarlozingszaken toenemen. "Het is nu het derde jaar op rij dat we een toename in de ernst van meldingen over honden en katten signaleren", aldus het hoofd van de inspectie, Gabor van Straten.
1 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - Twee opvarenden van het cruiseschip Hondius bij wie het hantavirus is vastgesteld, zijn besmet met de zogenoemde Andesvariant. Dat meldt het Zuid-Afrikaanse ministerie van Volksgezondheid. Die specifieke variant kan bij nauw contact worden overgebracht van mens op mens, voegt het ministerie eraan toe.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zangeres Lenny Kuhr en columnist Martin Sommer zijn met drie anderen genomineerd voor de Pim Fortuyn Prijs. Dat heeft jurylid en JA21-voorman Joost Eerdmans woensdag bekendgemaakt op de 24e sterfdag van de naamgever van de prijs. Het is de twaalfde keer dat de prijs voor opiniemakers, bestuurders of politici die volgens de organisatie strijden voor het vrije woord, wordt uitgereikt.
3 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Bij een demonstratie tegen een noodopvang voor asielzoekers in Apeldoorn heeft de politie dinsdagavond ingegrepen. Er werd op een gegeven moment met vuurwerk gegooid naar agenten, waarna de politie een rotonde heeft leeggeveegd waar de betogers zich hadden verzameld. Daarbij is volgens de politie geen geweld gebruikt.
11 uur geleden