Zeker 150 klimaatactivisten XR blokkeren tunnelbak A12
DEN HAAG (ANP) - Zeker 150 klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) blokkeren zaterdag sinds het begin van de middag de tunnelbak van de A12 in de richting van Den Haag.
De demonstranten voeren actie tegen de zogeheten fossiele subsidies. Ook op andere plekken in de omgeving van de Utrechtsebaan blokkeren groepen demonstranten de wegen. Ze bevinden zich onder meer op de Koningskade en de hoek van de Zuid Hollandlaan. Op de rijbaan van de A12 de stad uit hebben de demonstranten fietsen geplaatst.
De klimaatactivisten maken muziek en hebben spandoeken mee met teksten als 'stop fossiele subsidies'. Op het viaduct boven de tunnelbak staan tientallen sympathisanten met vlaggen van XR te zwaaien. Enkele demonstranten zijn op een matrixbord boven de A12 geklommen, ziet een verslaggever.
De politie heeft de demonstranten bij de Koningskade gevorderd zich naar het Malieveld te verplaatsen. Wie dat niet doet, wordt aangehouden. Verschillende politiebusjes hebben zich verzameld op de Koningskade. Volgens een woordvoerster van de politie zijn nog geen aanhoudingen verricht.
Meer uit Binnenland
ZANDVOORT (ANP) - Het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort zijn vanaf donderdag 14.00 uur uitgeroepen tot veiligheidsrisicogebied. Dat bevestigt een woordvoerder na een interview van het programma Nieuws van de Dag met de burgemeester van Zandvoort, David Moolenburgh.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Raisa Blommestijn is in hoger beroep veroordeeld tot een taakstraf van dertig uur waarvan tien uur voorwaardelijk voor beledigende uitlatingen op X in mei 2023. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) gebruikte de term "negroïde primaten" bij een video waarop geweld te zien was.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een werkstraf van 180 uur, een maand voorwaardelijke celstraf en een rijontzegging van twaalf maanden geëist tegen het Noord-Hollandse Statenlid Ronald van Tiggelen (PVV) wegens het aanrijden van een actievoerster bij het provinciehuis in Haarlem. Ze protesteerde op 3 maart vorig jaar met Extinction Rebellion (XR) tegen de vervuilende fabrieken van Tata Steel, voor de ingang van de parkeergarage.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De man die donderdagmiddag is aangehouden na een verdachte situatie in het stadhuis in Den Haag zei dat hij een bom bij zich had. Dat meldt de politie. Het gaat om een 28-jarige Hagenaar. Er zijn geen explosieven bij hem aangetroffen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland krijgt de eerste doses van "een experimenteel, antiviraal middel" voor de behandeling van het hantavirus toegezonden. Dat maakte de Europese Commissie donderdag bekend. Er zijn nog geen goedgekeurde medicijnen of vaccins voor het behandelen of voorkomen van het virus, maar het Europees Geneesmiddelenbureau acht het middel Favipiravir geschikt voor gebruik in klinische proeven.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Donderdagmiddag is een man aangehouden na een verdachte situatie bij het stadhuis in Den Haag. Dat bevestigt de politie. De man droeg alleen een onderbroek en is geboeid en geblinddoekt afgevoerd.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koningin Máxima is "dankbaar" voor het onafhankelijke onderzoek naar de herkomst van voorwerpen in de Koninklijke Verzamelingen. "We omarmen de conclusies en nemen alle aanbevelingen graag over. Een zorgvuldige omgang met de koloniale collectieonderdelen binnen de Koninklijke Verzamelingen is van wezenlijk belang. Hiervoor is nu een solide basis gelegd", aldus de koningin.
5 uur geleden