Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeker 150 klimaatactivisten XR blokkeren tunnelbak A12

Zeker 150 klimaatactivisten XR blokkeren tunnelbak A12

DEN HAAG (ANP) - Zeker 150 klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) blokkeren zaterdag sinds het begin van de middag de tunnelbak van de A12 in de richting van Den Haag.

De demonstranten voeren actie tegen de zogeheten fossiele subsidies. Ook op andere plekken in de omgeving van de Utrechtsebaan blokkeren groepen demonstranten de wegen. Ze bevinden zich onder meer op de Koningskade en de hoek van de Zuid Hollandlaan. Op de rijbaan van de A12 de stad uit hebben de demonstranten fietsen geplaatst.

De klimaatactivisten maken muziek en hebben spandoeken mee met teksten als 'stop fossiele subsidies'. Op het viaduct boven de tunnelbak staan tientallen sympathisanten met vlaggen van XR te zwaaien. Enkele demonstranten zijn op een matrixbord boven de A12 geklommen, ziet een verslaggever.

De politie heeft de demonstranten bij de Koningskade gevorderd zich naar het Malieveld te verplaatsen. Wie dat niet doet, wordt aangehouden. Verschillende politiebusjes hebben zich verzameld op de Koningskade. Volgens een woordvoerster van de politie zijn nog geen aanhoudingen verricht.

Meer uit Binnenland

Stroomstoring in Amsterdam voorbij

AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring in Amsterdam is na ongeveer anderhalf uur voorbij. Dat meldt een woordvoerder van Liander. Grote delen van Amsterdam zaten sinds ongeveer 16.00 uur zonder stroom.

6 uur geleden
Liander: 50.000 klanten getroffen door stroomstoring Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring die woensdag kort na 16.00 uur begon in Amsterdam, treft daar 50.000 klanten. Dat zegt een woordvoerster van netbeheerder Liander.

6 uur geleden
Enkele honderden bij solidariteitsmars voor Iran in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben enkele honderden mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, met name Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.

7 uur geleden
NL-Alert om stroomuitval in grote delen van Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De veiligheidsregio heeft een NL-Alert uitgegeven omdat de stroom in grote delen van Amsterdam is uitgevallen. Het is onbekend hoe lang dit gaat duren. "Gebruik geen lift en controleer of buren hulp nodig hebben", staat in de waarschuwing.

7 uur geleden
Zo'n 200 mensen bij solidariteitsmars voor Iran in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben een kleine tweehonderd mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.

8 uur geleden
Tientallen mensen demonstreren tegen Iraans regime in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer honderd mensen hebben woensdagmiddag aan de Koekamp in Den Haag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. De demonstranten droegen de voormalige vlag van Iran, uit de tijd van de sjah. Ook hadden ze foto's bij zich van de voormalige kroonprins Reza Pahlavi. Hij moet de leider van Iran worden, zei een demonstrant tegen een verslaggever van het ANP.

8 uur geleden
Politie zoekt verdachte van schietincident in woning Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De politie is op zoek naar een verdachte van een schietincident in Eindhoven, meldt een politiewoordvoerder. De man was in een woning aan het Stationsplein waar woensdag is geschoten.

9 uur geleden