Zeker 15 doden door schietpartijen in Mexico
REYNOSA (ANP/DPA) - Minstens vijftien mensen zijn omgekomen door schietpartijen in het noorden van Mexico. Mannen in terreinwagens schoten veertien mensen dood in verschillende wijken van de stad Reynosa aan de grens met de Verenigde Staten, meldt de krant Milenio zaterdag (lokale tijd) op basis van mededelingen van de autoriteiten. Bij een aanval op de politie viel nog een dodelijk slachtoffer.
In het noorden van Mexico strijden verschillende criminele bendes om de controle over de lucratieve smokkelroutes voor drugs, wapens en mensen. De Mexicaanse regering is er tot nu toe niet in geslaagd het enorme geweldsprobleem in het land onder controle te krijgen. Mexico registreert momenteel bijna honderd moorden per dag. Daarnaast zijn er meer dan 88.000 mensen verdwenen. De meeste misdaden worden nooit opgelost.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt dat de aanstaande winter in Nepal grote gevolgen kan hebben voor de hulpverlening aan de slachtoffers van de grote vloedgolf die vorige maand duizenden huizen verwoestte. Volgens de hulporganisatie is dat een groot probleem voor de duizenden burgers die door de ramp dakloos zijn geworden.
39 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Oekraïne heeft in de nacht van donderdag op vrijdag droneaanvallen uitgevoerd op Rusland en daarbij onder meer een olieraffinaderij en een passagierstrein geraakt, meldden Russische functionarissen. Er zouden twee doden zijn gevallen.
1 uur geledenHELSINKI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Zweedse en Finse gevechtsvliegtuigen zijn donderdag uitgerukt om Russische militaire luchtvaartuigen te onderscheppen, meldt de Finse luchtmacht. Die vlogen boven de internationale wateren van de Finse Golf.
1 uur geledenTAIPEI (ANP/RTR) - Taiwan heeft geërgerd gereageerd op de uitspraken van de Chinese president Xi Jinping over de eilandstaat tijdens zijn staatsbezoek aan de Verenigde Staten. Taipei benadrukt dat alleen de Taiwanezen zelf kunnen beslissen over de soevereiniteit van Taiwan.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - In de Gazastrook zijn twee Israëlische reservisten om het leven gekomen doordat hun eigen drone ontplofte. Volgens het leger stortte het toestel vlak na het opstijgen neer in de eigen militaire post. Toen de twee de drone wilden oppakken, explodeerde die.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft gezegd dat China en de Verenigde Staten een nieuwe aanpak moeten verkennen voor de manier waarop grootmachten goed met elkaar kunnen omgaan. Ook zei hij dat de twee landen zich dienen te gedragen als "verantwoordelijke grootmachten".
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het is aan de Verenigde Staten om te beslissen of en wanneer ze de oorlog tegen Iran willen beëindigen, zei de Iraanse president Massoud Pezeshkian donderdag (lokale tijd) tegen de zender Fox News. "Wij zijn de oorlog nooit begonnen, maar als zij verder willen blijven vechten, zullen wij antwoorden met daadkracht en overtuiging."
4 uur geleden