Zeker 13 doden bij uit de hand gelopen protesten Kenia
NAIROBI (ANP/AFP) - Bij de uit de hand gelopen protesten in Kenia zijn dinsdag zeker dertien mensen omgekomen, meldt de artsenvereniging van het land. Volgens Keniaanse media kwam het in tientallen gemeentes tot gewelddadige confrontaties met de politie.
In de hoofdstad Nairobi bestormden betogers het parlementsgebouw, waar even daarvoor omstreden belastingverhogingen waren goedgekeurd. De politie zette traangas en waterkanonnen in om ze te verdrijven, maar schoot ook op de demonstranten. Tientallen mensen zouden gewond zijn geraakt.
Ook buiten het parlementsgebouw was het onrustig. Mensen sloegen winkelruiten in, staken auto's in brand en trokken naar de woningen en kantoren van politici om verhaal te halen. President William Ruto heeft het leger ingezet om de rust te herstellen.
Keniaanse media omschrijven de dag als een "pandemonium". De krant The Standard spreekt op de voorpagina over "Doden en chaos". Volgens Daily Nation schudde het land op zijn grondvesten.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gezegd dat de aanvallen die zijn land en de Verenigde Staten op Iran uitvoeren, "de voorwaarden kunnen scheppen voor het moedige Iraanse volk om het lot in eigen hand te nemen".
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse bevolking opgeroepen om in opstand te komen tegen het regime, als de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen op hun land voorbij zijn. "Neem de regering over als wij klaar zijn, het zal aan jullie zijn", zei Trump in een video op Truth Social. "Dit is waarschijnlijk jullie enige kans."
30 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Iran heeft raketten afgevuurd in de richting van Israël, meldt het Israëlische leger op X. In het noorden van Israël gaat het luchtalarm af en worden mensen opgeroepen om naar schuilkelders te gaan. Volgens het Israëlische leger is de luchtafweer geactiveerd om de raketten te onderscheppen.
31 minuten geledenTEHERAN/JERUZALEM (ANP/RTR) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian is ongedeerd en in veiligheid, volgens Iraanse media. Die melden meerdere raketinslagen bij Iraanse regeringsstellingen in de hoofdstad, inclusief ministeries en het presidentieel paleis.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er mogelijk ook Amerikaanse doden en gewonden zullen vallen bij de aanvallen op Iran. "Dat gebeurt vaak in oorlog", zei Trump in een video op Truth Social, die dus rekening houdt met Iraanse vergeldingsaanvallen.
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse aanvallen op Iran zijn gericht op militaire doelen, aldus een functionaris tegenover nieuwszender CNN. In Teheran worden ook raketinslagen gemeld bij het presidentieel paleis en het machtscentrum van de leider van het land, Ali Khamenei. Die is niet meer in de hoofdstad volgens plaatselijke media. President Masoud Pezeshkian zou de aanval hebben overleefd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een video op Truth Social bevestigd dat zijn land bezig is met een luchtaanval op Iran. Hij zegt dat Iran bezig was met het ontwikkelen van kernwapens en dat de Verenigde Staten dat niet konden toestaan. Ook verklaart hij dat Irans raketprogramma "met de grond gelijk" zal worden gemaakt.
1 uur geleden