Zeker 13 doden bij uit de hand gelopen protesten Kenia
NAIROBI (ANP/AFP) - Bij de uit de hand gelopen protesten in Kenia zijn dinsdag zeker dertien mensen omgekomen, meldt de artsenvereniging van het land. Volgens Keniaanse media kwam het in tientallen gemeentes tot gewelddadige confrontaties met de politie.
In de hoofdstad Nairobi bestormden betogers het parlementsgebouw, waar even daarvoor omstreden belastingverhogingen waren goedgekeurd. De politie zette traangas en waterkanonnen in om ze te verdrijven, maar schoot ook op de demonstranten. Tientallen mensen zouden gewond zijn geraakt.
Ook buiten het parlementsgebouw was het onrustig. Mensen sloegen winkelruiten in, staken auto's in brand en trokken naar de woningen en kantoren van politici om verhaal te halen. President William Ruto heeft het leger ingezet om de rust te herstellen.
Keniaanse media omschrijven de dag als een "pandemonium". De krant The Standard spreekt op de voorpagina over "Doden en chaos". Volgens Daily Nation schudde het land op zijn grondvesten.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid om met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron te praten "als er wederzijdse politieke wil is". Dat meldt een woordvoerder van het Kremlin volgens het Russische staatspersbureau RIA.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een mislukte raketlancering van SpaceX afgelopen januari bracht meerdere passagiersvliegtuigen in gevaar, meldt The Wall Street Journal. De onbemande raket explodeerde tijdens een testvlucht.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Israël keurt de oprichting van negentien nieuwe nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever goed. Hiermee komt het aantal goedgekeurde nederzettingen van de afgelopen drie jaar uit op 69. Volgens het Internationaal Gerechtshof zijn deze illegaal.
1 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - De politie in Taiwan sluit terrorisme uit na een steekpartij in het centrum van hoofdstad Taipei vrijdag. Drie mensen kwamen daarbij om het leven, elf anderen raakten gewond.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin ontkent dat er voorbereidingen gaande zijn voor een driehoeksoverleg tussen de Verenigde Staten, Oekraïne en Rusland. "Op dit moment heeft niemand dit initiatief serieus besproken en voor zover ik weet worden er geen gesprekken voorbereid", aldus topadviseur Joeri Oesjakov.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - San Francisco is getroffen door een grote stroomstoring. Op het hoogtepunt van de storing kwamen 130.000 inwoners zonder stroom te zitten, meldt het grootste energiebedrijf van de stad. Inmiddels is de stroom voor ongeveer 90.000 mensen weer hersteld. Burgemeester Daniel Lurie riep inwoners op thuis te blijven en indien mogelijk wegen te vermijden.
3 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR/AFP) - In Australië is een minuut stilte gehouden voor de slachtoffers van de dodelijke aanslag op Bondi Beach van precies een week geleden. Deze was om 18.47 lokale tijd, het tijdstip waarop de schutters de eerste schoten losten.
4 uur geleden