Zeker 13 doden bij uit de hand gelopen protesten Kenia
NAIROBI (ANP/AFP) - Bij de uit de hand gelopen protesten in Kenia zijn dinsdag zeker dertien mensen omgekomen, meldt de artsenvereniging van het land. Volgens Keniaanse media kwam het in tientallen gemeentes tot gewelddadige confrontaties met de politie.
In de hoofdstad Nairobi bestormden betogers het parlementsgebouw, waar even daarvoor omstreden belastingverhogingen waren goedgekeurd. De politie zette traangas en waterkanonnen in om ze te verdrijven, maar schoot ook op de demonstranten. Tientallen mensen zouden gewond zijn geraakt.
Ook buiten het parlementsgebouw was het onrustig. Mensen sloegen winkelruiten in, staken auto's in brand en trokken naar de woningen en kantoren van politici om verhaal te halen. President William Ruto heeft het leger ingezet om de rust te herstellen.
Keniaanse media omschrijven de dag als een "pandemonium". De krant The Standard spreekt op de voorpagina over "Doden en chaos". Volgens Daily Nation schudde het land op zijn grondvesten.
Meer uit Buitenland
LUANDA (ANP) - Vredesbesprekingen over Oekraïne vereisen "volledige betrokkenheid en besluitvorming van de Europese Unie", zei voorzitter van de EU-leiders António Costa maandag. Het gaat daarbij om kwesties die de EU rechtstreeks aangaan, zoals sancties tegen Rusland, uitbreiding van de EU of de inzet van Russische bevroren tegoeden. Dat zei Costa na afloop van een bijeenkomst van 27 EU-leiders en voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie in de Angolese hoofdstad Luanda.
21 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een "alomvattende, rechtvaardige en duurzame vrede" in Oekraïne kan "alleen worden bereikt als deze verankerd is in het internationale mensenrechtenkader", stelt commissaris voor de mensenrechten van de Raad van Europa Michael O'Flaherty maandag. Hij begrijpt dat de prioriteit weliswaar ligt bij een staakt-het-vuren in Oekraïne en het geven van humanitaire hulp, maar toch moet hier nu de basis voor worden gelegd.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft in de onderhandelingen met de Verenigde Staten over een nieuw Amerikaans vredesplan "uiterst gevoelige punten weten te behouden", zegt president Volodymyr Zelensky. De Oekraïense leider denkt dat zondag in Genève "belangrijke stappen" zijn gezet.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov zegt dat er nog geen plannen zijn voor een ontmoeting met Amerikaanse onderhandelaars over het vredesplan voor Oekraïne. Het Kremlin is niet op de hoogte gehouden van de uitkomst van vredesonderhandelingen op zondag in Genève, aldus Peskov.
2 uur geledenLUANDA (ANP) - "Een eensgezind en gecoördineerd EU-standpunt is essentieel voor een goede uitkomst van vredesonderhandelingen", benadrukt voorzitter van de EU-leiders António Costa. "Voor Oekraïne en voor Europa", schrijft hij op X.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense parlementsvoorzitter Roeslan Stefantsjoek heeft herhaald dat Oekraïne een "rode lijn" trekt bij het formeel opgeven van bezet gebied, het inperken van het leger en restricties op bondgenootschappen. Hij zei ook dat lidmaatschap van de Europese Unie en de NAVO onderdeel moet zijn van een toekomstig vredesplan.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De hoogste aanklager van Spanje, Álvaro García Ortiz, heeft besloten af te treden. Hij werd vorige week door het hooggerechtshof schuldig bevonden aan het lekken van vertrouwelijke informatie, een nieuwe tegenslag voor de linkse minderheidsregering van premier Pedro Sánchez.
2 uur geleden