Zeker 13 doden bij uit de hand gelopen protesten Kenia
NAIROBI (ANP/AFP) - Bij de uit de hand gelopen protesten in Kenia zijn dinsdag zeker dertien mensen omgekomen, meldt de artsenvereniging van het land. Volgens Keniaanse media kwam het in tientallen gemeentes tot gewelddadige confrontaties met de politie.
In de hoofdstad Nairobi bestormden betogers het parlementsgebouw, waar even daarvoor omstreden belastingverhogingen waren goedgekeurd. De politie zette traangas en waterkanonnen in om ze te verdrijven, maar schoot ook op de demonstranten. Tientallen mensen zouden gewond zijn geraakt.
Ook buiten het parlementsgebouw was het onrustig. Mensen sloegen winkelruiten in, staken auto's in brand en trokken naar de woningen en kantoren van politici om verhaal te halen. President William Ruto heeft het leger ingezet om de rust te herstellen.
Keniaanse media omschrijven de dag als een "pandemonium". De krant The Standard spreekt op de voorpagina over "Doden en chaos". Volgens Daily Nation schudde het land op zijn grondvesten.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.
4 uur geledenDOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt vast aan zijn maritieme blokkade van Iran. Dat meldt hij op sociale media nadat Iran had aangekondigd dat commerciële schepen weer door de Straat van Hormuz kunnen varen. Trump schrijft dat de Amerikaanse blokkade "volledig van kracht blijft" tot de "transactie" met Iran voor "100 procent" is voltooid.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opgetogen gereageerd op de aankondiging van Iran over het openen van de Straat van Hormuz. Hij deed dat in een bericht op zijn platform Truth Social.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran opent volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gedurende het bestand de Straat van Hormuz voor alle commerciële scheepvaart. Iran had de straat afgesloten voor schepen van vijandelijke staten.
6 uur geleden