Zeker 113 zorgmedewerkers met langdurige Covid ontslagen
UTRECHT (ANP) - Minstens 113 zorgmedewerkers met langdurige Covid zijn inmiddels ontslagen. Bij nog eens zeker 98 werknemers is het ontslag aangezegd, waardoor ze binnen nu en afzienbare tijd ontslagen worden, meldt FNV Zorg & Welzijn.
De vakbond heeft de werksituatie opgevraagd van 1000 zorgmedewerkers die tijdens de eerste coronagolf ziek werden en nu twee jaar later nog steeds langdurige Covid hebben. Van hen hebben 518 mensen de peiling ingevuld. Dat ruim 40 procent van die mensen nu ontslagen is of wordt, voelt volgens FNV-vicevoorzitter Kitty Jong als "een trap na voor al die zorgprofessionals die in de frontlinie stonden om Nederland draaiende te houden".
Eind februari liet het kabinet weten dat werkgevers in de zorg gebruik kunnen maken van een subsidieregeling om werknemers met langdurige Covid minimaal zes maanden extra in dienst te kunnen houden. Het gaat om mensen die ziek werden tussen maart 2020 en december 2020.
Volgens FNV komt deze regeling te laat. Slechts tien zorgverleners die de peiling invulden, vertelden dat hun werkgever de subsidie gaat gebruiken. Verder stelde het grootste deel, 59 procent, dat de werkgever de regeling niet gaat gebruiken. Waarschijnlijk zou de werknemer niet binnen zes maanden volledig herstellen. Bij 29 procent was de mogelijkheid niet besproken met de baas, omdat de zorgmedewerkers niet wisten dat deze bestond.
FNV wil dat minister voor Langdurige Zorg Conny Helder een Covid19-fonds beschikbaar stelt om ontslagen zorgverleners financieel tegemoet te komen. "Het merendeel van hen is uiteindelijk op de werkvloer besmet", stelt Jong. "De verpleeghuizen gingen op slot, persoonlijke beschermingsmiddelen waren vrijwel niet beschikbaar." De vakbond vindt dat zo'n fonds vergelijkbaar moet worden met huidige fondsen voor beroepsziekten, zoals mensen die werken met asbest of mensen die schildersziekte hebben opgelopen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Den Haag, Amsterdam, Utrecht en de G40-steden, het netwerk van 41 grote en middelgrote steden, doen "opnieuw een dringend beroep op het Rijk" om extra geld beschikbaar te stellen voor het uitvoeren van de inburgeringswet. Het aantal inburgeraars is verdubbeld ten opzichte van eerdere inschattingen, maar het budget voor de uitvoeringskosten is ondanks eerder gemaakte afspraken niet verhoogd, stellen de gemeenten in een persbericht.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.
5 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
6 uur geledenHOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.
6 uur geledenSEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.
6 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.
12 uur geleden