Zeker 100.000 Syriërs hebben Istanbul verlaten
ISTANBUL (ANP/DPA) - Bijna 100.000 Syriërs hebben in 2019 de Turkse metropool Istanbul verlaten als onderdeel van een controversieel Turks hervestigingsplan. De cijfers werden zaterdag bekendgemaakt door de stadsgouverneur Ali Yerlikaya.
De Turkse autoriteiten hadden Syriërs die niet officieel in Istanbul staan geregistreerd, bevolen de stad te verlaten. Ze zouden anders worden teruggestuurd naar de provincie waar ze wel staan ingeschreven. Waar de ruim 97.000 Syriërs naartoe zijn gegaan heeft de gouverneur niet gezegd. Officieel zijn meer dan 500.000 Syriërs geregistreerd in Istanbul.
Turkije heeft sinds het begin van de oorlog in het naburige Syrië in 2011 zo'n 3,6 miljoen vluchtelingen opgenomen, meer dan enig ander land. Maar de stemming heeft zich tegen de vluchtelingen gekeerd. Mensenrechtenorganisaties hadden kritiek op het hervestigingsplan en beschuldigden de autoriteiten ervan dat ze ook Syriërs naar oorlogsgebieden hebben gedeporteerd. De regering heeft dit ontkend.
Meer uit Buitenland
KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
11 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
12 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
14 uur geledenSTARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.
15 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.
16 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.
17 uur geleden