Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeilwedstrijd Allianz Regatta verhuist van Medemblik naar Almere

Zeilwedstrijd Allianz Regatta verhuist van Medemblik naar Almere

LELYSTAD (ANP) - De Allianz Regatta voor zeilers verhuist van Medemblik naar Almere. De zeilwedstrijden worden vanaf volgend jaar wat zuidelijker gevaren, in het Markermeer bij Almere en Lelystad. De Allianz Regatta behoort tot het wereldbekercircuit.

Sinds 1985 vond het Nederlandse zeilevenement voor olympische klasses onder diverse namen plaats in het IJsselmeer bij de Noord-Hollandse plaats Medemblik. De regatta verhuist nu naar Almere en moet onderdeel gaan worden van de nieuw te vormen Dutch Water Week, waar allerlei evenementen die een link met water hebben bij kunnen aansluiten.

"We zijn Medemblik ontzettend dankbaar voor de cruciale rol die het heeft gespeeld in de ontwikkeling van onze sport", zegt directeur Arno van Gerven van het Watersportverbond. "De regatta is toonaangevend en innovatief en dat willen we blijven." Om daarvoor te zorgen, verhuist de wereldbekerwedstrijd naar Flevoland. De eerste editie in Almere is van 27 mei tot en met 5 juni 2022.

Zeilster Marit Bouwmeester, die op de laatste drie Spelen achtereenvolgens zilver, goud en brons pakte in de Laser Radial, wordt ambassadrice van de Allianz Regatta. "De zeilsport heeft me veel gebracht, daarom wil ik graag iets terugdoen voor de sport, voor de jeugd en voor de Allianz Regatta", aldus de 33-jarige Friezin. "Als ambassadrice ga ik me inzetten voor de waarborging van de kwaliteit van het deelnemersveld, voor de organisatie en ik wil graag de jeugd er meer bij betrekken. Want zij zijn de toekomst van deze fantastische sport. Daar ga ik me de komende jaren met alle liefde en plezier voor inzetten."

Meer uit Sport

Servië volgende tegenstander Nederlandse volleybalsters op WK

BANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters nemen het vrijdag in de achtste finales van het WK in Thailand op tegen Servië. De Servische speelsters verloren hun laatste groepswedstrijd met 3-1 in sets van Japan (23-25 28-30 25-23 18-25) en eindigden daarmee als tweede in groep H, waardoor ze Nederland treffen.

3 uur geleden
Wielrenster Adegeest rijdt komende twee seizoenen voor Lidl-Trek

WATERLOO (ANP) - Lidl-Trek heeft wielrenster Loes Adegeest voor de komende twee seizoenen vastgelegd. Adegeest komt over van FDJ-Suez, waar ze sinds 2023 voor rijdt.

6 uur geleden
Verstappen kijkt uit naar race voor zee van Oranjefans

ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen kijkt ernaar uit om langs de zee van Oranjefans te racen in de Dutch Grand Prix. De regerend wereldkampioen kondigt aan dat hij zijn helm met oranje leeuw komend weekend zal dragen.

7 uur geleden
Zverev wint eerste partij op US Open in drie sets

NEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft de tweede ronde bereikt van de US Open. De als derde geplaatste Duitser was in drie sets te sterk voor de Chileen Alejandro Tabilo: 6-2 7-6 (4) 6-4.

9 uur geleden
Tennisster Gauff naar tweede ronde US Open

NEW YORK (ANP) - Voormalig winnares Coco Gauff heeft met de nodige moeite de tweede ronde bereikt van de US Open. De als derde geplaatste Amerikaanse rekende na bijna drie uur in drie sets af met de Australische Ajla Tomljanovic: 6-4 6-7 (2) 7-5.

9 uur geleden
Fitte Sinner verliest slechts vier games in eerste ronde US Open

NEW YORK (ANP) - Jannik Sinner heeft zeer overtuigend de tweede ronde van de US Open bereikt. De 24-jarige titelverdediger verloor slechts vier games tegen de Tsjech Vit Kopriva: 6-1 6-1 6-2.

20 uur geleden
Vitesse in hoger beroep tegen intrekken proflicentie

ARNHEM (ANP) - Vitesse legt zich niet neer bij het intrekken van de proflicentie. De club gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechter in Utrecht, die oordeelde dat de KNVB de formatie uit de Gelderse hoofdstad terecht uit het betaald voetbal heeft gezet. Volgens een woordvoerder van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden dient de zaak komende maandag.

22 uur geleden