Zeilsters Van Aanholt en Duetz weer aan de leiding op WK
HALIFAX (ANP) - Zeilsters Odile van Aanholt en Annette Duetz hebben op de vierde dag van het WK zeilen in het Canadese Halifax de koppositie weer overgenomen in de 49erFX klasse. Met nog twee dagen te gaan op het WK Catamaran- en Skiffzeilen heeft het duo na 12 races 56 punten. Dat zijn er vier minder dan het Zweedse koppel Vilma Bobeck en Rebecca Netzler.
In de drie races van zaterdag eindigden ze als vierde, tweede en derde. Zondag staan nog drie races op het programma, maandag volgt de medalrace.
"We zijn ontzettend trots dat het gelukt is om terug te 'bouncen' na gisteren, want het was echt pittig", zegt Van Aanholt. "We moesten even onze weg en het vertrouwen terugvinden. We hebben vandaag echt aangevallen en elke race alleen maar boten ingehaald, dus daar zijn we heel blij mee en geeft veel energie voor morgen."
Bart Lambriex en Floris van de Werken gaan nog steeds aan de leiding in het klassement van de 49er. Na elf races staan ze op 41 punten, dertien minder dan Sime en Mihovil Fantela uit Kroatië. Lambriex en Van de Werken finishten twee keer als tweede en werden zevende in de elfde race.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
5 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
8 uur geleden