Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeilsters Van Aanholt en Duetz weer aan de leiding op WK

Zeilsters Van Aanholt en Duetz weer aan de leiding op WK

HALIFAX (ANP) - Zeilsters Odile van Aanholt en Annette Duetz hebben op de vierde dag van het WK zeilen in het Canadese Halifax de koppositie weer overgenomen in de 49erFX klasse. Met nog twee dagen te gaan op het WK Catamaran- en Skiffzeilen heeft het duo na 12 races 56 punten. Dat zijn er vier minder dan het Zweedse koppel Vilma Bobeck en Rebecca Netzler.

In de drie races van zaterdag eindigden ze als vierde, tweede en derde. Zondag staan nog drie races op het programma, maandag volgt de medalrace.

"We zijn ontzettend trots dat het gelukt is om terug te 'bouncen' na gisteren, want het was echt pittig", zegt Van Aanholt. "We moesten even onze weg en het vertrouwen terugvinden. We hebben vandaag echt aangevallen en elke race alleen maar boten ingehaald, dus daar zijn we heel blij mee en geeft veel energie voor morgen."

Bart Lambriex en Floris van de Werken gaan nog steeds aan de leiding in het klassement van de 49er. Na elf races staan ze op 41 punten, dertien minder dan Sime en Mihovil Fantela uit Kroatië. Lambriex en Van de Werken finishten twee keer als tweede en werden zevende in de elfde race.

Meer uit Sport

Nederland met maximaal aantal shorttrackers naar de Spelen

LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.

1 uur geleden
Oranje-handbalsters naar halve finale op WK na zege op Hongarije

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.

3 uur geleden
Evenepoel moet kopmanschap in Tour delen met Lipowitz

PALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.

5 uur geleden
Picnic PostNL krijgt alleen WorldTour-licentie voor 2026

AIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.

8 uur geleden
FIS laat eerste skiërs uit Rusland en Belarus weer deelnemen

OBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.

8 uur geleden
Judoka Tsjakadoea beëindigt topsportcarrière

MEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.

9 uur geleden
Hockeyers openen Pro League met overwinning op Pakistan

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.

13 uur geleden