Zeilsters Van Aanholt en Duetz pakken goud na chaotische finish
MARSEILLE (ANP) - Odile van Aanholt en Annette Duetz hebben namens Nederland de eerste gouden medaille bij het zeilen veroverd op de Olympische Spelen. Na een chaotische finish in de 49erFX-klasse, waarbij het lang onzeker was of de Nederlandse vrouwen de finish waren gepasseerd, hoorden Van Aanholt en Duetz dat het goud binnen was.
Van Aanholt en Duetz lagen vrijwel de hele race aan de leiding en leken zonder problemen af te koersen op winst in de medalrace. Ze leken op de valreep echter een medaille weg te geven door de finishlijn te missen. Na lang wachten bleek dat ze toch correct waren geëindigd.
Van Aanholt en Duetz begonnen de medalrace, waarin dubbele punten verdeeld werden, op de tweede plaats. De Nederlandse zeilers hadden 1 punt meer dan de nummers 1 Sarah Steyaert en Charline Picon uit Frankrijk. De Françaises moesten uiteindelijk genoegen nemen met brons, achter Vilma Bobeck en Rebecca Netzler uit Zweden.
Gevecht
Van Aanholt en Duetz waren vanaf de eerste races op zondag in een fel gevecht verwikkeld met Steyaert en Picon. De Nederlandse vrouwen namen de leiding op de eerste dag, waarna het Franse duo maandag de eerste plaats overnam. Van Aanholt en Duetz sloegen een dag later terug, maar zagen woensdag de Françaises opnieuw de koppositie innemen. De geplande medalrace op donderdag werd uitgesteld naar vrijdag door gebrek aan wind.
Voor de 31-jarige Duetz is het de tweede olympische medaille, nadat ze drie jaar geleden in Tokio met Annemiek Bekkering al een bronzen plak had gepakt. Van Aanholt (26) deed in Marseille, waar het olympisch zeiltoernooi wordt gehouden, voor de eerste keer mee aan de Spelen.
De gouden medaille volgt na meerdere mondiale titels voor beide vrouwen. Duetz werd vier keer wereldkampioen, Van Aanholt was drie keer de beste van de wereld. Twee van de titels werden samen veroverd, in 2022 en 2024.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
11 uur geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
13 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.
16 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen is er bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan niet in geslaagd de derde kwalificatiesessie te halen. De Red Bull-coureur kwam in Q2 tot de elfde tijd en was daarmee uitgeschakeld. Verstappen was 1,214 seconde langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli die met 1.29,048 de beste tijd had neergezet. Mercedes-coureur Antonelli veroverde in Q3 ook de poleposition met 1.28,778.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner staat voor de vierde keer in de finale van het Miami Open. De als tweede geplaatste Italiaan rekende in de halve finale in twee sets af met Duitser Alexander Zverev, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-3 7-6 (4). In de finale treft hij de Tsjech Jiri Lehecka.
17 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."
21 uur geleden