Zeilsters Van Aanholt en Duetz pakken goud na chaotische finish
MARSEILLE (ANP) - Odile van Aanholt en Annette Duetz hebben namens Nederland de eerste gouden medaille bij het zeilen veroverd op de Olympische Spelen. Na een chaotische finish in de 49erFX-klasse, waarbij het lang onzeker was of de Nederlandse vrouwen de finish waren gepasseerd, hoorden Van Aanholt en Duetz dat het goud binnen was.
Van Aanholt en Duetz lagen vrijwel de hele race aan de leiding en leken zonder problemen af te koersen op winst in de medalrace. Ze leken op de valreep echter een medaille weg te geven door de finishlijn te missen. Na lang wachten bleek dat ze toch correct waren geëindigd.
Van Aanholt en Duetz begonnen de medalrace, waarin dubbele punten verdeeld werden, op de tweede plaats. De Nederlandse zeilers hadden 1 punt meer dan de nummers 1 Sarah Steyaert en Charline Picon uit Frankrijk. De Françaises moesten uiteindelijk genoegen nemen met brons, achter Vilma Bobeck en Rebecca Netzler uit Zweden.
Gevecht
Van Aanholt en Duetz waren vanaf de eerste races op zondag in een fel gevecht verwikkeld met Steyaert en Picon. De Nederlandse vrouwen namen de leiding op de eerste dag, waarna het Franse duo maandag de eerste plaats overnam. Van Aanholt en Duetz sloegen een dag later terug, maar zagen woensdag de Françaises opnieuw de koppositie innemen. De geplande medalrace op donderdag werd uitgesteld naar vrijdag door gebrek aan wind.
Voor de 31-jarige Duetz is het de tweede olympische medaille, nadat ze drie jaar geleden in Tokio met Annemiek Bekkering al een bronzen plak had gepakt. Van Aanholt (26) deed in Marseille, waar het olympisch zeiltoernooi wordt gehouden, voor de eerste keer mee aan de Spelen.
De gouden medaille volgt na meerdere mondiale titels voor beide vrouwen. Duetz werd vier keer wereldkampioen, Van Aanholt was drie keer de beste van de wereld. Twee van de titels werden samen veroverd, in 2022 en 2024.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.
12 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.
12 uur geledenHULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
18 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
19 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
21 uur geleden