Zeilsters Van Aanholt en Duetz na eerste dag aan de leiding
MARSEILLE (ANP) - Zeilsters Odile van Aanholt en Annette Duetz gaan bij de Olympische Spelen na de eerste dag in de 49erFX-klasse aan de leiding. Het Nederlandse duo eindigde in de eerste race als vijfde, maar won vervolgens de tweede race. In de laatste en derde race op zondag werd de tweede plek behaald.
In het algemeen klassement staan Van Aanholt en Duetz met 8 punten voor de Françaises Sarah Steyaert en Charline Picon (13 punten). Het Duitse duo Marla Bergmann/Hanna Wille neemt voorlopig de derde positie in met 18 punten.
"Het was een mooie en warme dag, met weinig wind. Het is heel fijn als je die eerste race er op hebt zitten. Het is nu echt begonnen", aldus Duetz. "Als er weinig wind staat, kunnen kleine dingen het verschil maken", vulde Van Aanholt aan. "We zijn vooral trots op onze eerste race, waar we ons echt terug moesten knokken. Ik denk dat dat wel tekenend is."
Twaalf races
In totaal worden er twaalf races gezeild, waarna op donderdag 1 augustus om de medailles wordt gestreden. Van Aanholt en Duetz verzekerden zich in maart bij Lanzarote van de wereldtitel in de 49erFX-klasse.
Het zeilen tijdens de Olympische Spelen is van 28 juli tot en met 8 augustus. De wedstrijden worden gevaren op de Middellandse Zee bij Marseille.
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
9 uur geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
9 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
10 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
10 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
11 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
11 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
17 uur geleden