Zeilsters Duetz en Bekkering grijpen nog net brons op Spelen
ENOSHIMA (ANP) - De zeilsters Annette Duetz en Annemiek Bekkering hebben op de Olympische Spelen het brons gepakt in de klasse 49erFX. Het Nederlandse duo, tweevoudig wereldkampioen, was de medalrace begonnen als leider in het klassement, samen met de Braziliaansen Martine Grael en Kahena Kunze. Die verdedigden hun titel van Rio 2016 met succes.
Er waren tranen geweest, erkende Bekkering een half uur nadat ze als negende de medalrace hadden besloten, een klassering die nog net goed was voor brons. Dat was minder dan het duo gehoopt had. Een vloek ontsnapte haar mond. "Maar we moeten trots zijn, we hebben een supergoede week gevaren. Vandaag was gewoon niet goed. We wilden heel graag een goede pot neerzetten en dan kijken wat er uitkwam. Dat hebben we niet gedaan."
Halverwege verloren Duetz en Bekkering veel terrein. De Duitsen Tina Lutz en Susann Beucke voeren op dat moment voor zilver en stonden die plek niet meer af. Met de Spaanse regerend wereldkampioenen Tamara Echegoyen Domnguez en Paula Barcelo Martin vocht het Nederlandse duo om het brons. De negende plaats in de medalrace bleek nog net genoeg.
Fifty/fifty
"Er is gelukkig nog wel iets goeds uitgekomen", verzuchtte de 29-jarige Bekkering, afgestudeerd bewegingswetenschapper. Bij het varen rond de onderboei leek het Franse team te veel ruimte te nemen waardoor Duetz en Bekkering snelheid verloren en opeens in tiende en laatste positie lagen. Een protest haalde niets uit. "Het was fifty/fifty. Maar je kunt dan beter protesteren. Je kunt het ook als een foute beslissing van ons zien, zoals we er deze race meer hebben gemaakt."
"Je kunt het beste maar de beste lijn varen die je kunt varen", legde Duetz het plan uit. "Maar we waren niet helemaal zelf in controle over de situatie. We moeten ons uiteindelijk maar een goede week herinneren en niet te veel meer aan deze medalrace denken."
Duetz (28) gaat haar studie technische natuurkunde aan de TU van Delft afronden, Bekkering neemt vakantie. In oktober zien ze elkaar weer. "Ik zal zeker nog wel zeilen maar de focus gaat nu even op de studie." Bekkering hield een vervolg samen ook nog even open. "Het is in het zeilen steeds een cyclus van vier jaar. We moeten het even bekijken. Het is wel een 'commitment" die je aangaat. Je moet er 100 procent achter staan."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Nederlandse tennissters ontbreken dit jaar na Roland Garros ook in het enkelspel van Wimbledon. Suzan Lamens was als laatste tennisster actief in de kwalificaties van het Engelse grandslamtoernooi, maar ze strandde in de tweede ronde. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in drie sets van Elena Pridankina uit Rusland: 5-7 6-4 3-6.
39 minuten geledenLAUSANNE (ANP/DPA) - Alle sporters krijgen voortaan 10.000 dollar (bijna 9000 euro) voor hun deelname aan de Olympische Spelen. Dat is bekendgemaakt na een vergadering van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) in Lausanne, waar het hoofdkantoor van de sportkoepel is gevestigd.
47 minuten geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen hoopt dat een nieuwe 'upgrade' zijn Red Bull wat meer in balans brengt en sneller maakt. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een vooruitblik van zijn team op de Grote Prijs van Oostenrijk. Die grand prix is een thuisrace, omdat Red Bull eigenaar is van het circuit. "Het wordt spannend om te zien hoeveel rondetijd we hiermee kunnen winnen."
5 uur geledenWAVER (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich vier wedstrijden voor het einde al verzekerd van de eindzege in de landencompetitie Pro League. De ploeg van bondscoach Raoul Ehren heeft zich daarmee direct geplaatst voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Staffan Olsson vertrekt na bijna vier jaar als bondscoach van de Nederlandse handballers. De 62-jarige Zweed en de Nederlandse handbalbond hebben "in goed overleg" besloten het aflopende contract niet te verlengen, meldt de bond in een persbericht.
1 dag geledenWENEN (ANP) - Dione Housheer en Kelly Dulfer zijn gekozen in het team met de beste handbalsters van Europa. De Europese handbalfederatie presenteerde het sterrenteam als uitkomst van de verkiezing die werd gehouden na afloop van het Europese clubseizoen. Housheer en Dulfer zijn allebei internationals van Oranje en spelen bij de Hongaarse club Győri, die afgelopen seizoen de finale van de Champions League verloor van de Franse club Metz.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De elektrische raceklasse Formule E bezoekt in 2027 voor het eerst circuit Zandvoort. Er staan twee races gepland, op 18 en 19 juni. Dat meldt de organisatie achter de Formule E, die volgend seizoen uitbreidt naar 21 races, zogeheten E-Prix.
1 dag geleden