Zeilsters Duetz en Bekkering grijpen nog net brons op Spelen
ENOSHIMA (ANP) - De zeilsters Annette Duetz en Annemiek Bekkering hebben op de Olympische Spelen het brons gepakt in de klasse 49erFX. Het Nederlandse duo, tweevoudig wereldkampioen, was de medalrace begonnen als leider in het klassement, samen met de Braziliaansen Martine Grael en Kahena Kunze. Die verdedigden hun titel van Rio 2016 met succes.
Er waren tranen geweest, erkende Bekkering een half uur nadat ze als negende de medalrace hadden besloten, een klassering die nog net goed was voor brons. Dat was minder dan het duo gehoopt had. Een vloek ontsnapte haar mond. "Maar we moeten trots zijn, we hebben een supergoede week gevaren. Vandaag was gewoon niet goed. We wilden heel graag een goede pot neerzetten en dan kijken wat er uitkwam. Dat hebben we niet gedaan."
Halverwege verloren Duetz en Bekkering veel terrein. De Duitsen Tina Lutz en Susann Beucke voeren op dat moment voor zilver en stonden die plek niet meer af. Met de Spaanse regerend wereldkampioenen Tamara Echegoyen Domnguez en Paula Barcelo Martin vocht het Nederlandse duo om het brons. De negende plaats in de medalrace bleek nog net genoeg.
Fifty/fifty
"Er is gelukkig nog wel iets goeds uitgekomen", verzuchtte de 29-jarige Bekkering, afgestudeerd bewegingswetenschapper. Bij het varen rond de onderboei leek het Franse team te veel ruimte te nemen waardoor Duetz en Bekkering snelheid verloren en opeens in tiende en laatste positie lagen. Een protest haalde niets uit. "Het was fifty/fifty. Maar je kunt dan beter protesteren. Je kunt het ook als een foute beslissing van ons zien, zoals we er deze race meer hebben gemaakt."
"Je kunt het beste maar de beste lijn varen die je kunt varen", legde Duetz het plan uit. "Maar we waren niet helemaal zelf in controle over de situatie. We moeten ons uiteindelijk maar een goede week herinneren en niet te veel meer aan deze medalrace denken."
Duetz (28) gaat haar studie technische natuurkunde aan de TU van Delft afronden, Bekkering neemt vakantie. In oktober zien ze elkaar weer. "Ik zal zeker nog wel zeilen maar de focus gaat nu even op de studie." Bekkering hield een vervolg samen ook nog even open. "Het is in het zeilen steeds een cyclus van vier jaar. We moeten het even bekijken. Het is wel een 'commitment" die je aangaat. Je moet er 100 procent achter staan."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
14 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
23 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
1 dag geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
1 dag geleden