Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeilsters Duetz en Bekkering grijpen nog net brons op Spelen

Zeilsters Duetz en Bekkering grijpen nog net brons op Spelen

ENOSHIMA (ANP) - De zeilsters Annette Duetz en Annemiek Bekkering hebben op de Olympische Spelen het brons gepakt in de klasse 49erFX. Het Nederlandse duo, tweevoudig wereldkampioen, was de medalrace begonnen als leider in het klassement, samen met de Braziliaansen Martine Grael en Kahena Kunze. Die verdedigden hun titel van Rio 2016 met succes.

Er waren tranen geweest, erkende Bekkering een half uur nadat ze als negende de medalrace hadden besloten, een klassering die nog net goed was voor brons. Dat was minder dan het duo gehoopt had. Een vloek ontsnapte haar mond. "Maar we moeten trots zijn, we hebben een supergoede week gevaren. Vandaag was gewoon niet goed. We wilden heel graag een goede pot neerzetten en dan kijken wat er uitkwam. Dat hebben we niet gedaan."

Halverwege verloren Duetz en Bekkering veel terrein. De Duitsen Tina Lutz en Susann Beucke voeren op dat moment voor zilver en stonden die plek niet meer af. Met de Spaanse regerend wereldkampioenen Tamara Echegoyen Domnguez en Paula Barcelo Martin vocht het Nederlandse duo om het brons. De negende plaats in de medalrace bleek nog net genoeg.

Fifty/fifty

"Er is gelukkig nog wel iets goeds uitgekomen", verzuchtte de 29-jarige Bekkering, afgestudeerd bewegingswetenschapper. Bij het varen rond de onderboei leek het Franse team te veel ruimte te nemen waardoor Duetz en Bekkering snelheid verloren en opeens in tiende en laatste positie lagen. Een protest haalde niets uit. "Het was fifty/fifty. Maar je kunt dan beter protesteren. Je kunt het ook als een foute beslissing van ons zien, zoals we er deze race meer hebben gemaakt."

"Je kunt het beste maar de beste lijn varen die je kunt varen", legde Duetz het plan uit. "Maar we waren niet helemaal zelf in controle over de situatie. We moeten ons uiteindelijk maar een goede week herinneren en niet te veel meer aan deze medalrace denken."

Duetz (28) gaat haar studie technische natuurkunde aan de TU van Delft afronden, Bekkering neemt vakantie. In oktober zien ze elkaar weer. "Ik zal zeker nog wel zeilen maar de focus gaat nu even op de studie." Bekkering hield een vervolg samen ook nog even open. "Het is in het zeilen steeds een cyclus van vier jaar. We moeten het even bekijken. Het is wel een 'commitment" die je aangaat. Je moet er 100 procent achter staan."

Meer uit Sport

Tesfu grijpt voor het eerst Nederlandse titel op de marathon

ROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft voor het eerst de Nederlandse titel op de marathon veroverd. Op de Coolsingel kwam de 32-jarige atleet binnen in een persoonlijk record van 2.06.40. Daarmee eindigde hij in het internationale veld op de zevende plaats.

47 minuten geleden
Ethiopiër Adola wint marathon van Rotterdam, geen parcoursrecord

ROTTERDAM (ANP) - Guye Idemo Adola heeft de 45e editie van de marathon van Rotterdam op zijn naam geschreven. De Ethiopiër finishte op de Coolsingel in een tijd van 2.03.54. Lang leek de Belg Bashir Abdi op weg naar zijn derde overwinning in Rotterdam in een nieuw parcoursrecord (2.03.36), maar de houder van het Europese record en het parcoursrecord moest een kilometer voor de finish vanwege fysiek ongemak inhouden en slaagde er niet in.

48 minuten geleden
Bokser Fury wint bij rentree van Makhmudov en daagt Joshua uit

LONDEN (ANP/RTR) - Bokser Tyson Fury heeft een succesvolle rentree in de ring gemaakt. De 37-jarige Brit, voormalig wereldkampioen zwaargewicht, won zaterdag in het stadion van Tottenham Hotspur van de Rus Arslanbek Makhmudov en daagde direct Anthony Joshua uit voor een 'Battle of Britain'-supergevecht.

2 uur geleden
McIlroy geeft ruime voorsprong weg en deelt leiding in Masters

AUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy heeft in de negentigste editie van de Masters een ruime voorsprong uit handen gegeven. De Noord-Ierse golfer had in Augusta voor zijn derde ronde 73 slagen nodig en deelt nu de leiding met de Amerikaan Cameron Young, die rondging in 65 slagen.

3 uur geleden
Van Klinken werpt discus naar Nederlands record van 70,99 meter

RAMONA (ANP) - Jorinde van Klinken heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) haar Nederlands record bij het discuswerpen aangescherpt. De winnares van zilver op de WK atletiek in Tokio vorige zomer kwam in haar zesde en laatste poging tot een afstand van 70,99 meter. Ook haar derde worp van 70,76 meter was verder dan haar oude Nederlands record van 70,22 uit 2021.

14 uur geleden
Seixas (19) wint Ronde van Baskenland, slotrit voor August

BERGARA (ANP) - Paul Seixas heeft met de zege van de Ronde van Baskenland als eerste Franse wielrenner in negentien jaar een etappekoers in de WorldTour gewonnen. De zelf pas 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM zag zijn leidende positie in de slotrit van Goizper-Antzuola naar Bergara niet meer in gevaar komen. De ritzege ging naar de Amerikaan Andrew August van Ineos Grenadiers, Frank van den Broek eindigde als derde.

19 uur geleden
Waterpoloërs verliezen in World Cup opnieuw van Servië

ALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.

19 uur geleden