Zeilsters Bouwmeester en Jonker rukken op in WK
MER DEL PLATA (ANP) - De Nederlandse zeilsters Marit Bouwmeester en Maxime Jonker zijn op de tweede dag van het WK in de olympische Ilca 6-klasse geklommen in het klassement. Jonker scoorde voor de kust van Mar del Plata in Argentinië een tweede plaats in een van de drie races en Bouwmeester een derde plek. Jonker is in de gezamenlijke tussenstand - de zeilsters zijn verdeeld over twee groepen - gestegen naar de zevende plaats, Bouwmeester staat nu twaalfde. De Deense Anne-Marie Rindon voert na vier races de vloot van meer dan honderd deelnemers aan.
De Nederlandse zeilsters strijden op het WK ook voor olympische deelname. Slechts één zeilster mag Nederland komende zomer tijdens de Spelen in Parijs vertegenwoordigen in de Ilca 6-klasse, voorheen de Laser Radial. Bouwmeester nam deel aan de laatste drie Spelen en won achtereenvolgens zilver in Londen, goud in Rio de Janeiro en brons in Tokio. Op basis van eerdere resultaten lijkt Jonker haar grootste concurrente.
Mirthe Akkerman neemt in de tussenstand de 25e plaats in en Roos Wind de 36e.
Meer uit Sport
TILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is de eerste dag van de Europese kampioenschappen in Tilburg zonder problemen doorgekomen. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg plaatste zich, net als haar zus Michelle Velzeboer en Selma Poutsma, op zowel de 500 als 1000 meter voor de kwartfinales.
40 minuten geledenALTENBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft ook bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen naast een medaille gegrepen. De wereldkampioene van 2025 finishte als vierde in het Duitse Altenberg.
2 uur geledenYANBU (ANP) - Trucker Mitchel van den Brink heeft de twaalfde etappe van de Dakar Rally in Yanbu gewonnen. De Nederlander behaalde zijn vierde etappezege van dit jaar.
3 uur geledenDETROIT (ANP/AFP) - Formule 1-renstal Red Bull Racing heeft in Detroit de auto onthuld waarmee Max Verstappen en Isack Hadjar in 2026 gaan rijden in het wereldkampioenschap. Het betrof een zogenoemde dummy, want de daadwerkelijke RB22 zal pas voor het eerst te zien zijn tijdens de besloten testdagen op het circuit van Barcelona, die 26 januari beginnen. Qua kleurstelling is sprake van een andere tint blauw en de bolide is glanzender.
9 uur geledenSHEFFIELD (ANP) - Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als vijftiende geëindigd bij het paarrijden. Het Nederlandse koppel stond na de korte kür op woensdag al op die positie en wist in de vrije kür geen plaats te stijgen. Hun totaalscore kwam uit op 149,33.
18 uur geledenCOLMAR (ANP) - De Franse tweevoudig olympisch zwemkampioen Yannick Agnel moet terechtstaan voor vermeende verkrachting en aanranding van de minderjarige dochter van zijn coach. Agnel won op de Olympische Spelen van 2012 in Londen twee keer goud: op de 200 meter vrije slag en op de estafette 4x100 meter vrije slag.
20 uur geledenBENIDORM (ANP/BELGA) - Mathieu van der Poel doet zondag niet mee aan de wereldbekerwedstrijd veldrijden in Benidorm. De rit past niet in het schema van de 30-jarige Nederlander, meldt zijn team Alpecin-Premier Tech.
1 dag geleden