Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeilsters Berkhout en Zegers eindigen als tiende op Spelen

Zeilsters Berkhout en Zegers eindigen als tiende op Spelen

ENOSHIMA (ANP) - Zeilsters Lobke Berkhout en Afrodite Zegers zijn als tiende geëindigd op de Olympische Spelen. Ze werden in de afsluitende medalrace van de 470-klasse negende en verloren nog een positie op de ranglijst.

De Britse vrouwen Hannah Mills en Eilidh McIntyre zeilden in de baai van Enoshima naar een gouden medaille. Agnieszka Skrzypulec en Jolanta Ogar uit Polen moesten genoegen nemen met een zilveren plak. Camille Lecointre en Aloïse Retornaz gaan met een bronzen medaille terug naar Frankrijk.

"We kwamen als kandidaten voor een medaille en dat is niet gelukt", beseft Zegers. "Ik viel in mijn eigen val. Ik ben wel een vechter. Maar het moet anders en dat komt pas als ik afstand neem en mezelf niet focus op het eindresultaat maar op het proces. Ik had het vooral zwaar met het feit dat het weer niet lukte."

Trots

"Direct na een vierde plaats op de Spelen van Rio ben ik doorgegaan met Anneloes van Veen", vervolgt Zegers. "Maar de samenwerking liep heel rommelig en 1,5 jaar voor de spelen van Tokio stopten we. Daarna ging ik verder met Lobke als bemanning. Dan nog Covid eroverheen. Wat een reis. Ik ben nu helemaal op."

"Als ik nu al terugkijk ben ik heel erg dankbaar dat Lobke met mij in de boot wilde stappen", zegt Zegers. "We hebben een zilveren medaille gewonnen met een gouden randje op het WK en een bronzen EK medaille. We hebben altijd meegedaan in top vijf en halen nu de top tien op de Spelen. Dus ik ben wel trots. Maar het gaat wel even duren om dit een plekje te geven."

"Maar er is een vuur dat nog in mij brandt", stelt Zegers. "Ik droomde als 12-jarig meisje al van een olympische medaille. Ik wil het zo graag. Dat is ook mijn zwakte. Maar ik heb genoten van de reis met Lobke. Ik moet ontspannen worden, niet altijd nadenken en dus nu afstand nemen. Dit blijft unfinished business, maar deze reis eindigt hier en nu."

Meer uit Sport

Van de Zandschulp verliest in eerste ronde US Open van Rune

NEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de eerste ronde van de US Open niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 29-jarige Nederlander verloor in drie sets van de als elfde geplaatste Deen Holger Rune: 3-6 6-7 (4) 6-7 (2). De partij duurde precies drie uur.

4 uur geleden
Australian Open-winnares Keys strandt direct op US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - Madison Keys is er niet in geslaagd de tweede ronde van de US Open te bereiken. De als zesde geplaatste Amerikaanse, die begin dit jaar de Australian Open op haar naam schreef, moest haar meerdere erkennen in de Mexicaanse Renata Zarazúa: 7-6 (10) 6-7 (3) 5-7.

7 uur geleden
Coach Meuwly: mijn best gedaan om atlete Sedney te helpen

ARNHEM (ANP) - Hoofdcoach Laurent Meuwly zegt dat hij alles heeft gedaan wat in zijn macht ligt om de heikele situatie rond atlete Zoë Sedney goed te begeleiden. De talentvolle atlete verliet sportcentrum Papendal nadat de mannelijke teamgenoot die haar ongevraagd filmde tijdens een vrijpartij mocht terugkeren bij de trainingsploeg.

9 uur geleden
Verplichte wangslijmtest afgenomen bij vrouwen atletiekploeg

ARNHEM (ANP) - Bij alle atletes van de Nederlandse atletiekploeg voor de WK in Tokio is recent een wangslijmtest afgenomen om te bepalen of ze ook biologisch gezien een vrouw zijn. De mondiale atletiekbond heeft de test verplicht gesteld voor atleten die in de vrouwencategorie willen uitkomen. De uitslagen zijn nog niet allemaal binnen bij de Atletiekunie, meldt een woordvoerster van de bond.

10 uur geleden
Topfavoriete Bol belooft beste race van het jaar op WK in Tokio

ARNHEM (ANP) - Femke Bol weet vrij zeker dat ze op de WK in Tokio haar beste race van dit jaar op de 400 meter horden gaat lopen. "Daar werk ik ook echt naartoe", zei ze tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal.

11 uur geleden
Fransman Gaudu wint derde rit Vuelta na slimme inhaalactie

CERES (ANP) - De Fransman David Gaudu heeft de derde etappe van de Vuelta gewonnen. De 28-jarige renner van Groupama - FDJ was op de listige slotklim in het Italiaanse Ceres de slimste en klopte de Denen Mads Pedersen en Jonas Vingegaard. Visma - Lease a Bike-renner Vingegaard behoudt wel de leiderstrui.

11 uur geleden
Bol voert ploeg aan van minstens vijftig atleten voor WK Tokio

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg die volgende maand op de wereldkampioenschappen in Tokio in actie komt, telt minstens vijftig atleten. 37 van hen komen individueel uit op een onderdeel: achttien vrouwen en negentien mannen. De rest maakt deel uit van de vijf estafetteploegen die zijn gekwalificeerd.

12 uur geleden