Zeilster Duetz beëindigt loopbaan met olympisch goud op zak
DEN HAAG (ANP) - Zeilster Annette Duetz heeft haar sportloopbaan beëindigd. Dat meldt de olympisch kampioene van Parijs via het Watersportverbond. Samen met Odile van Aanholt pakte ze vorig jaar het goud in de 49erFX-klasse. Daarvoor behaalde ze al brons op de Spelen van Tokio, terwijl de 32-jarige Duetz ook vier wereldtitels veroverde.
"Het afscheid van de olympische zeilsport voelt heel erg dubbel", zegt de afgestudeerde technisch natuurkundige in een toelichting. "Het zeilen zelf en het streven naar het hoogst haalbare is waar ik de afgelopen jaren voor heb geleefd. Maar het is tijd voor een nieuwe uitdaging."
De in Zeddam geboren Duetz stamt uit een echt zeilgezin. Moeder Marion Bultman nam in 1988 deel aan de Olympische Spelen. Haar vader Hans Duetz werd in 1982 wereldkampioen. Duetz zelf debuteerde in Rio op de Spelen, waar ze met Annemiek Bekkering als zevende eindigde. In Tokio pakte het duo het brons, terwijl ze samen ook twee wereldtitels veroverden. Het hoogtepunt moest nog komen. Met Van Aanholt werd ze ook twee keer wereldkampioen en pakte ze in Marseille olympisch goud.
'Prachtige erfenis'
"Mijn laatste Olympische Spelen waren voor mij het hoogtepunt van mijn zeilcarrière", vertelt ze. "Odile en ik hadden samen al zoveel bereikt; goud in Marseille kon de kers op de taart worden. Dat legde natuurlijk ook behoorlijk wat druk op onze schouders. Dat het uiteindelijk lukte om de gouden medaille te winnen, met al onze vrienden en familie bij ons, was echt zo bijzonder."
Hoofdcoach Aaron McIntosh prijst Duetz. "Annette is het type sporter dat elke coach zich wenst. Ze combineert kennis, kunde en toewijding met een onverstoorbaar plezier in het zeilen. Ze laat een prachtige erfenis achter binnen Team Allianz en is een inspirerend voorbeeld."
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Tennisser Ben Shelton heeft voor de eerste keer de finale van een grandslamtoernooi bereikt. De 23-jarige Amerikaan versloeg in de halve eindstrijd van de US Open in New York zijn landgenoot Frances Tiafoe in vier sets. Het werd: 4-6 6-3 6-3 7-5.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Alexander Zverev heeft zich in de nacht van vrijdag op zaterdag op de US Open voor zijn derde grandslamfinale op rij geplaatst. De Duitse nummer één van de plaatsingslijst was in drie sets te sterk voor de Russische nummer 50 van de wereld, Karen Chatsjanov: 6-3 7-6 (7) 7-6 (6). In de finale treft Zverev de winnaar van een Amerikaans onderonsje tussen Frances Tiafoe en Ben Shelton, dat later in de nacht van vrijdag op zaterdag begint.
8 uur geledenPEÑAS BLANCAS (ANP) - Wielrenner Eddie Dunbar heeft de negentiende etappe van de Vuelta gewonnen. De Ier van Pinarello Q36.5 was de beste uit een kopgroep in de rit met aankomst bergop. De Colombiaanse bergtruidrager Santiago Buitrago werd tweede, voor de Brit Thomas Gloag.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen (28) heeft bij de eerste vrije training in Madrid de vijfde tijd (1.34,703) neergezet. De viervoudig wereldkampioen reed in zijn Red Bull voor het eerst op het stratencircuit met 22 bochten in de Spaanse hoofdstad.
19 uur geledenMADRID (ANP) - Een crash van de Thaise coureur Tasanapol Inthraphuvasak tijdens de eerste vrije training van de Formule 2 in Madrid op vrijdag heeft de discussie gevoed of het nieuwe circuit in Madrid niet te gevaarlijk is. De wagen raakte in bocht 19 de vangrail en vatte vlam. De coureur kon op tijd de auto verlaten.
21 uur geledenUTRECHT (ANP) - Beachvolleyballer Stefan Boermans vormt voortaan weer een team met Yorick de Groot. Dat meldt de Nederlandse volleybalbond Nevobo.
21 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka (28) voelde zich voor het bereiken van de finale van de US Open naar eigen zeggen wanhopig. De Belarussische gaat in New York op voor de vierde finale op rij, nadat ze in de nacht van donderdag op vrijdag in de halve finale afrekende met de Amerikaanse Jessica Pegula.
1 dag geleden