Zeilster Bouwmeester wil nog niet spreken over favorietenrol
MARSEILLE (ANP) - Zeilster Marit Bouwmeester wil na weer een succesvolle dag op de Olympische Spelen in de Ilca 6-klasse, voorheen de Laser Radial, nog niet spreken over een favorietenrol. "Dat gaat in de zeilsport echt te ver", zei de nummer 1 van het klassement na zes races.
"De wind wordt ook weer een stuk lichter en we gaan op de banen dichter bij de kant varen. Dat is gewoon uitdagend voor iedereen", wist Bouwmeester. "Ik probeer het gewoon zo goed mogelijk te doen, maar ik heb het nog niet in mijn schoot geworpen gekregen."
Bouwmeester heeft na de eerste drie dagen zestien punten minder dan de nummer 2, de Deense titelverdedigster Anne-Marie Rindom. De andere zeilsters volgen alweer op ruimere afstand. De Nederlandse denkt echter nog niet aan een tweestrijd met haar Scandinavische concurrentie.
"Ik heb ook nog niet echt gekeken naar anderen. Maar zij is natuurlijk een supergoede zeilster en we hebben allebei heel veel ervaring", aldus de olympisch kampioen van 2016.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
39 minuten geledenPRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.
1 uur geledenHAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.
3 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse stad München wil de wereldkampioenschappen atletiek in 2029 of 2031 organiseren. Het stadsbestuur zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van een van de grootste sportevenementen ter wereld.
4 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen kijkt ondanks zijn moeizame start aan het Formule 1-seizoen uit naar de Grote Prijs van Japan komend weekend, die hij vanwege de snelle bochten "een van zijn favorieten" noemt. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull begon het seizoen deze week in Australië met een zesde plek en viel een kleine twee weken geleden uit in China.
8 uur geledenHAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.
1 dag geleden