Zeilster Bouwmeester wil nog niet spreken over favorietenrol
MARSEILLE (ANP) - Zeilster Marit Bouwmeester wil na weer een succesvolle dag op de Olympische Spelen in de Ilca 6-klasse, voorheen de Laser Radial, nog niet spreken over een favorietenrol. "Dat gaat in de zeilsport echt te ver", zei de nummer 1 van het klassement na zes races.
"De wind wordt ook weer een stuk lichter en we gaan op de banen dichter bij de kant varen. Dat is gewoon uitdagend voor iedereen", wist Bouwmeester. "Ik probeer het gewoon zo goed mogelijk te doen, maar ik heb het nog niet in mijn schoot geworpen gekregen."
Bouwmeester heeft na de eerste drie dagen zestien punten minder dan de nummer 2, de Deense titelverdedigster Anne-Marie Rindom. De andere zeilsters volgen alweer op ruimere afstand. De Nederlandse denkt echter nog niet aan een tweestrijd met haar Scandinavische concurrentie.
"Ik heb ook nog niet echt gekeken naar anderen. Maar zij is natuurlijk een supergoede zeilster en we hebben allebei heel veel ervaring", aldus de olympisch kampioen van 2016.
Meer uit Sport
SALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City haar tweede afstandszege geboekt. De 26-jarige schaatsster won na de 3000 meter van vrijdag ook de 1500 meter. Beune bleef met een dik persoonlijk record van 1.51,05 landgenote Antoinette Rijpma-de Jong en Ragne Wiklund uit Noorwegen ruim voor.
42 minuten geledenTURIJN (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is voor het eerst doorgedrongen tot de finale van de ATP Finals. De Spaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Turijn de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-2 6-4
43 minuten geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de eerste 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met een Nederlands record van 36,48 sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioene Erin Jackson (36,87) en de Japanse Yukino Yoshida (36,88). Kok bleef 0,12 seconde boven het wereldrecord.
44 minuten geledenTURIJN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft de finale bereikt van de ATP Finals, het eindejaarstoernooi in Turijn. Voor eigen publiek rekende de Italiaan in de halve finale in twee sets af met de Australiër Alex de Minaur: 7-5 6-2.
6 uur geledenBENGALURU (ANP) - De Nederlandse tennissters zijn zonder in actie te komen uit de Wereldgroep van de Billie Jean King Cup gedegradeerd. Oranje zag in Bengaluru Slovenië met 2-0 van India winnen, waardoor het team van captain Elise Tamaëla is uitgeschakeld in de play-offs.
6 uur geledenMERKSPLAS (ANP) - Joris Nieuwenhuis heeft de Aardbeiencross in het Belgische Merksplas op zijn naam geschreven. De 29-jarige Achterhoeker kwam in de wedstrijd in het klassement van de Superprestige solo over de finish voor de Belgen Niels Vandeputte en Emiel Verstrynge.
6 uur geledenVALENCIA (ANP) - De Spaanse motorcoureur Álex Márquez heeft zaterdag de sprintrace gewonnen van de Grote Prijs van Valencia in de MotoGP. Het was zijn tweede sprintzege op rij, nadat de Ducati-rijder vorige week in het Portugese Portimão ook al de kortere wedstrijd had gewonnen.
7 uur geleden